חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת Alfawise U30 Pro
מותג: Alfawise
טכנולוגיית הדפסה: תלת מימד
ציון WiseBuy
9.1
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 1,093 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת Alfawise U30 Pro

שחר שושן | 03.10.2019
הטוב
  • קומפקטית למדי
  • הדפסה ממחשב או כרטיס זיכרון
  • ממשק שליטה נוח ומהיר
הרע
  • הרכבה מסובכת
  • עיצוב פתוח שתופס לכלוך
  • תפס משטח הדפסה מאולתר
בשורה התחתונה
ה-Alfawise U30 Pro היא מדפסת תלת מימד פשוטה ונוחה לשימוש, המהווה שדרוג ראוי לדורות הקודמים של החברה. היא אינה תופסת מקום רב, שקטה יחסית ומהירה מהדורות הקודמים. דגם זה דורש הרכבה מעט מורכבת כשההוראות לוקחות בחסר, אך הבעיה האמיתית שלה היא העיצוב הפתוח המונע בקרת טמפרטורה, כך שהדפסת דגמים גדולים יכולה להיות מאתגרת. בסופו של דבר, ה-U30 Pro נותנת תמורה טובה מאוד למחיר שלה.
הקדמה

ה-Alfawise U30 Pro היא מדפסת תלת מימד קומפקטית בעיצוב פתוח עם משטח עבודה מחומם. שטח ההדפסה הוא 22x22x25 סנטימטר והיא מיועדת ל-PLA ו-ABS בעובי של 1.75 מילימטר. השליטה נעשית דרך מסך מגע צבעוני בגודל 4.3 אינץ' וניתן להדפיס בחיבור למחשב או דרך כרטיס זיכרון מיקרו SD הכלול באריזה.

רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.

הרכבה והגדרה ראשונית

(15% מהציון הסופי)
7 מתוך 10
ה-U30 Pro דורשת הרכבה יחסית מתקדמת, במיוחד לעומת ה-U20 שבדקנו לפני שנה, שהגיעה כמעט מוכנה לשימוש ישר מהאריזה. ההוראות המודפסות שצורפו לאריזה נראו כאילו מישהו מנסה לעשות לנו דווקא. לדוגמה, הברגים הכלולים באריזה מופרדים לפי סוג, ועל השקית מופיע שם הבורג והכמות או האורך, למשל M5X20, אך בהוראות, שמם הוא "25", כך שחוץ מלנסות להתאים את הבורג לתמונה, להבריג, לטעות, ולהתחיל מחדש, אין ממש דרך לדעת אם הוא הנכון או לא.אז אולי תגידו שאפשר להבין מהאיורים בחוברת איך להתקין, אך אלו נראים כמו ציורים של אשר כך שאי אפשר להבין מה נמצא מעל ומה מתחת. בסופו של דבר מצאנו סרטון ביוטיוב שמישהו מראה איך להרכיב, ורק לאחר מכן מצאנו סרטונים רשמיים בעמוד החברה בגירבסט, אך החוויה עדיין נותרה מתסכלת למדי.

לאחר חיבור כל הכבלים למקומם ואיזון משטח ההדפסה, יכולנו להתחיל לעבוד מיד.

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10
נראה ש-Alfawise עברו על רשימת ה"מה לא בסדר עם ה-U20" אותה בדקנו שנה שעברה, ואז פתרו את רוב הבעיות שהיו בה. לדוגמה, בדגם הקודם ספק הכוח היה מונח ליד המדפסת ועליו מסך השליטה, ומתקן הסליל היה חתיכת פלסטיק רעועה שנפלה כל הזמן יחד עם חומר ההדפסה. אם רציתם להזיז את המדפסת לממקום למקום, היה צריך לגרור את ערימת הכבלים והפלסטיק בצורה מאוד לא נוחה, שגם תפסה לא מעט מקום על השולחן. כעת ב-U30 Pro, ספק הכוח מובנה מתחת למדפסת, מסך השליטה מורכב מלפנים והסליל מונח על מתקן ייעודי מברזל על חלקו העליון של מסגרת המדפסת.

Alfawise U30 Pro: שדרוג מוצלח

פעולת המדפסת יחסית שקטה ואינה מהווה מטרד אינטנסיבי כמו בעבר. תהליך ההדפסה עצמו אינו רועש במיוחד, ובהחלט שקט יותר מאשר ב-U20, אם כי רק לאחר כמה דקות שבהן המאווררים פועלים.

ההכנה להדפסה נעשית דרך תוכנת Cura 15 - תוכנה שהפיתוח שלה הופסק עוד ב-2015 אך היא מסוגלת לבצע את כל מה שצריך כדי להכין את הקבצים בהתאם. המדפסת תומכת בפורמטים OBJ ו-STL שאת אלו אפשר לייצר במגוון תוכנות, אך כדי להכין אותם יחד עם ה-G-Code שבו כל ההגדרות הספציפיות למדפסת הזו, יש לעבור דרך Cura החינמית אך גם ניתן להשתמש בתוכנות אחרות, אם רלוונטיות.

Alfawise U30 Pro: שדרוג מוצלח

את משטח העבודה המחומם יש לאזן לפני כל הדפסה ואת זה ניתן לעשות דרך ממשק המגע הצבעוני. שמחנו לראות שברגי האיזון המסתתרים להם מתחת למשטח גדולים ונוחים לאחיזה. זה אולי נראה שולי, אך למשטח כזה יש ארבעה ברגים ובמידה והם קטנים, מטלת האיזון העדין של הברגים הפנימיים הופכת למעיקה למדי.

על התצוגה ישנם פרטים רבים ושימושיים לזמן ההדפסה: ניתן לראות את שם הקובץ, טמפרטורת הפייה, טמפרטורת משטח החימום, זמן עבודה שעבר, גובה השכבה הנוכחית והתקדמות באחוזים. אכן התרשמנו לראות את שפע המידע, ולרוב הוא גם התעדכן בצורה תקינה, אך גם קרה שאחרי ארבע שעות של הדפסה, הופיע על התצוגה שהמדפסת עובדת רק רבע שעה ושאחוז ההתקדמות הוא 0.

איכות ההדפסה

(45% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

ההפתעה הגדולה של הדגם הזה היא איכות ההדפסה, שפעם אחר פעם הפתיעה אותנו בכמה שהיא טובה. כל מודל שהדפסנו, יצא חלק ואחיד, ללא שינון או קצוות חדים, כששכבת ה-Raft המיועדת לחיזוק החיבור עם משטח ההדפסה, התנתקה בקלות ובדיוק רב כך שלא נדרשנו לשייף ולתקן.


Alfawise U30 Pro: שדרוג מוצלח


קוטר הדיזה - ראש ההדפסה עצמו, הוא 0.4 מילימטר כשעובי השכבה המינימלי על פי החברה הוא 0.1 מילימטר,  אך הוא לא ישים במיוחד. בעובי הסטנדרטי של 0.4 מילימטר קיבלנו תוצאות מעולות עם הדפסה חלקה ואחידה, ללא שינון או קצוות חדים.


שטח ההדפסה הוא 220x220x250 מילימטר כך שהוא לא מתאים למודלים ענקיים אך הוא מספיק גדול כדי להתאים לכל פרויקט שרצינו לבצע. משטח ההדפסה המחומם מורכב משני חלקים כך שניתן לפרק את החלק שבא במגע עם ראש ההדפסה ולנקות אותו הרחק מהרכיבים החשמליים. אך הדרך שבה אותו משטח מתחבר אל גוף החימום מרגישה מאוד מאולתרת, שכן מדובר בתפסני מתכת שהם מעין אטבי נייר גדולים. 


Alfawise U30 Pro: שדרוג מוצלח


המדפסת מסוגלת (לפחות באופן רשמי) לעבוד עם PLA ו-ABS בקוטר של 1.75 מילימטר כשישנו מתקן החזקה ייעודי על ראש המדפסת. לטעמנו זהו שדרוג מצוין לסדרת המדפסות, והעובדה שהיא מגיעה עם התקן מתכתי ייעודי ישר מהאריזה ואין צורך להדפיס רכיב כלשהו ולקנות ברגים רק כדי לאלתר את הכל פנימה, מקל מאוד על התהליך.

Alfawise U30 Pro: שדרוג מוצלח

מהירות ההדפסה המקסימלית היא 120 מילימטר לשנייה אך המהירות המומלצת על ידי החברה היא חצי מזה, וגם במהירות זו המדפסת מתפקדת היטב ומספקת תוצאות חלקות ומדויקות. מבין כל הדפסות הניסיון שעשינו, אחת נכשלה אך היות והיא הייתה הדגם הגדול ביותר, השארנו אותה לעבוד במהלך הלילה כך שלא הייתה עליה השגחה. כשהגענו בבוקר למחרת גילינו הררי פלסטיק שבור וגושים מותכים של PLA לא רק מפוזרים, אלא דבוקים לראש ההדפסה עצמו.

המצלמה שלנו תיעדה 3.5 שעות של עבודה אך התקלה התרחשה כבר בחצי השעה הראשונה כשתחתית המודל התנתקה ממצע ההדפסה המחומם. על פי המעצב של המודל, לא היה צורך בהדפסה של Raft - פלטפורמת תמיכה שעוזרת למודל להידבק, אך כמו שזה נראה, ייתכן וזה היה מונע את ניתוק החומר מהמדפסת.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image