בנובמבר האחרון חשפה ענקית הטכנולוגיה ויצרנית המצלמות היפנית, סוני, כי היא מתכוונת להיכנס באופן רשמי לשוק הרחפנים עם מותג Airpeak. כעת, כחודשיים לאחר מכן ובמסגרת תערוכת האלקטרוניקה הצרכנית השנתית, CES 2021, מכריזה היצרנית על הרחפן הראשון בייצורה: Sony Airpeak.
סוני אמנם הציגה את הרחפן רשמית, אך היא לא חשפה את מפרטו הטכני או את יכולותיו המלאות, זאת מלבד הצגתו של סרטון הדגמה קצר ומעט פרטים אודותיו. הרחפן הראשון לבית החברה מגיע לשוק עם מצלמה קדמית ומשלב חיישן מרחק שככל הנראה יונעו בין היתר באמצעות טכנולוגיית בינה מלאכותית (AI).


סוני מציגה פרטים ראשונים על רחפן הצילום Sony Airpeak


כך, עם השילוב בין החיישנים השונים וטכנולוגיית ה-AI, יוכל הרחפן להתחמק ממכשולים ולעקוב אחר אוביייקטים. מלבד המצלמה המגיעה עם ה-Airpeak, הוא יהיה מסוגל לשאת מצלמת Full Frame נפרדת מסדרת Alpha בפיתוחה של סוני, זאת על מנת למקסם את יכולות הצילום של הרחפן. 
ה-Airpeak מבית סוני מגיע עם ארבע רוטורים ויכולות ייצוב הרחפן בשמיים לטובת טיסה חלקה ויציבה בתנאי מזג אוויר שונים. מלבד פרטים אלו, שהוצגו בסרטון הצצה קצר בו כיכב מנכ"ל ונשיא החברה, קניצ'ירו יושידה, טרם חשפה היצרנית היפנית פרטים נוספים על הרחפן החדש בפיתוחה, וסביר כי אלו ייחשפו בחודשים הקרובים. 


מקור