חברת DJI מוכרת היטב בכל הנוגע לפועלה בשוק הרחפנים מסביב לעולם, הן אלו הפונים לשוק הצילום המקצועי והן אלו הפונים לחובבנים המעוניינים לבצע שימוש ברחפן טיסה וצילום בעיקר לשם הנאה. כעת, מכריזה היצרנית על רחפן חדש וייחודי במינו, זהו ה-DJI FPV.


DJI מציגה את הרחפן ה-DJI FPV


ה-DJI FPV מהווה למעשה לרחפן ההיברידי הראשון לבית היצרנית, כשהוא מגיע עם אפשרות לחיבורו למעיין משקפי מציאות מדומה מבית DJI בשם FPV Goggles V2, המסוגלים לאפשר למשתמשים לחוות את חוויית הטיסה והשליטה ברחפן בצורה ייחודית במינה. 


משקפי ה-FPV Goggles V2 מהווים לאחת מגולות הכותרת של הרחפן החדש, כאשר המשתמש יכול לחבר את המשקפיים ולשלוט על הרחפן באמצעות שלט ייעודי - כאשר כל הנקלט בעדשות המצלמה מוקרן ישירות לשתי עיניו של המשתמש. למעשה, ניתן לחבר עד ל-8 משקפיים כאלו - כך שמספר אנשים יוכל להינות במקביל מחווית הטיסה הייחודית. 
מלבד זאת, ה-DJI FPV מגיע לשוק עם מנועים עוצמתיים המאפשרים לו לנוע ממהירות של 0 ל-100 קמ"ש תוך 2 שניות בלבד, כאשר מהירותו המקסימלית עומדת על לא פחות מ-140 קמ"ש. הוא מציע שלושה מצבי טיסה - רגיל (Normal), ידני (Manual) וספורט (Sport). 


DJI מציגה את הרחפן ה-DJI FPV


ה-FPV מציע מגוון חיישנים המאפשר לו להתחמק ממכשולים, לבלום במקרה חירום ולרחף במקום במקרה הצורך. כמו כן, במקרה של איבוד הקשר למטיס הרחפן, מסוגל ה-DJI FPV לחזור אל מקום המראתו בחזרה באמצעות פיצ'ר ה-Return to Home. עם משקפי ה-FPV Goggles V2 ניתן להטיס את הרחפן עד למרחק של 10 קילומטרים ולהמשיך לקבל את התמונה ישירות אל המשקפים. 


מחירו של ה-DJI FPV עומד על 1,299 דולר (כ-4,290 שקלים) עם שלט סטנדרטי, משקפי FPV Goggles V2 וסוללה אחת. 


מקור 1 | 2