חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

הממשל האמריקאי מחריף את החרם נגד וואווי

לצד החתימה על החלק הראשון של הסכמי הסחר בין ארה"ב לסין, עשויה וואווי לעמוד בפני סנקציות נוספות של הממשל האמריקאי, זאת בגין קשריה עם חברות שאינן אמריקאיות, כך מדווח רויטרס

אלי כהן |  16/01/2020

קרוב לשנה חלפה לה מאז החלו הסנקציות של הממשל האמריקאי על חברת הטכנולוגיה הסינית, וואווי. בשיאן, נאסר על כל חברת טכנולוגיה ויצרנית אמריקאית לקיים קשרי סחר ועסקים מכל סוג שהוא מול וואווי: לא למכור לה מוצרים או שירותים, ולא לרכוש ממנה את אלו. בעוד לאחרונה נראה היה כי חל ריכוך מסוים ביחסים, עם הענקת הרישיון הזמני של מיקרוסופט לסחור עם היצרנית הסינית באופן שיאפשר לוואווי להמשיך להציע במחשביה את מערכת ההפעלה Windows 10. אלא שכעת, ייתכן שאנו עומדים בפני הגבלה משמעותית נוספת שתעמוד בפני וואווי - וזאת לאו דווקא בשוק האמריקאי.
על פי דיווח חדש שמגיע ממגזין רויטרס, בממשל האמריקאי עומלים בימים אלו על ניסוחו של חוק חדש שיאפשר לארה"ב למנוע מחברות שאינן מארה"ב למכור מוצרים לוואווי במקרה שהם מכילים סחורה אמריקאית בנפח של 10% מסך הרכיבים שמרכיבים את המוצר.


על פי העולה מן הדיווח, אם לדוגמה חברה ישראלית משיקה מוצר שמורכב מ-10% מוצרים אמריקאיים - לרשויות בארה"ב תהיה את האפשרות להחליט כי אלו לא ימכרו לוואווי. למעשה, החוק החדש יהיה רלוונטי עבור וואווי בלבד, כאשר עבור יתר היצרניות החוק ישאר בניסוחו הנוכחי, שקובע כי ליצרנית האמריקאית ישנה זכו להחליט כי אלו לא ימכרו לחברות/מדינות מסויימות אם אותם מוצרים מכילים 25% רכיבים אמריקאיים.


הממשל האמריקאי מחריף את החרם נגד וואווי


דיווח זה מגיע לצד הידיעה שארה"ב וסין חתמו על השלב הראשון בהסכמי הסחר החדשים בין שתי המדינות. בהתאם לכך, ניתן להעריך כי במקרה שהמשך הסכמי הסחר יחתמו ללא כל בעיה - הסנקציות והחרם כנגד וואווי יצומצמו והתקנה החדשה אותה חשף הדיווח עשויה כלל שלא להפוך לרשמית.


מקור 1 | 2 | 3


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

מוצרים שעשויים לעניין אותך

יצרן:Huawei,
גודל מסך:6.47 אינטש,
טווח מחירים:2000...,
החל מ- 2,498 ₪
מתוך 9 חנויות
יצרן:Huawei,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:1500...,
החל מ- 1,799 ₪
מתוך 8 חנויות
יצרן:Huawei,
גודל מסך:6.39 אינטש,
טווח מחירים:1500...,
החל מ- 1,950 ₪
מתוך 6 חנויות
יצרן:Huawei,
גודל מסך:6.47 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,974 ₪
מתוך 7 חנויות
יצרן:Huawei,
טווח מחירים:1000 - 1500 ש"ח,
החל מ- 1,399 ₪
מתוך 6 חנויות
יצרן:Huawei,
גודל מסך:6 אינטש,
טווח מחירים:1000...,
החל מ- 1,333 ₪
מתוך 5 חנויות
יצרן:Huawei,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:1500...,
החל מ- 1,985 ₪
מתוך 3 חנויות
יצרן:Huawei,
גודל מסך:5.8 אינטש,
טווח מחירים:1000...,
החל מ- 1,250 ₪
מתוך 2 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il