השנתיים הבאות עבור ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, אפל, עשויות להיות המעניינות ביותר מאז הוכרז האייפון הראשון ב-2007: הערכות חדשות שעולות לרשת מעידות על כך שסדרת מכשירי האייפון שתשיק החברה בשנה הבאה תכיל חמישה מכשירי אייפון, ובשנת 2021 כבר נראה אייפון ללא שקעים או מחברים כלל וכלל. 


סדרת iPhone 12 תכיל 4 אייפונים; אייפון ללא מחברים נמצא בדרך


על פי אנליסט המובייל מינג-צ'י קאו, המהימן בכל הנוגע לפעילותה של ענקיתה טכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים האמריקאית, מציג תמונה רחבה אודות תוכניותיה של אפל לשנים 2020-21 בכל הנוגע למכשירי האייפון שלה. לפי האנליסט, סדרת מכשירי הדגל של היצרנית לשנת 2020 תכיל 4 מכשירי אייפון עם מסכי OLED בגדלים: 5.4 אינץ', שני מכשירי אייפון בגודל 6.1 אינץ' ודגם הפרימיום היקר ביותר בגודל 6.7 אינץ'. 


ההבדל העיקרי בין ארבעת מכשירי האייפונים יתבטאו, כצפוי, בגודל המסך, אך גם ביכולות הצילום ובחיי הסוללה. כל הנוגע למצלמות המכשירים, תשלב אפל באייפון 12 (או 11S) שיגיע בגודל 5.4 אינץ' ובאחד מדגמי ה-6.1 אינץ' זוג מצלמות "בלבד", בדומה לדור הנוכחי של אייפון 11. מנגד, iPhone 11S או iPhone 12 בגדלים 6.1 אינץ' (הנותר) ו-6.7 אינץ' - יגיעו עם מערך צילום משודרג הכולל גם מצלמת 3D ToF. 


סדרת iPhone 12 תכיל 4 אייפונים; אייפון ללא מחברים נמצא בדרך


בכל הנוגע לקווי העיצוב של מכשירי האייפון החדשים, מוסר קאו כי סדרת אייפון 12 או אייפון 11S תגיע בקווי עיצוב חדשים, זאת בפעם הראשונה מזה מספר שנים. קווי העיצוב יהיו דומים, לפחות באופן יחסי, לסדרות iPhone 4/4S, זאת בדומה לדור האייפד פרו האחרון בפיתוחה של החברה. 


עוד ממשיך האנליסט וטוען כי בחברה יושק גם מכשיר אייפון חמישי ומוזל - דור שני לאייפון SE, זהו ה-Apple iPhone SE2. שם המותג שלו עוד אינו ברור בשלב זה, אך הוא צפוי לקבל את שם המותג iPhone 9, זאת מכיוון שהוא ימשיך את קווי העיצוב של סדרת אייפון 8. נוסף על כך, המכשיר יגיע עם מסך LCD בגודל 4.7 אינץ', ללא שוליים דקים או זיהוי פנים ביומטרי Face ID. המפרט יכיל את מערכת השבבים Apple A13 שראינו במכשירי אייפון 11, קורא טביעות אצבע מסוג Touch ID ועוד. 


סדרת iPhone 12 תכיל 4 אייפונים; אייפון ללא מחברים נמצא בדרך


כאשר סדרת האייפונים של 2020 מאחוריו, מרחיב קאו בעניין האייפון עליו עובדת אפל שנת 2021. לפי קאו, אחד ממכשירי האייפון שתשיק אפל ב-2021, הגרסה היקרה והמתקדמת ביותר, תגיע במבנה חדש וייחודי במיוחד: ללא שקעים או מחברים מכל סוג שהוא. לא מחבר Lightning וגם לא שקע USB Type-C - אלא היעדר מחברים כללי. כל הפעילות הנדרשת לביצוע עם המכשיר, החל מחיבור אוזניות ואמצעי שמע, העברת נתונים, טעינה וכל פונקציה כזו או אחרת - יבוצעו כולם באופן אלחוטי. 


עוד בשנת 2021, כך לפי קאו, תשיק אפל את המכשיר שימשיך את דרכו של אייפון SE2 (או אייפון 9, אם כך יקרא). מכשיר זה כבר יישר קו עם עיצוב הפרימיום נטול השוליים של אפל, כאשר ניתן להניח כי בשעה שמכשירי האייפון בשנת 2020 ו-2021 יעוצבו מחדש, הוא יזכה לעיצוב הדומה למכשירי אייפון 11 או אייפון 10 לדורותיהם. 


מקור 1 | 2