כנס CES 2021 יצא לדרך באופן רשמי, וחברות הטכנולוגיה ממשיכות בגל ההכרזות שהחל כבר במהלך סוף השבוע האחרון. הפעם מדובר בחברת LG אלקטרוניקס, ואחרי שזו הציגה את שואב האבק עם מערכת הריקון, ה-G CordZero A9 ThinQ Kompressor Plus ואת מערכת ההפעלה WebOS 6.0, מתפנה החברה להצגתה של סדרת הטלוויזיות שתלווה אותה לשנה הקרובה, ובהן מסכים חדשים לחלוטין מסוג LG QNED Mini LED.


LG חושפת את סדרת הטלוויזיות שלה לשנת 2021


LG OLED

פותחים את הרשימה אלו הם מסכי ה-LG OLED 2021, סדרת מסכי הפרימיום היוקרתית והמתקדמת ביותר בפיתוחה של היצרנית הקוריאנית. סדרת הדגל החדשה של LG כוללת תת סדרה חדשה, זו ה-LG OLED G1, שמגיע עם פאנל תצוגה חדש מסוג OLED המכונה על ידי החברה בשם OLED Evo.


צג ה-OLED Evo בטלוויזיות ה-LG OLED G1 יאפשר, כך לטענת החברה, תאורה משופרת, חווית צפייה חדה ונקייה יותר, תמונה טבעית יותר ובעלת רמת פירוט גבוהה יותר. מלבד זאת, חושפת LG שתי סדרות נוספות של טלוויזיות OLED, ואלו הן ה-LG OLED C1 ו-Z1. 


סדרת מסכי ה-LG OLED C1 יגיעו, לראשונה איי פעם, עם טווח גדלי מסך גדול במיוחד: החל מ-48 אינץ' ועד ל-83 אינץ', זאת בניגוד לשנים עברו בהן ראינו את מסכי ה-OLED של החברה בגודל של בעיקר החל מ-55 אינץ'. טלוויזיות ה-OLED החדשות מצוידות במעמד חדש המכונה Gallery Stand, שיציע מראה יוקרתי יותר מצד אחד וגמיש יותר מצד שני עבור אלו שלא מתכננים לתלות את הטלוויזיה על גבי הקיר.


LG חושפת את סדרת הטלוויזיות שלה לשנת 2021


מתחת למכסה המנוע, מגיעים דגמי ה-OLED C1, G1 ו-Z1 - על גדליהם השונים - עם הדור הבא של מעבדי LG לטלוויזיות, זהו ה-LG Alpha 9 Gen 4 AI. המעבד החדש כולל מנוע בינה מלאכותית ולמידה עמוקה משודרג שיאפשר, לטענת החברה, שיפור משמעותי באיכות התמונה. 


בין היכולות המעודכנות נמצא תמיכה בפיצ'ר ה-LG AI Picture Pro שמסוגל לזהות את סוג העצמים המוצגים על גבי המסך (פנים, גוף וכד'), להבחין בין האובייקטים המשמעותיים המוצגים בתוכן על גבי המסך - לבין הרקע וכן אפשרות לעיבוד ייעודי של כל אחד ואחד מחלקי התמונה. באמצעות יכולות אלו, מבטיחה החברה איכות תמונה משופרת וחוויית צפייה טובה מהדור הקודם.


LG חושפת את סדרת הטלוויזיות שלה לשנת 2021


בגזרת האודיו, מעבד ה-Alpha A9 מציע תמיכה בפיצ'ר הסאונד LG AI Sound Pro. פיצ'ר זה יאפשר היקף תמיכה בסאונד היקפי ווירטואלי המונע בטכנולוגיית בינה מלאכותית ומסופק הודות לרמקולים המובנים במסך. כמו כן, מסכי ה-OLED החדשים יתמכו באפשרות לכיוונון אוטומטי של עוצמת השמע.


מסכי ה-OLED החדשים לשנת 2021 מבית LG מציגים תמיכה ב-Dolby Vision IQ וב-Dolby Atmos. כמו כן, המסכים תומכים בתקן G-Sync וכן גם בטכנולוגיית AMD FreeSync. נוסף על כך, תהיה תמיכה בקצב רענון משתנה (VRR - Variable Refresh Rate). 


LG QNED Mini LED ו-LG Nano Cell

ממשיכה את הרשימה זו סדרת הטלוויזיות החדשה לחלוטין מבית היצרנית, סדרת LG QNED. מדובר בסדרת טלוויזיות חדשה המבצעת שימוש בפאנל תצוגה מסוג Mini LED - זו למעשה גרסה יוקרתית ומשודרגת של מסכי ה-LCD המוכרים. סדרת המסכים החדשה תגיע ברזולוציה של עד 8K UHD, בגדלים של עד 86 אינץ'.


LG חושפת את סדרת הטלוויזיות שלה לשנת 2021


מסכי הטלוויזיה בסדרת LG QNED - שנראה כי תמצב את עצמה כסדרת הפרימיום LCD החדשה (בנוסף ל-NanoCell), יגיעו ב-10 גדלים שונים, חלקם ברזולוציית 4K UHD וחלקם ברזולוציית 8K. המסכים יתמכו בקצב רענון של עד 120 הרץ, והודות לשימוש בטכנולוגיית Mini LED המאפשרת הגדלה של כמות אזורי ההארה, הם יציעו עד ל-2,500 אזורי הארה שונים. 


ממשיכה את הרשימה זו סדרת מסכי ה-LG Nano Cell. אם עד לפני שנה הייתה זו סדרת מסכי הפרימיום-LCD, הרי שהשנה נראה כי תפקידה השתנה במעט, וזו תמוקם מתחת לסדרת QNED החדשה. מסכי ה-Nano Cell של LG יגיעו במגוון רחב של גדלים, עם עיצוב יוקרתי וחווית צפייה משופרת, רזולוציה של עד 8K UHD ועוד. הדגמים היקרים בסדרה, בהם דגמי ה-NanoCell 99 ו-NanoCell 95 נמצא את מעבד ה-Alpha 9 החדש על שלל יכולותיו. 


LG חושפת את סדרת הטלוויזיות שלה לשנת 2021


תמיכה ב-Google Stadia

לצד ההכרזה על סדרת הטלוויזיות החדשה שלה לשנת 2021, הודיעה LG באופן רשמי על הגעתו של שירות הזרמת המשחקים מבית גוגל, Google Stadia - ישירות למסכי הטלוויזיה שלה. על פי הודעת LG, החברה תשתף פעולה עם גוגל על מנת לאפשר למשתמשי מסכי הטלוויזיה של LG להינות מחוויית המשחק בהזרמה מהענן באמצעות פלטפורמת Google Stadia.


את השירות טוענת LG כי היא מתכוונת להשיק כבר במהלך המחצית השנייה של שנת 2021, זאת באמצעות השקת האפליקציה בחנות התוכן של LG במדינות בהן זמינה פלטפורמת סטאדיה. כך, תתמוך פלטפורמת סטאדיה בטלוויזיות LG בהזרמת משחקים ברזולוציית 4K UHD ועם תמיכה בסאונד בסראונד ב-5.1 ערוצים, זאת עבור משתמשי Stadia Pro.