יצרנית הרחפנים הסינית DJI הציגה את דגם ה-Mavic Air 2, דגם ההמשך ל-Air הראשון שמגיע עם מבחר שיפורים בשני התחומים החשובים ביותר ברחפן כיום, מערך הצילום ויכולות הטיסה.


הושק: DJI Mavic Air 2


הרחפן מצויד בחיישן צילום חדש שמאפשר צילום וידאו באיכות 4K גם בקצב של 120Mbps ובנוסף החיישן מצויד בטכנולוגיית HDR, חיישן לצילום בסופר סלו מושן – גם ב-240FPS. חיישן צילום הסטילס הוא בן 48MP והוא מצלם גם ב-12 מגה פיקסל תמונה באמצעות למידת מכונה ומציע למשתמש אפשרות בחירה לתמונה הטובה ביותר מתוך 3 שצולמו באותו רגע.

הושק: DJI Mavic Air 2

החיישן גם מסוגל לזהות חמש סצינות צילום שונות, כמו שלג, דשא, שמיים כחולים או שקיעה ועל פי הנתונים הקיימים – כך להתאים את עצמו לצילום הספציפי. כמו כן, טכנולוגיית Hyperlight אשר מיועדת לתנאי צילום ירודים – ומאפשרת צילום של כמה פריימים ושילובם לפריים אחד איכותי יותר.

אחד השדרוגים הבולטים ב-Air 2 נמצא במנועים החדשים המותקנים ברחפן. יחד עם משקל עצמי נמוך של 570 גרם, זמן הטיסה המקסימלי עומד על 34 דקות - כמעט 10 דקות יותר מהדגם הקודם. בנוסף, מערך החיישנים המובנה עבר שדרוג כך שיכולות זיהוי המכשולים והניווט האוטונומי שופרו.

הושק: DJI Mavic Air 2
חידוש נוסף נרשם דווקא אצל אחד היבואנים הגדולים בארץ. עם תחילת המכירה של ה-Mavic Air 2, תשיק החברה בארץ את שירות הביטוח DJI Care. "ה-CARE הינו מוצר ביטוח שניתן לרכוש למקרה של נזק לא צפוי שייגרם לרחפנים שנקנו דרך היבואן הרשמי בישראל" כך מוסר פול גלנד סמנכ"ל שיווק בנדא יבואנית DJI בישראל.

מחירה של גרסת הבסיס הוא 3,300 שקל.