חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

אופו מציגה: סמארטפון עם מצלמת סלפי מתחת למסך

חברת אופו חושפת טכנולוגיה להטמעת מצלמת הסלפי הקדמית מתחת לפאנל התצוגה (USC - Under Screen Camera) ומציגה אב טיפוס לסמארטפון המגיע עימה. כך זה צפוי להיראות ולעבוד

אלי כהן |  26/06/2019

במהלך השנים האחרונות עבר שוק הסלולר מהפכה משמעותית. מסכי הסמארטפונים הלכו וגדלו, ועימם צמצמו היצרניות השונות את השוליים באופן משמעותי, זאת על מנת לאפשר למכשירים להמשיך ולהיות נוחים לשימוש ביד וכן כדי שאלו יוכלו להמשיך ולהיכנס לכיס. אחד מן הגורמים שהפריעו ליצרניות השונות עם צמצום השוליים היה, בין היתר, מצלמת הסלפי הקדמית, אך החברות לא וויתרו והחלו בשילוב המצלמות תחת מבנה סליידר המחליק מטה או כחלק ממנגנון מכני הנשלף בעת שנדרשת המצלמה לעבודה.


אופו מציגה: סמארטפון עם מצלמת סלפי מתחת למסך


השלב הבא בסערת המסכים נטולי השוליים הוא ללא ספק שילובה של המצלמה הקדמית ישירות מתחת למסך, מבלי צורך במנגנונים מונעים שבירים או בחריצים שונים במסך. אחרי ששיאומי כבר הודיעה על עבודתה בתחום, מצטרפת לחגיגה גם אופו - שמציגה את הטכנולוגיה בתערוכת MWC 2019 שנגחאי.


בדוכן של חברת אופו בתערוכה, מציגה זו למבקרים השונים אב טיפוס לסמארטפון המגיע עם טכנולוגיה חדשה בשם USC - Under Display Camera. המכשיר המוצג בתערוכה כולל מצלמה קדמית הנמצאת מתחת לפאנל התצוגה, כאשר המסך עצמו עשוי מחומר שקוף למחצה עם מבנה פיקסלים יחודי שמאפשר לאור לחדור אל מתחת לצג.


אופו מציגה: סמארטפון עם מצלמת סלפי מתחת למסך


כאשר עובר האור את המסך, הוא פוגש בחיישן הצילום ובכך מסוגל החיישן להפיק את התמונות באופן סטנדרטי. אלא שלטענת החברה, בשלב זה, העובדה שהמצלמה נמצאת מתחת למסך פוגעת באיכות הצילום. בין הבעיות עימן מתמודדת היצרנית בפיתוח הפיצ'ר נמצא בעיות השתקפות, איכות תמונה נמוכה, הפקת צבעים בעייתית ועוד. לטענת החברה, היא פיתחה אלגוריתם שמסוגל להתגבר על אתגרי החומרה.


על הסמארטפון הראשון עם מצלמה מתחת למסך צפויה היצרנית להכריז "בעתיד הקרוב", לדבריה.


מקור

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלפונים סלולריים

יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
מערכת הפעלה:iOS,
החל מ- 2,750 ₪
מתוך 41 חנויות
יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
מערכת הפעלה:iOS,
החל מ- 2,954 ₪
מתוך 37 חנויות
יצרן:Xiaomi,
גודל מסך:6.53 אינטש,
מערכת הפעלה:A...,
החל מ- 850 ₪
מתוך 42 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.4 אינטש,
מערכת הפעלה:A...,
החל מ- 2,340 ₪
מתוך 41 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il