חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מאוורר Dyson Pure Hot+Cool HP04 דייסון
מותג: Dyson
תאריך כניסה לאתר: 7/2019
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מאוורר Dyson Pure Hot+Cool HP04 דייסון

שחר שושן | 27.03.2020
הטוב
  • עיצוב אלגנטי
  • מגיע שלט רחוק מלא
  • מסתובב 350 מעלות
  • ניתן לשליטה מאפליקציה
  • זיהוי ותיעוד זיהומים מרשים ביותר
הרע
  • פתח האוויר נמוך ממה שזה נראה
  • רועש בעוצמה גבוהה, בלתי מורגש בעוצמה נמוכה
בשורה התחתונה
לטעמנו הדייסון Pure Hot Cool הוא פתרון אלגנטי ומוצלח לסינון ריחות, חימום ואוורור. הוא מתקדם טכנולוגית, קל לשימוש ותחזוקה ויחסית בטיחותי היות ואין לו חלקים נעים הנראים לעין. עם זאת, עוצמת האוורור המורגשת אינה חזקה במיוחד והוא יחסית נמוך כך שהוא רלוונטי בעיקר למקומות פתוחים כמו סלון ומטבח ופחות לחדר שינה. אם אתם מוכנים לשלם לא מעט עבור מוצר ברמה גבוהה, אתם תהיו מרוצים.
Pure Hot+Cool HP04
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 2,934 ₪
מחיר סופי: 2,935 ₪
מחיר סופי: 2,945 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-11 חנויות>>
הקדמה

ה-Pure Hot+Cool הוא שילוב של כל מה שחברת דייסון ידועה בו במכשיר אחד. הוא מאוורר, הוא מפזר חום והוא מסנן אוויר. את מנוע הציקלון המפורסם ואת מערכת הסינון אתם מכירים משואבי האבק, את העיצוב נטול הלהבים ממאווררים קודמים ואת חימום האוויר ממייבש השיער של החברה.


בדגם ה-HP04 דייסון מאחדת את כל הטכנולוגיות לכדי מכשיר אחד אלגנטי שמבטיח גם לסנן את האוויר, בזמן שהוא מאוורר או מחמם את החלל. האם הם הצליחו ולמה הוא כל כך יקר?

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

מסנני אוויר הם רהיט לכל דבר ונוטים להימצא במקומות מרכזיים בבית, כך שעיצוב חיצוני נאה הוא חלק חשוב למדי. לטעמנו הדייסון Pure Hot + Cool הוא אחד המכשירים הנאים בשוק, והוא מגיע במבנה נטול הלהבים המוכר של החברה. בקדמת המכשיר ישנו צג LCD קטן המציג הגדרות כמו עוצמת האוורור, טמפרטורת החימום אם הופעל, מצב המסננים ואת המדדים שהחיישנים השונים אוספים. השליטה במכשיר נעשית דרך שלט רחוק מתכתי ואלגנטי, ובמקביל או במקום, דרך אפליקציה ייעודית (גם בעברית) של דייסון. על המכשיר ישנו כפתור אחד בודד המשמש לכיבוי והדלקה בלבד, אך המכשיר זוכר את מצב הפעולה האחרון שבו הוא היה לפני שכבה, כך שברגע שיופעל, הוא יחזור לאותן הגדרות בדיוק.


Dyson Pure Hot+Cool HP04: פתרון מצוין ויקר


את השלט הרחוק אפשר לאחסן על גג המאוורר עצמו באמצעות המגנט המובנה וזה לטעמנו זה טאץ' נחמד מאוד שפותר את השאלה הנצחית על איפה השלט מתחבא. משטח הקליטה של השלט נמצא ליד המסך והיות ומדובר בשלט אינפרא אדום, במידה והמאוורר פונה הרחק מכם, לא תתקבל תגובה מהמכשיר. במקביל, אם תלחצו על כפתור כלשהו בשלט ומיד לאחר מכן תלחצו על כפתור אחר, למשל תשנו את עוצמת המאוורר ותבקשו שיתחיל להסתובב, הפקודה השנייה לא תירשם עד שהפעולה הראשונה לא תיעלם מהמסך וזה לוקח כמה שניות מיותרות.

Dyson Pure Hot+Cool HP04: פתרון מצוין ויקר

יש האומרים שפרק הזמן הארוך ביותר בחיים הוא בין מתי שהמאוורר עבר אתכם למתי שהוא חוזר מהסיבוב שלו. אך תכונה שמאוד אהבנו בדייסון פותרת בדיוק את הבעיה הזאת. בדגם זה ניתן להגדיר במדויק לאן המאוורר יסתובב וגם היכן הוא יעצור. דרך השלט הרחוק ניתן לבחור בין רדיוס סיבוב של 45,90,180 או 350 מעלות, אך אם אם תיגשו דרך האפליקציה, תוכלו לקבוע את האזור הספציפי מתוך כל הטווח שאליו המאוורר יכוון, כך שניתן לנעול אותו על זווית מסוימת, או לקבע שטווח התנועה שלו, למשל 45 מעלות, יהיו בצד המאוורר ולא רק מה שנמצא מולו ישירות. בנוסף, ניתן להטות אותו על צירו מעלה ומעטה אך ניתן לעשות זאת ידנית בלבד.

במידה ותרצו לסנן את האוויר אך לא לשנות את הטמפרטורה שלו או לכוון אותו ישירות לכיוון מסוים, ניתן להפנות את האוויר כלפי מעלה בלחיצת כפתור. זהו תהליך מכני שעושה מעט רעש אך הוא קצר למדי והוא לא זמין במצב חימום.

Dyson Pure Hot+Cool HP04: פתרון מצוין ויקר

דייסון משווקת שני דגמים כמעט זהים בגודל הזה, ה-Pure Cool וה-Pure Hot + Cool. האחרון מסוגל גם לחמם את האוויר ולא רק לאוורר. הדגם הרגיל נמכר אצל היבואן הרשמי במחיר של 2,790 שקל ואילו הדגם שכולל חימום יעלה 3,200 שקל. האם שווה לשלם תוספת של 400 שקל בשביל מפזר חום? אם אתם כבר בעניין של להוציא הרבה על המכשיר, לטעמנו כן ולו רק כי זו העלות של מפזר חום פשוט בצורת מגדל, שאין לו אף אחת מהתכונות המתקדמות של הדייסון.

Dyson Pure Hot+Cool HP04: פתרון מצוין ויקר

סינון והספק

(60% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

הדייסון מגיע במבנה עגול והוא מכיל ארבעה מסננים, שניים מכל סוג בכל צד של המכשיר. כאן המכשיר נבדל משאר המתחרים בשוק, הבנויים בצורת מלבן או מכילים מסנן עגול אחד בתוך גוף בצורת ריבוע, שכן הוא מכיל יותר יחידות שזקוקות להחלפה. אחד המסננים הוא מסוג HEPA כפי שניתן למצוא בשואבי האבק של החברה, והשני הוא מסנן פחמן פעיל המסנן ריחות ושאר מזיקים. אורך החיים הממוצע של הפילטרים הוא כשנה ועלותם 340 שקל.


Dyson Pure Hot+Cool HP04: פתרון מצוין ויקר


אחת התכונות שמבדילות בין המסנן של דייסון לשאר השוק היא רמת הפירוט של כלל החיישנים השונים המובנים במכשיר. מסנן האוויר של דייסון מסוגל לאתר ולסנן: חלקיקים בגודל מינימלי של 0.1 מיקרון כשישנה תצוגה ספציפית לחלקיקים בגודל 2.5 מיקרומטר ו-10 מיקרומטר, דו-תחמוצת החנקן (NO2), תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs) ובנוסף ניתן לראות את הטמפרטורה והלחות שבחלל סביבו.


כל מדד מוצג בגרף ובנתון מספרי על המסך המובנה ובאפליקציה, ואלו משנים את צבעם בהתאם לחומרת הזיהום שזוהה. השימוש בתצוגה הצבעונית מאוד עוזר בתרגום המספרים היבשים למידע ברור שכל אחד יכול להבין. אדום זה רע, ירוק זה טוב, ואם אתה כבר רואה סגול, יש לך בעיה רצינית.


Dyson Pure Hot+Cool HP04: פתרון מצוין ויקר


לאורך השימוש הרגשנו שהזיהוי של המסנן תואם למה שאנחנו מריחים בפועל, בכך בכל פעם שבישלנו ובחלל הסלון והמטבח התפזר לו עשן וריח, מד החלקיקים קפץ מ-3 ל-334 ואף יותר ואם המכשיר הוגדר על מצב אוטומטי, עוצמת האוורור התגברה עד שרמת החלקיקים ירדה. אך בשביל בישולים יש פתרונות ייעודיים כמו קולט אדים שמתקינים מעל הכיריים. המקרה שבו הצורך במסנן אוויר כזה בא לידי ביטוי, היה כשנכנס מבחוץ זיהום שכלל לא הרחנו או ראינו.


באחר צהריים רגיל שבו לא היה כל מקור לעשן או ריח בבית, הופעל לפתע הדייסון בעוצמה ואיתו עוד מסננים שבדקנו במקביל. כולם דיווחו על אותו מקור - NO2 - דו-תחמוצת החנקן ברמות גבוהות. חלון המרפסת פונה לחניה פתוחה ושם לעיתים עומדים רכבים כי כמובן שזה מה שהם עושים, ו-NO2 הוא זיהום שנוצר בזמן שריפה של דלקים מאובנים כמו דיזל ועוד שלל דברים נפלאים. כפי שזה נראה, אחד או יותר רכבים פעל מתחת לחלון והרוח העיפה את הזיהום הרעיל לתוך הבית שלנו. לגזים האלה אין ממש ריח, טעם או צבע כך שבלתי אפשרי להבחין בו בלי ציוד ייעודי. לולא מסנן האוויר, כלל לא היינו מודעים לנושא.


Dyson Pure Hot+Cool HP04: פתרון מצוין ויקר


מפה עולה השאלה, האם אתם צריכים להיות מודאגים? האם גם אצלכם מסתתר לו זיהום אוויר מסוכן? בצורה הגיונית, כל אלו הגרים באזורים עירוניים או בסמוך לאזורי תעשייה, בהכרח סובלים יותר מזיהום אוויר. אם מסקרן אתכם, תוכלו לראות דרך האתר Air Visual (יש גם אפליקציה) את אינדקס איכות האוויר באזורכם.


Dyson Pure Hot+Cool HP04: פתרון מצוין ויקר


כל הבטחות החברה על יכולות הסינון נשענות על מבחנים רשמיים שנעשו בחלל אטום בנפח 81 מ"ק שהם 32.5 מטר רבוע בהנחה והתקרה היא בגובה 2.5 מטר. שטח זה מייצג סלון ומטבח סטנדרטיים מחוברים או דירת סטודיו ואותו אזור בדיקה הוא לא רק אטום לחלוטין, האוויר בו עבר סינון לאורך זמן. בינתיים במציאות של ישראל החמה, נראה שהרצון הכללי הוא להכניס את האוויר הטרי מבחוץ פנימה ופחות לאטום את יושבי הבית, כך שהתוצאות אצל כל אחד יכולות להיות שונות מאוד. מבחינתנו, המכשיר אכן מצליח לסנן מזהמים, עשן וריחות בהצלחה לאורך זמן.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image