במסגרת אירוע ההכרזה החגיגי שערכה סמסונג בסוף השבוע האחרון, חשפה זו את סדרת מכשירי הדגל החדשה בפיתוחה - Samsung Galaxy S21, לצד אוזניות ה-TWS החדשות Galaxy Buds Pro. אלו שזה לא היה הכל עבור החברה, וזו הציגה גם באופן רשמי מוצר חדש לחלוטין בפיתוחה, זהו ה-Samsung Galaxy SmartTag.


סמסונג מציגה את ה-Galaxy SmartTag


ה-Galaxy SmartTag זו למעשה תגית חכמה המאפשרת איתור מהיר של חפצים מסוגים שונים. ניתן לחבר אותה באמצעות מחזיק מפתחות לצרור המפתחות, לקולר הכלב, תיק הגב, למזוודה או לכל מוצר אחר - ובמקרה שלא תצליחו למצוא את אותו המוצר, החפץ (או הכלב), ניתן לאתר אותו באמצעות אפליקציית Samsung SmartThings. 


סמסונג מציגה את ה-Galaxy SmartTag


ה-Galaxy SmartTag מגיע עם תמיכה בטכנולוגיית Bluetooth 5.0 LE, בעוד גרסה מתקדמת יותר שלו המכונה Galaxy SmartTag Plus תתמוך גם בטכנולוגיית UWB (ר"ת UltraWide Band).  לתגית האיתור ישנה תמיכה בטווח של עד 120 מטרים, ובאמצעות אפליקציית ה-SmartThing ניתן יהיה לצפות במיקומה (ובמידת הצורך לקבל הוראות הגעה אליה).


סמסונג מציגה את ה-Galaxy SmartTag


התגית החכמה של סמסונג מגיעה לשוק גם עם כפתור, המאפשר לה לשלוט על מוצרים שונים מבית סמסונג - כמו שואב אבק רובוטי או טלוויזיות. דגמי ה-SmartTags השונים עמידים בפני מים ואבק במסגרת תקן IP53. את ה-Galaxy SmartTag תשיק סמסונג במחיר של כ-30 דולר מעבר לים (ו-149 שקלים כאן בישראל), בעוד ה-Galaxy SmartTag Plus יהיה זמין מאוחר יותר השנה במחיר של כ-40 דולר בחו"ל, ומחירו בישראל אינו ידוע בשלב זה.