ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים הקוריאנית, חברת סמסונג, השיקה בחודש ספטמבר האחרון את הסמארטפון המתקפל הראשון בפיתוחה ובין הראשונים בעולם, Samsung Galaxy Fold. השקתו התרחשה באיחור של כחצי שנה לאחר מועד ההשקה הראשוני שתוכנן, זאת נוכח מספר פגמים בייצורו. כעת, מגיע הסמארטפון המתקפל לשוק הישראלי, ומחירו גבוה משחשבנו.


הסמארטפון המתקפל Galaxy Fold מגיע לישראל במחיר גבוה במיוחד


ה-Galaxy Fold של סמסונג נוחת על מדפי החנויות בישראל בייבוא מקביל בלבד בשלב זה, כאשר הייבוא הרשמי צפוי גם הוא להתחיל בקרוב - במהלך השבועות הקרובים ואולי אף קצת לפני. הגרסה שזמינה לרכישה בשוק הישראל כבר בשלב זה מגיע במחיר גבוה של כ-11,990 שקלים - מחיר הסמארטפון היקר ביותר אי פעם בישראל. לשם השוואה, מחירו באירופה מתחיל מכ-2,000 יורו (כ-7,700 שקלים).  ייתכן שבייבוא רשמי יהיה מחירו זול יותר. 


בעוד המחיר המצוין מעלה הינו המחיר ברשת KSP, זמין המכשיר גם בשוק הפתוח במחירים המגיעים עד לכ-13,500 שקלים עבור אותה גרסה בדיוק. במחיר זה יזכו הצרכנים לקבל את ה-Galaxy Fold בגרסה היחידה של הסמארטפון, שכוללת 512GB של זיכרון אחסון מסוג UFS 3.0, כמו גם 12GB RAM.


הסמארטפון המתקפל Galaxy Fold מגיע לישראל במחיר גבוה במיוחד


סמארטפון ה-Galaxy Fold מגיע לשוק עם מבנה מתקפל, כשהוא כולל בחלקו החיצוני מסך די קטן - 4.6 אינץ' ברזולוציית HD Plus, ובעת שנפתח המכשיר נגלה לפנינו מסך בגודל של 7.3 אינץ' (צג Dynamic AMOLED בתצורת Infinity Flex) עם יחס תצוגה של 4.2:3 ורזולוציית QXGA Plus.


הסמארטפון המתקפל Galaxy Fold מגיע לישראל במחיר גבוה במיוחד


המכשיר כולל את מערכת השבבים Snapdragon 855, זוג סוללות בקיבולת מאוחדת של 4,380mAh (עם תמיכה בטעינה אלחוטית), מערך צילום משולש הכולל זוג מצלמות 12 מגה פיקסל (עדשה סטנדרטית ועדשת טלפוטו) וחיישן 16 מגה פיקסל עם זווית צילום רחבה במיוחד (Ultrawide). כמו כן, ישנן זוג מצלמות סלפי קדמיות הזמינות כאשר המכשיר פתוח, ומצלמה נוספת הזמינה בעת שזה סגור. מערכת ההפעלה שרצה עליו היא אנדרואיד 9.0 בשילוב עם ממשק One UI של סמסונג בגרסה המותאמת למסך המתקפל.