לצד סדרת מכשירי הביניים החדשה בפיתוחה עם תמיכה בדור החמישי, Nokia X, הכריזה חברת HMD Global על שתי סדרות סמארטפונים נוספות למותג המובייל המיתולוגי, שפונות לשוק הבינוני והנמוך, מציעות תג מחיר אטרקטיבי למדי ומפרט צנוע. אלו הן סדרות הסמארטפונים Nokia C ו-Nokia G.


נחשפו: סדרות הסמארטפונים Nokia C ו-Nokia G


Nokia G 

פותחת את הרשימה זו סדרת נוקיה G, הכוללת במעמד ההכרזה שני סמארטפונים שונים, ה-Nokia G10 ו-G20. השניים משתפים האחד עם השני אצ קווי העיצוב שלהם וחלקים ניכרים ממפרטם הטכני, וכוללים מסך בעל שוליים דקים עם חריץ בצורת טיפה עבור שילוב מצלמת הסלפי הקדמית.


בגב המכשירים, שעשוי פוליקרבונט, נמצא מערך צילום ראשי עגול הבולט מעט מעל לפני השטח. על גבי מסגרת הסמארטפונים מופיעים מימין כפתור נעילה/כיבוי המשלב קורא טביעות אצבע ביומטרי כמו גם זוג מקשים לוויסות עוצמת השמע, בעוד מן הצד השמאלי של המסגרת משולב לו כפתור ייעודי להפעלת העוזרת הוירטואלית Google Assistant. 


נחשפו: סדרות הסמארטפונים Nokia C ו-Nokia G


מלבד זאת, מציעים השניים סוללה בקיבולת של 5,050mAh עם תמיכה בטעינה בהספק צנוע של 10 וואט, זאת באמצעות שנאי ייעודי שיגיע באריזה. בנוקיה מבטיחים כי דגמי ה-G10 ו-G20 יאפשרו בין 2 ל-3 ימי עבודה ממוצעת, אם כי כמובן הדבר תלוי באופי השימוש בהם. 


בגזרת התצוגה, כוללים השניים פאנל תצוגה מסוג LCD בגודל 6.5 אינץ', ברזולוציה של HD Plus ואיך לא, גם בקצב רענון מוכר של 60 הרץ. בניגוד לדגמי סדרת נוקיה X שמביאים למשתמשיהם הבטחה לעדכוני גרסה למשך 3 שנים, עם סדרת G חוזרת החברה להבטחתן של מרבית החברות לעדכוני תוכנה למשך שנתיים (ועדכוני אבטחה למשך 3 שנים). 


מתחת למכסה המנוע של השניים נוכל למצוא הבדלים משמעותיים ביניהם. ה-Nokia G20 מצויד במפרט חזק יותר, שכולל את מערכת השבבים Helio G35 (עם 8 ליבות עיבדו בתדר של עד 2.3GHz) מבית הייצור של מדיה טק הטיוואנית. בגזרת האחסון, כולל המכשיר 64 או 128 גיגה-בייט של זיכרון, בשילוב 4GB RAM.


נחשפו: סדרות הסמארטפונים Nokia C ו-Nokia G


ה-Nokia G10, מנגד, מציע את מערכת השבבים Helio G25, גם היא בפיתוחה של MediaTek (כוללת 8 ליבות בתדר של עד 2.0GHz), לצד זיכרון אחסון פנימי בנפח של 32 או 64 גיגה-בייט. בגזרת ה-RAM נמצא 3 או 4 גיגה-בייט, בהתאם לדגם הנרכש. צמד המכשירים מונעים על גבי אותה מערכת הפעלה - אנדרואיד 11, בגרסה נקייה למדי.


כשזה נוגע למערך הצילום שלהם, ה-Nokia G20 יוצא, כמובן, עם היד על העליונה. הוא כולל ארבע מצלמות אחוריות, בהן מצלמה ראשית ברזולוציית 48 מגה פיקסל, חיישן עם זווית צילום רחבה במיוחד ברזולוציה של 5 מגה פיקסל, ושתי מצלמות נוספות ברזולוציה של 2 מגה פיקסל עבור צילומי מאקרו וחישוב עומק. ה-G10 יצוייד במערך צילום משולש שמוותר על מצלמת הזווית הרחבה, ומחליף את המצלמה הראשית בחיישן 13 מגה פיקסל. חיישני ה-2 מגה פיקסל נותרו זהים. 


את ה-Nokia G10 תציע החברה לרכישה במחיר התחלתי של 140 יורו (כ-555 שקלים) לגרסת הבסיס שכוללת 3GB RAM ו-32GB אחסון. מנגד, ה-Nokia G20 יוצע לרכישה במחיר של החל מ-160 יורו (כ-630 שקלים) לגרסת בסיס שכוללת 4GB RAM ו-64GB של זיכרון אחסון פנימי. 


נחשפו: סדרות הסמארטפונים Nokia C ו-Nokia G


Nokia C 2021

סדרת נוקיה C שממשיכה את רשימת ההכרזות צפויה לשמש כסדרת השוק הנמוך החדשה בפיתוחה של נוקיה. היא כוללת שני דגמים - Nokia C10 ו-Nokia C20, כאשר שניהם כוללים מפרט צנוע במיוחד ורצים על גבי מערכת ההפעלה אנדרואיד 11 בגרסת Android Go - המיועדת לסמארטפונים בשווקים מתפתחים.


כך, כוללים שני הדגמים מסך 6.52 אינץ' מסוג LCD ברזולוציית HD Plus (או: 720P), עם בהירות מקסימלית של עד 400 ניט וחריץ לשילוב מצלמת סלפי קדמית ברזולוציה של 5 מגה פיקסל. באופן מפתיע למדי, השניים מגיעים עם מצלמה יחידה בגבם, המציעה צילום ברזולוציה של 5 מגה פיקסל.


נחשפו: סדרות הסמארטפונים Nokia C ו-Nokia G


מתחת למכסה המנוע שלהם, יוצא ה-C20 עם היד על העליונה, כצפוי. הוא כולל את מערכת השבבים SC9863a בפיתוחה של חברת Unisoc הסינית. מדובר בשבב וותיק במיוחד המיוצר בהליך 28nm מיושן וכולל 8 ליבות Cortex-A55 בתדר של עד 1.8GHz. 


נוקיה C10 מגיע לשוק עם מערכת שבבים חלשה יותר מדגם SC7331e, גם היא מבית Unisoc. בגזרת הזיכרון, נמצא אך ורק 1GB RAM בגרסת הבסיס של שני המכשירים, עם אפשרות ל"שדרוג" של עד 2GB RAM בגרסה היקרה ביותר של המכשירים. כמו כן, הם כוללים 16GB או 32GB של זיכרון אחסון פנימי. 


נחשפו: סדרות הסמארטפונים Nokia C ו-Nokia G


צמד מכשירי השוק הנמוך החדשים לבית נוקיה ובפיתוחה של HMD גלובל מציעים סוללה בקיבולת של 3,000mAh עם תמיכה בטעינת 5 וואט סטנדרטית (ללא טעינה מהירה). באופן מפתיע, השניים כוללים מחבר טעינה והעברת נתונים מסוג MicroUSB, אותו לא ראינו מזה זמן מה בשוק הסלולר.


את ה-Nokia C10 תציע החברה לרכישה במחיר של 75 יורו (כ-300 שקלים) לגרסת הבסיס עם 1GB RAM ו-16GB אחסון. מנגד, את הנוקיה C20 תציע החברה במחיר התחלתי של 90 יורו, המקבילים לכ-360 שקלים, זאת לפי שער ההמרה הנוכחי. המכשירים יהיו זמינים בין אפריל ליוני. 


מקור