השלכותיו של איסור העבודה על חברות אמריקאיות מול וואווי מתחילות לחלחל מטה: דיווח חדש שמתפרסם ברשת במהלך היממה האחרונה, ענקית הטכנולוגיה הסינית ואחת מיצרניות הסמארטפונים הגדולות בעולם, וואווי, הודיעה לשותפותיה "להוריד הילוך" ולצמצם את קצב ייצור הסמארטפונים שלה בפסי הייצור השונים.


דיווח: וואווי מפחיתה את קצב ייצור הסמארטפונים שלה


על פי פרטי הדיווח, חברת פוקסקון (Foxcon) הטיוואנית, שמחזיקה במפעלי ייצור סמארטפונים ומוצרי אלקטרוניקה עבור מגוון יצרניות הסמארטפונים, צמצמה את קצב ייצורם של חלק מדגמי הטלפונים של וואווי. לדברי המקור, את ההוראה להפחתת הייצור קיבלה פוקסקון ישירות מהיצרנית הסינית, אם כי זה לא חשף עבור אילו דגמים ביקשה החברה את צמצום הייצור. 


אף על פי שמדובר בתזמון שעשוי להעיד כי בקשת החברה לצמצום הייצור מגיעה נוכח ירידה ופגיעה במכירות החברה מסביב לעולם, אין זה בהכרח אומר כי זו הסיבה. יצרניות הסמארטפונים נתקלות בדרישות ייצור שונות לאורך כל שנה קלנדרית, וקצב הייצור עשוי להשתנות מספר פעמים בשנה נוכח סיבות מגוונות. עם זאת, אין ספק כי הקירבה בין מועד תחילת המשבר (הנוכחי) של היצרנית מול הממשל האמריקאי והדיווח על הפחתת קצב הייצור עשויים להעיד כי אכן ישנו קשר ישיר בין הדברים.
כזכור, לפני מספר שבועות הודיעה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, גוגל, כי היא תחדול מלאפשר לוואווי את השימוש במערכת ההפעלה אנדרואיד (מלבד לגרסת הקוד הפתוח). לגוגל הצטרפו במהרה אינטל, מיקרוסופט, ARM ואינספור חברות נוספות שמיהרו להודיע כי גם הן יחדלו למכור את מוצריהן לוואווי. הפעולות של החברות השונות הגיעו בעקבות צו נשיאותי של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שהוסיף את וואווי לרשימת החברות עימן אסור ליצרניות אמריקאיות לקיים כל קשרי סחר עסקיים. 


מקור