חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת קפה Espresso Cap Solo Cappuccino
סוג המוצר: מכונת אספרסו
חומר גלם: קפסולות
הפעלה: אוטומטית
תכונות נוספות: מיכל הקצפת חלב
פיות מזיגה: 1
נפח מיכל מים: 0.8 ליטר
ציון WiseBuy
7.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת קפה Espresso Cap Solo Cappuccino

הטוב
  • הקצפת חלב טובה למדי
  • מכינה 3 סוגי משקה
  • מיכל קפסולות משומשות ענק
  • מותאמת לכוסות בגדלים שונים
הרע
  • זמן התחממות והכנה ארוך
  • טמפרטורת החלב לא מספקת
  • פלסטיקה ברמה בינונית
  • עיצוב מגושם ולא אטרקטיבי במיוחד
  • מתלכלכת מאוד מנתזי משקה
בשורה התחתונה
מכונת הקפה של Espresso Cap עושה עבודה לא רעה: היא פשוטה לתפעול, יש לה מקציף אוטומטי עם תוצאות די טובות ועלות הקפסולות שלה הוא כ-1.9 ₪ לקפסולה, שזה לא יקר מדי. עם זאת, קשה לראות מה היתרונות שלה ביחס למתחרים. הקצפת החלב אמנם די טובה אבל טמפורטורת החלב נמוכה, איכות הקפסולות שדגמנו לא מרקיעה שחקים והעיצוב שלה קצת פשטני. היא מתאימה למי שמחפש פתרון להכנת קפה בלחיצה אחת, עם מינימום התעסקות בתחזוקה, ולא אנין טעם מופלג בקפה.
הקדמה

מכונות אספרסו שיודעות גם להקציף חלב אינן שכיחות במיוחד. יש לנספרסו, המובילה את התחום, דגם אחד או שניים עם מקציף מובנה, ושאר הדגמים מגיעים עם מיכל הקצפה או בלעדיו. לשוק הקפסולות מצטרפת במכונה הזו של Martello האיטלקית, שממותגת בישראל תחת השם Espresso Cap. היא עובדת על קפסולות ייעודיות של החברה ומציעה לחץ משאבה של 20 בר, מקציף חלב אוטומטי והכנה של 3 סוגי משקאות קפה.


למכונה מיכל מים בנפח 0.8 ליטר ומיכל חלב בנפח חצי ליטר.

המכונה נמסרה לבדיקה באדיבות היבואן הרשמי Espresso Cap

איכות הקפה

(50% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

נחלק את התרשמותנו מהקפה לשניים - הקפסולות עצמן, ומשקאות הקפה שהמכונה מסוגלת להכין, בדגם על משקאות מבוססי חלב. החברה מציעה מגוון של 13 סוגי קפסולות מבית Martello, בחוזק של 2-12, כולל טעמים מוחדים כמו שוקולד, וניל ואגוזים וכן קפסולות נטולות קפאין.


מבחינת הקפסולות, מדובר בטעם אישי; חלק מהטועמים במשרד התאכזבו משני סוגי הקפסולות שקיבלנו לבדיקה, מרטלו ואיטליקו, וטענו שטעם הקפה שטוח, חלש יחסית ולא מתרומם. כותב שורות אלה פחות אנין-טעם בקפה ודווקא חיבב את הקפה; כנראה מי שלא אוהב קפה חזק במיוחד עשוי לאהוב את הקפסולות של החברה. לא ניכר חמיצות גבוהה מדי או טעמי לוואי בריח או באפטר-טייסט, בסך הכל הקפה טוב רק לא מרגש במיוחד. 


Espresso Cap Solo Cappuccino: קפה בלחיצת כפתור


מבחינת איכות ההכנה, המכונה מסוגלת להכין אספרסו באופן תקין, כמו כל מכונה אחרת. אין שליטה על הטמפרטורה או על אורך המנה, ניתן להוציא אספרסו במנה אחת בלבד ולמרות שהחברה טוענת שניתן להכין גם "לונגו", לא הצלחנו לגלות אם ניתן להכין אותו בלחיצה אחת, מבלי למצות פעמיים את הקפסולה פעם אחר פעם ידנית.


העיקר מבחינתנו היה לבחון איך המכונה מסוגלת להכין קפוצ'ינו. למכונה יש מיכל שלתוכו מוזגים חלב, ולאחר מזיגת האספרסו המכונה שואבת את החלב דרך צינורית גומי, מקציפה אותו ומוזגת אותו חם לכוס. בדרך כלל מכונות שמקציפות חלב בצורה זו מספקות תוצאות בינוניות ומטה, כאן יש לומר שדווקא היינו יחסית מרוצים. הקצף שמעל המשקה אמנם לא עבה ורב במיוחד, והוא אינו "ספוגי" כמו שחלק אוהבים; במקום זאת מדובר בשכבה לא גבוהה של קצף עדין וקרמי, שלטעמנו מעשיר כל לגימה. הבעיה שלנו היתה שטמפרטורת החלב נמוכה מדי, והקפוצ'ינו הרגיש לנו קר תוך זמן קצר.

קפסולה היא מכל חד פעמי אטום המכיל כמות מדודה של קפה. בהשוואה לפודים או לקפה טחון בתפזורת, עלות הכנת כוס משקה בקפסולה היא היקרה ביותר, אך נוחה יותר לשימוש מקפה בתפזורת.     לרוב, ברכישת מכונת קפה המיועדת לשימוש בקפסולות, הצרכן מתחייב למעשה לרכוש את הקפסולות של יצרן המכונה. בנוסף, לא ניתן להשיג קפסולות בכל חנות אלא בחנויות ייעודיות. חסרון נוסף הוא שברוב המקרים לא ניתן להשתמש בקפה טחון או בפודים. יש מי שימצא את החיסרון הזה משמעותי למדי מאחר שהוא מגביל את אפשרויות הבחירה בסוגי הקפה.  

עיצוב ונוחות השימוש

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

המכונה הזו לא תזכה בפרסי יופי. היא לא כעורה אבל גם לא מרשימה או ייחודית בשום צורה, ומשלבת גימור שחור, לבן והדגשות כסופות. הגודל שלה מעט גדול והיא תופסת יחסית הרבה מקום במטבחון, במיוחד כשמיכל החלב מחובר אליה.


למכונה לוקח בערך חצי דקה כדי להתחמם לצורך הכנת אספרסו, ובערך עוד חצי דקה נוספת כדי להכין משקה עם חלב מוקצף. בסך הכל, זמן הכנה של קפוצ'ינו החל מרגע ההפעלה ועד שהמשקה מוכן הוא בסביבות דקה וחצי - לא מעט המתנה.


מיכל המים, בנפח סביר של 0.8 ליטר, מחובר מאחור; מעט מאתגר לשלוף אותו, אבל אין צורך - אפשר פשוט להרים את המכסה ולמזוג אליו מים בקלות ובלי מאמץ. מיכל החלב לעומת זאת מזמן לא מעט צרות: מנגנון הצינורית ששואבת את החלב מחוברת למכסה, כך שכאשר הוא מחובר למכונה - אי אפשר פשוט להרים את המכסה ולהוסיף פנימה חלב, אלא יש לפרק אותו החוצה תחילה. שנית, להבדיל ממיכל הקצפה עצמאי שלאחר כל שימוש שוטפים ומעמידים לייבוש - במכונה הזו קל מאוד לשכוח את החלב שנותר לאחר השימוש, ואחרי כמה שעות (או למחרת בבוקר, במקרה הרע) לגלות שאריות חלב חמוץ ודוחה במיכל. אתם אמורים לקחת את המיכל עם החלב שנשאר בו ולהכניס אותו למקרר, ואנחנו יודעים זאת - אבל בערך ב-100% מהפעמים שכחנו לעשות זאת.


Espresso Cap Solo Cappuccino: קפה בלחיצת כפתור


בקדמת המכונה, מתחת לפיית המזיגה, יש מעמד לכוס. המעמד הזה מתאים לכוסות קטנות במיוחד, מה שגרם לנו לתסכול גדול - עד שגילינו שניתן לפרק אותו ולהניח את הכוס על מגש קטן ושטוח בתחתית. לאחר שגילינו זאת וסילקנו את המטרד, יכולנו להכין קפה בכל כוס ובכל גודל, אפילו כוסות גבוהות במיוחד.


מאחורי המעמד נמצא מיכל איסוף הקפסולות המשומשות. ביחס למרבית המכונות של Nespresso, מדובר במיכל ענק שמכיל כמעט 25 קפסולות. לפחות בהיבט הזה, המכונה חוסכת לכם לא מעט זמן בתחזוקה השוטפת, כיוון שצריך לרוקן את המיכל אחת לשבוע או יותר, תלוי בקצב שתיית הקפה שלכם.המכונה נמסרה לבדיקה באדיבות היבואן הרשמי Espresso Cap

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image