חברת הטכנולוגיה וענקית הסמארטפונים הסינית, וואווי (Huawei), נמצאת בחרם מתמשך עם הממשל האמריקאי כבר מאז שנת 2019. השנים חלפו, והסמארטפונים של החברה ממשיכים גם בימים אלו להגיע ללא שירותי גוגל המלאים וללא תמיכה של הענקית האמריקאית. בימים האחרונים צץ ברשת דיווח של מגזין רויטרס שטען כי היצרנית שוקלת למכור את עסקי הסמארטפונים בסדרת Huawei P ו-Mate.


וואווי מאשרת כי אין בכוונתה לצאת משוק הסמארטפונים


כעת, זמן קצר לאחר פרסום הדברים, מוציא וואווי הודעה רשמית לעיתונות בסין במסגרתה היא מודיעה באופן רשמי כי אין לה כל תוכניות למכור את חטיבת הסמארטפונים או המובייל שלה. כמו כן, עדכנה החברה כי היא מתכוונת להמשיך ולייצר גם מכשירי דגל כפי שעשתה עד עתה. 


בעוד בוואווי מכחישים את האפשרות למכירת חטיבת ייצור הסמארטפונים והמוצרים הניידים שלה, מותג הבן של החברה - Honor - דווקא נמכר לא מזמן והועבר מבעלותה של וואווי. בחודש נובמבר האחרון הודיעה החברה באופן רשמי כי היא מוכרת את עסקי מותג Honor לקבוצה של 30 משותפותיה שהתאחדו תחת חברה אחת המחזיקה בבעלות על מותג הונור. 


וואווי מאשרת כי אין בכוונתה לצאת משוק הסמארטפונים


וכך, לפני ימים ספורים, הכריזה חברת Honor בבעלות החדשה על סמארטפון הדגל Honor V40 5G. המכשיר החדש, כך על פי הערכות, צפוי להגיע לשוק הגלובלי עם תמיכה מלאה בשירותי גוגל, זאת כחלק מגרסה מלאה של מערכת ההפעלה האחרונה מבית גוגל, Android 11.


מקור 1 | 2