חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מנשא תינוק Baby Bjorn Baby Carrier Mini בייבי ביורן
טווח מחירים: 400 - 500
יצרן: Baby Bjorn
סוג המנשא: מנשא ילקוט
מנח: בטן לבטן, גב לבטן...
משקל נשיאה: עד 11 ק"ג
ציון WiseBuy
8.8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 429 ₪
מחיר סופי: 559 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מנשא תינוק Baby Bjorn Baby Carrier Mini בייבי ביורן

לירן עבדי | 27.04.2020
הטוב
  • הלבשה קלה מהירה
  • בד עמיד שניתן לשטיפה
  • תמיכת גב טובה, גם להליכה ממושכת
  • קטן וקומפקטי יחסית, מאפשר גם קיפול ואחסון
הרע
  • לא מתאים לפגים או לתינוקות שנולדו זה עתה
  • מתאים לתקופה קצרה – עד גיל שנה או 11 ק"ג
בשורה התחתונה
מלבד תקופת שימוש קצרה יחסית ובד שלא בטוח שיתאים לקיץ הישראלי, המנשא לתינוק BabyBjorn Baby Carrier Mini גרף שבחים והבריק ביתר הפרמטרים עליהם הוא נבחן. הלבשת והוצאת התינוק קלילה להפליא, נוחות הטיול צוינה לשבח ולא תתאמצו ללכת קילומטרים שלמים אתו. גם תחושת הביטחון, אולי הפרמטר החשוב ביותר להורים, גבוהה מאוד ולרגע לא הרגשנו שאי אפשר לסמוך על המנשא. לנשיאת תינוקות עד גיל שנה או 11 ק"ג, ה-Baby Carrier Mini הוא פתרון מעולה.
הקדמה
ה-BabyBjorn Baby Carrier Mini הוא מנשא לתינוק המתיימר להיות "מותאם באופן מושלם לתינוקות בני יומם, ואדיאלי לשימוש בחודשים הראשונים של הרך הקטן". המנשא מתאים מגיל לידה ועד גיל שנה או 11 ק"ג, מאפשר נשיאה עם ונגד כיוון ההליכה ומבטיח להציע איכות בד קלה, רכה ונעימה למגע, עבור ההורה והתינוק.

עמידות ותחושת בטחון

(40% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

המנשא מתאים עבור ילדים במשקל 3.2-11 ק"ג בלבד, כך שהורים לפגים או הורים לתינוקות שזה עתה נולדו אינם יכולים להשתמש ב-Baby Carrier Mini. בעיה נוספת בעניין זה הוא משך שימוש קצר יחסית של המנשא ושנה היא תקופה די מצומצמת עבור מנשא לילדים. אזהרה נוספת שהיצרנית מוסיפה היא שהמנשא אינו מתאים לפעילויות ספורט כמובן, אלא רק לעמידה, הליכה וישיבה – ואינו עמיד בפני טלטלה, זעזועים גבוהים ושאר שימושיים שונים כמו בזמן נהיגה או בעת רכיבה על אופניים.


Baby Bjorn Baby Carrier Mini: קומפקטי ונוח


בד ה- Baby Carrier Mini עשוי 100% כותנה ולפי היצרנית, חומר הבד חופשי מחומרים מזיקים וגורמי אלרגיה. ניתן גם לכבס את המנשא בנפרד, במידה והתינוק יחליט לפלוט ולהכתים את המנשא – מקרה שאירע לא פעם. עוד יתרון של הבד הוא שהוא די גמיש, כך שניתן לקפל אותו ולהכניס אותו לתיק הנשיאה שלנו מבלי שהוא תפס יותר מדי מקום. עניין בעייתי שצריך לקחת בחשבון הוא ה-100% כותנה: המנשא זמין גם בגרסת בד 3D Mesh מחורר ומאוורר שאמור להיות אידיאלי יותר לאקלים הישראלי. מאחר והמנשא נבדק בעיקר בתקופת האביב, לא הרגשנו אי-נוחות מסוימת, אבל חשוב להתייחס גם להיבט הזה ולבחור את סוג הבד בקפידה.


Baby Bjorn Baby Carrier Mini: קומפקטי ונוח


תחושת הביטחון ב-Baby Carrier Mini גבוהה מאוד: מעבר לכך שקיימים המון מנגנוני אבטחה ל"נעילת" התינוק, הבד עצמו מרגיש קשיח יחסית ועמיד לאורך זמן. רצועות הגב גם הן עבות יחסית אך לא מקנות מראה מגושם אלא דווקא אלגנטי, כזה ששומר על מידה מעולה בין סגנון לפונקציונליות. בהידוק נכון של הרצועות על גוף הנושא, התינוק אמור להיות די מקובע במקומו וגם אחרי הליכה ממושכת לא הרגשנו את הבד או את הרצועות מתחילים להתרופף או לאבד מאחיזתם ההדוקה.

נוחות השימוש

(60% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

כהמלצת היצרנית ושאר מתחרות המציעות מנשאי תינוק, ההמלצה לשאת את הילד עם הפנים לכיוון ההורה לפחות עד גיל 5 חודשים – לאחר מכן שרירי הצוואר, עמוד השדרה והמותניים יהיו מספיק חזקים ויהיה ניתן לשאת אותו גם עם הפנים כלפי חוץ. התחלנו במלאכת הכנסת והוצאת התינוק. הלבשת המנשא על גופנו כוללת כמה פעולות חד-פעמיות, כמו התאמת הצלבת הרצועות על הגב כך שהם מוקמו ממש מתחת לעצמות השכמות וכן שינוי בד התאמת המידה לפי גודלו של התינוק. כמה קליקים והידוק חלקים נוספים ומשם הלבשת התינוק פשוטה מאוד – לטיולים עתידיים שלאחר המדידה הראשונית.


כאשר רצועת הרגליים פתוחה בחלקה, ניתן להשחיל את התינוק אל המנשא בקלות. נעילות הצד מאפשרות להמשיך לנעול את גופו העליון של התינוק והפעולה עצמה קלה: פשוט משחילים את הוו לתוך החריץ הייעודי. אבטוח החלק העליון של התינוק מתבצע באמצעות שני אבזמי תמיכה בראש בכל צד – ובסיום קליק מובחן אפשר לצאת לדרך. שרכים שנותרו אפשר כמובן למתוח, לנוחות מקסימלית והידוק התינוק על גוף הנושא. לבסוף, את בד תמיכת הראש אפשר למשוך מעט למעלה כדי לעודד תמיכה או סתם להסתיר במידה מסוימת את ראש התינוק מהשמש.

Baby Bjorn Baby Carrier Mini: קומפקטי ונוח
יתרונות נוספים ששמנו לב אליהם: אין שום קליקים, קליפסים או חריצים מעצבנים בגב המנשא, כך שכל הטרחה בלמצוא "על עיוור" אבטחות נוספות מאחור יורדות מהפרק במנשא זה. גם מתיחת השרכים שנותרו, האבטחה היחידה שתלויה בגב הנושא, קלה למציאה ומתיחתן מתבצעת בשניות. אין גם רצועת מותן, עניין שנוא עלינו במיוחד, שבדרך כלל כלל גורמת לחולצתו של הנושא להידחס ולהצטמק עוד יותר אל תוך המנשא בזמן שמותחים אותו אל גופנו.

הוצאת התינוק גם כן מהירה, אחרי תרגול של כמה פעמים כמובן וברוב המקרים לא נזקקנו לאיש נוסף כדי לבדוק איזו אבטחה טרם שוחררה כדי להוציא את התינוק מהמנשא. בדר"כ מספיק לשחרר את אבזמי התמיכה בראש כדי לשלוף את התינוק כלפי מעלה ורק בפעמים בודדות הרגליים של התינוק סירבו לצאת החוצה וממש נתקעו בחלק התחתון של המנשא – כך שלעיתים רחוקות נאבקנו עם המנשא בניסיון להוציא את התינוק ממנו.

Baby Bjorn Baby Carrier Mini: קומפקטי ונוח

ומה לגבי נוחות בזמן טיולים? התמיכה לגב גבוהה ובהליכה ממושכת לא חווינו בעיות: הנסיינים ביצעו הליכות בנות כמה קילומטרים ולשני בני הזוג, בסביבות גיל 30, לא הייתה בעיה בנשיאת התינוק. באותו הקשר, גילינו גם שיש חשיבות עצומה למתיחת השרכים המיותרים, הידוק שלהם והתאמה מושלמת של המנשא על גוף הנושא ולא פעם מצאנו פער של שמיים וארץ בין הלבשה חפוזה לבין התאמה מחודשת של המנשא על גופנו וההבדל בנוחות לאורך זמן מאוד מורגשת, לא משנה אם הנושא הוא גבר בגובה 1.86 מטר או אישה בגובה 1.65 מטר.

Baby Bjorn Baby Carrier Mini: קומפקטי ונוח

היתרון הגדול במנשא כמובן, כמו יתר המנשאים, הוא לאפשר לזוג הידיים של הנושא להיות חופשיות, תוך כדי שהתינוק צמוד אליו וזקוק למגע אנושי באותם רגעים. הרגעים החיוניים האלו מתבטאים בסיטואציות הכי פשוטות; כשצריך לשטוף כלים, לנקות אבק, לערוך מסמך במחשב, לקפל עגלה או אפילו סתם לעשות קוקו – כשזוג הידיים פנויות לפתע ביחד, לא האמנו כמה המנשא עזר לנו באותם רגעים ועד כמה הוא שימושי.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image