צמד יצרניות המסכים הדרום קוריאניות, חברות הטכנולוגיה סמסונג ו-LG אלקטרוניקס, חשפו את מסכי הטלוויזיה שילוו אותן לשנת 2021 בשוק הטלוויזיות הצומח זאת במסגרת תערוכת CES 2021. אחרי ששיתפנו אתכם בכל הפרטים על מסכי צמד היצרניות, מצטרפת לחגיגה גם הענקית היפנית סוני, שמכריזה על מגוון עצום של מסכי טלוויזיה חדשים שילוו אותה לשנת 2021. הנה כל מה שאנחנו יודעים על הטלוויזיות החדשות של המותג, סדרת Bravia XR לשנת 2021. 


Sony מכריזה על סדרת טלוויזיות Bravia XR לשנת 2021


סדרת הטלוויזיות החדשה מבית סוני, Bravia XR 2021, מגיע לשוק עם מגוון רחב מאוד של מסכי OLED ו-LCD ברזולוציית 4K UHD או 8K UHD. הדגמים החדשים מונעים כולם על גבי מערכת ההפעלה Google TV בפיתוחה של גוגל האמריקאית, זאת בהשוואה ל-Android TV, הגרסה הקודמת של מערכת ההפעלה אותה ראינו בדורות הקודמים.


גולת הכותרת בטלוויזיות החדשות של סוני מתבטאת בשבב עיבוד חדש המניע אותן, אותו מכנה החברה בשם Cognitive Processor XR. מדובר במעבד תמונה ואודיו חדש לבית סוני שיניע את הטלוויזיות ויציע יכולות עיבוד משופרות, כאשר בחברה טוענים כי ארכיטקטורת המעבד עוצבה כך שהוא ידמה את הדרך בה בני האדם רואים ושומעים.


כך, ה-Cognitive Processor XR מסוגל לחלק את המסך למספר גדול של אזורים שונים, ולזהות את האזורים החשובים במסך בכל רגע נתון. המעבד החדש מסוגל לזהות את האובייקטים המוצגים באזורים השונים, ולהתאים את אופן התצוגה של כל אחד מהאובייקטים והאזורים השונים בהתאם לסוג התוכן המוצג בו. 


Sony מכריזה על סדרת טלוויזיות Bravia XR לשנת 2021


גם בגזרת האודיו למעבד החדש של סוני יש פיצ'רים מעניינים למדי. לפי החברה, ה-Cognitive Processor XR מסוגל לזהות את מיקום הסאונד באות המשודר מהטלוויזיה, ולהשוות אותו למיקומו של מקור הסאונד במסך. כמו כן, כל סאונד המופק על ידי הטלוויזיה ובאמצעות המעבד החדש, מומר באופן אוטומטי לסאונד 3D לטובת חוויית סראונד ריאליסטית. 


מלבד זאת, מסכי Bravia XR 2021 מגיעים לשוק עם תמיכה בתקן HDR 2.1, כולל תמיכה בהזרמת וידאו ברזולוציית 4K UHD ועם 120 פריימים לשנייה. כמו כן, ישנה תמיכה בקצב רענון משתנה (VRR - Veriable Refresh Rate), תמיכה ב-eARC וכן במצב הפחתת השהיה אוטומטי (ALLM - Auto Low Latency Mode).


Sony מכריזה על סדרת טלוויזיות Bravia XR לשנת 2021


הטלוויזיות החדשות של סוני מגיעות עם תמיכה ותאימות לפלטפורמות הבית החכם Google Assistant ו-Amazon Alexa כמו גם תמיכה בשליטה קולית מלאה. כך, לדוגמה, ניתן לשלוט על מוצרי הבית החכם ועל הטלוויזיה עצמה באמצעות פקודות קוליות בלבד.


Master Series

סדרת הדגל של מסכי הטלוויזיה החדשים מבית סוני מכונה בשם Master Series, וכוללת חמישה דגמים שונים, בשתי תתי-סדרות: Z9J Master Series 8K - שכוללת שתי טלוויזיות LCD בגדלים 85 ו-75 אינץ'; ו-A90J Master Series 4K - שכוללת שלוש טלוויזיות OLED בגדלים 55, 65 ו-83 אינץ'.


Sony מכריזה על סדרת טלוויזיות Bravia XR לשנת 2021


סדרת ה-Z9J מגיעה לשוק עם צגי LCD ברזולוציית 8K UHD, בעוד דגמי ה-A90J מגיעים עם צגי OLED ברזולוציה של 4K UHD "בלבד". צמד הסדרות, מוסרת החברה, כוללות חיישן ייחודי המאפשר לזהות את תאורת החלל בו נמצאות הטלוויזיות - ולהתאים את רמת איזון הצבע הלבן וטמפרטורת הצבע של התוכן המוצג על גבי המסך, בהתאם לתאורת החדר. 


בהתאם לכך, חיישן התאורה הייחודי יאפשר למסכי ה-Master Series של סוני לשנת 2021 להיות ורסטיליות למדי, עם אפשרות להתאמתן הן לחדרים בעלי תאורה טבעית גבוהה - כמו סלון הבית, והן לחדרים חשוכים. כמו כן, הפיצ'ר - אם אכן יעשה את עבודתה כפי שמבטיחה החברה, יאפשר לספק חוויית צפייה משופרת לאורך כל שעות היממה, הן בשעות היום והן בשעות הלילה. עוד מוסרת החברה כי דגם ה-A90J יגיע עם בהירות משופרת בהשוואה לדגמי ה-OLED של החברה מהשנה שעברה. 


Sony מכריזה על סדרת טלוויזיות Bravia XR לשנת 2021


מגוון טלוויזיות רחב

מלבד חמשת הדגמים בסדרת הפרימיום Sony Master Series, חשפה היצרנית כחלק מסדרת הטלוויזיות שלה לשנת 2021 לא פחות מ-11 טלוויזיות 4K נוספות. בין מסכים אלו, שגודלם ינוע בין 50 ל-100 אינץ', נמצא את סדרת מסכי ה-OLED 4K החדשה Sony A80J, כמו גם את סדרות הביניים Sony X95J ו-X90J.


 כל הטלוויזיות מגיעות לשוק עם תמיכה ב-Dolby Vision HDR, מציעות מנועי החלקת תמונה בטכנולוגיית XR Motion Clarity, תומכות בהזרמת תכנים באמצעות Apple AirPlay 2 ותומכות בפלטפורמת הבית החכם מבית אפל, Apple HomeKit. כמו כן, הטלוויזיות השונות מאפשרות שדרוג של תוכן לרזולוציית 4K או 8K, בהתאם לדגם ומציעות תמיכה בטכנולוגיית X-Wide Angle המאפשרת צפייה בטלוויזיה מזוויות רחבות וללא פגיעה משמעותית בצבעים המוצגים במסך. 


את כל הטלוויזיות בסדרת Sony Bravia XR 2021 צפויה היצרנית להשיק במהלך שנת 2021. מחירי הדגמים השונים צפויים להחשף באביב הקרוב. 


מקור 1 | 2