חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אוזניות Anker Soundcore Life Dot 2 ANC
חיבור למכשיר: True Wireless
עיצוב האוזניות: אוזניות In Ear
סוג האוזניות: אוזניות אלחוטיות
ייעוד: סלולארי
ציון WiseBuy
8.3
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אוזניות Anker Soundcore Life Dot 2 ANC

לירן עבדי | 04.03.2021
הטוב
  • ביטול רעשים מגוון שעובד מצוין
  • התאמה אישית של מקשי המגע
  • עמידות בתקן IPX5
  • חיי סוללה ארוכים
  • אפליקציה ייעודית
הרע
  • שימושיות המקשים מוגבלת
  • ווליום מקסימלי נמוך
  • לא נוחות לספורט
בשורה התחתונה
בשוק התוסס של אוזניות ה-TWS, ה-Anker Soundcore Life Dot 2 ANC תופסות מקום טוב באמצע: הן נהנות מתג מחיר נוח יחסית ובורכו בביטול רעשים פנטסטי, חיי סוללה ארוכים ואפליקציה ייעודית לא רעה בכלל. באגף נוחות המשתמש התמודדנו עם כמה ליקויים קטנים שמורידים ממנו מעט נקודות זכות, אבל בסך הכל מדובר באוזניות מוצלחות למדי.
הקדמה

ה-Anker Soundcore Life Dot 2 ANC הן אוזניות TWS מבית Anker המציעות 6 מיקרופונים המציעות 3 רמות סינון רעשים ו-2 רמות להאזנה לסביבה, 8 שעות האזנה ועוד 48 שעות בקייס הטעינה וכן תכונת טעינה מהירה; בתמורה ל-10 דקות טעינה מובטח שנקבל עד 90 דקות האזנה. עוד באוזניות: עמידות למים בתקן IPX5, קישורית בתקן Bluetooth 5.0 ותמיכה באפליקציה ייעודית.

איכות האזנה

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

הודות לדרייברים דינמיים בקוטר 11 מ"מ, ב-Anker מבטיחים לספק צליל עשיר ומאוזן יותר. נעבור ישר לעניינים: המון סגנונות סאונד נבדקו עם ה-Life Dot 2, החל מקטעי דאנס דרך הרצאות ביוטיוב, פרקים בנטפליקס ופלייליסט ג'אז במהלך שגרת עבודות משרד. חתימת הסאונד כאן היא תיעדוף ברור להבלטת הטווחים הבינוניים, עם נוכחות באס מרשימה בהתחשב בגודל האוזניות וגם הטרבל לא מאיץ מלאכותית מדי או צורם מדי כשהגברנו את הווליום. תשכחו מסאונד מפורט, צבעוני ורווי שכבות מבית חברות סאונד יוקרתיות פי כמה, אבל גם הפרמיה עליהן נגבית בהתאם. איכות הסאונד כאן מעל הממוצע המצופה והשלמנו עם זה. אטימות האוזניות גבוהה, כלומר מצד המאזין מקבלים סביבה שקטה במהלך ההאזנה וגם אלו שישבו לצידנו לא דיווחו על סאונד שזלג החוצה. הערה אחת נגעה לעוצמת הסאונד וכבר פגשנו באוזניות עם ווליום מקסימלי גבוה בהרבה מזה שכאן.


Anker Soundcore Life Dot 2 ANC: מחסלת הרעשים


עברנו לבדיקת איכות השיחה והופתענו לטובה: למיקרופונים המשולבים באוזניות TWS יש נטייה להשמיע קול מאוד עמום מצד המשוחח, כאילו הוא מדבר מתוך חדר עמוס הד והרעש הנלווה אליו מקשה מאוד להפיק קול ברור וחד. ב-Life Dot 2 קיבלנו הערות מינימליות בנושא זה ורוב מוחץ של השיחות עבר בשלום מבלי שהתבקשנו להגביר את קולנו או לעבור לאזור יותר שקט וסגור.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

בטרם הפעלת האוזניות הורדנו את האפליקציה הייעודית Soundcore, שליוותה אותנו בתהליך הצימוד. משום מה במשך דקות ארוכות אוזניה שמאל סירבה להיות מזוהה ורק אחרי כמה אתחולים (גם לטלפון וגם לאוזניות), אוזניה שמאל סוף סוף הצליחה להסתנכרן גם כן. בתום הצימוד המוצלח קיבלנו התראה על עדכון Firmware ואחרי עוד דקה-שתיים של שדרוגי מערכת יצאנו לדרך.


ה-Life Dot 2 מתיישבות נהדר באוזן, לא בולטות מדי החוצה - ולא על כל אוזניית TWS אפשר להגיד את זה. ראש הסיליקון נכנס היטב לתעלת האוזן ותנועות קלות וטבעיות של הראש לא גרמו לאוזניות ליפול. ייעוד הכנף הקטנה לא הכי ברור כאן, היותו "מרחף" בזמן שימוש ולא נתפס בשום אזור באוזן, אבל לנו זה לא הפריע יותר מדי. לזכות Anker ייאמר שאין כאן חיסכון באביזרים לנוחות המשתמש: במארז קיבלנו 5 גומיות בגדלים שונים, 3 מתאמי פרפר לכל אוזן וכבל טעינה USB-C.

Anker Soundcore Life Dot 2 ANC: מחסלת הרעשים

עוברים לתפעול האוזניות עצמן ובכל אוזניה צמד שימושים: בברירת המחדל הקשה כפולה באוזניה ימין תפעיל/תעצור את השיר או תקבל/תנתק שיחה והקשה כפולה באוזניה שמאל תעביר לשיר הבא. הקשה ממושכת למשך 2 שניות בצמד האוזניות תגרום לביטול ה-NC. את ייעוד המקשים ניתן אמנם לשנות אבל אי אפשר להתעלם מהשימושיות המוגבלת ב-Life Dot 2: בגלל שיש 4 אפשרויות בלבד להגדרת מקשים, במקרה האישי שלנו לא הצלחנו לשלב את כל העזרים שביקשנו: גם הגברת סאונד, גם העברת שיר קדימה/אחורה וגם הגברת/הנמכת הסאונד. השימושיות בשוטף גם לא הכי נוחה: מקשי המגע לא תמיד התייחסו לפקודות שלנו וכשזה סוף סוף קרה, עכבה מורגשת של שניה-שתיים תמיד נדרשה מאיתנו עד שהקטע ביוטיוב עצר בטלפון. גם פעולת ההקשה עצמה שדוחפת את האוזנייה בפנים רחוקה מלהיות נעימה באוזן.

כאמור, באפליקציה Soundcore מוצעים שלושה מצבי Ambient Sound שמנסים להתגבר על רעשי הרקע: מצב ה-Noise Cancelltaion הוא המרשים מכולם בפער והרבה זמן לא פגשנו בהחרשת רעשי רקע כה יעילה. בתוכו קיימים שלושה מצבים; Transport שאידיאלית לשימוש בתחבורה ציבורית ומעלימה רעשי רקע נמוכים כמו מנוע וצלילי כביש גסים. השני Indoor שימושית לעבודה משרדית היותה משתיקה צליליים ווקליים כמו שיחה קולחת ושאר טווחי אמצע בסאונד שמתרחשים במרחב הציבורי שעלולים להפריע לשקט שלכם. השלישי הוא Outdoor שמחלישה צלילי רקע כלליים ואידיאלית להליכות. מכולם הרשימה ה- Indoor: קולגות ששוחחו ביניהם לצידנו במתחם פתוח קולם הפך לדקיק ונטול הד טבעי, רעש המזגן הוחלש דרמטית ומבחינת המאזין ההרגשה מאוד מבודדת, כאילו הוכנסנו לחדר קטן והקולות שהיו במציאות במרחק של לא יותר ממטר מאיתנו, נשמעו כאילו בקעו מחדר סמוך.

תחת קטגוריית Ambient Sound, ה-Transparency Mode התגלה כפילטר שיעיל בעיקר למשתמשים שעדיין רוצים להיות מודעים לסביבה: נוכחות ה"אוויר" מורגשת, שיחות ווקליות בסמוך אלינו הפכו לאנושיות וטבעיות ויותר ושאר רחשי הסביבה כמו הקשות מקלדת וסגירת דלתות הפכו ליותר גסות, כאילו התרחשו בהיכל עם הרגשת סאונד עוטפת מסביבנו. תחת Transparency Mode יש גם גרסת Vocal Mode שאמורה להבליט קולות על פני רעשי רקע, אבל בפועל הרגשנו בעיקר השתקת רעשי רקע משמעותית, בזמן שבהירות הווקל נותרה זהה לחלוטין. קיים גם מצב שלישי, Normal שפשוט מכבה את ה-NC.

Anker Soundcore Life Dot 2 ANC: מחסלת הרעשים
Anker Soundcore Life Dot 2 ANC: מחסלת הרעשים

עוד באפליקציה: אפשרות להגדיר בדקות את הכיבוי אוטומטי של האוזניות מהרגע שהן מנותקות מהטלפון או לבטל את התכונה לחלוטין, לקבל עדכוני Firmware וכן ניתן לשנות את תכלית מקשי המגע (הקשה כפולה ולמשך 2 שניות). באוזניות גם שולב אקולייזר מובנה שניתן לשליטה מהאפליקציה: ניתן להתאים אותו להעדפת המשתמש, לבחור את התדרים המועדפים ולשמור אותם או פשוט לבחור מתוך רשימת אקולייזרים מובנים של Soundcore, ביניהם Bass Booster למאזינים שאוהבים באס מנופח, Podcast למאזינים לתכניות אינטרנטיות, עוד כמה התאמות מבוססי ז'אנרים פופולריים וגם Soundecore Signature זמין שם, המומלץ על ידי היצרנית שגם מוגש כברירת מחדל. ההבדל בין האקולייזרים מורגש כשמחליפים בין המצבים, במיוחד כשמנגנים שירים שמתייחסים לתכונות שהאקולייזר הספציפי מבקש להדגיש, אבל מאוד מהר גילינו שאפשרות ה-Signature אידיאלית לרוב השימושים.

עוברים לקייס: צורתו אובלית, עם חיבור USB-C מאחור המוסתר מאחורי מכסה נשלף שעתידו להיתלש בעוד כמה חודשים. 3 נורות LED מקדימה מעידות על סטטוס הסוללה בקייס, בהתאם לכמות הנורות הדולקות. שליפת האוזניות מהקייס גורמות להן להתחבר אוטומטית למכשיר האחרון אליהן הן הוצמדו. החזרת האוזניות לקייס וסגירה של המכסה תנתק את האוזניות מהמכשיר – רק חבל שצריך גם לסגור את מכסה הקייס ולטעמנו מספיק היה מובן שהפסקנו להשתמש באוזניות כבר ברגע שהחזרנו אותם לקייס. לכאן או לכאן, הפעולה די מהירה והאזניות מזהות היטב תחילת/הפסקת פעילות ומתממשקות לסמארטפון בכמה שניות בודדות.

Anker Soundcore Life Dot 2 ANC: מחסלת הרעשים


עמידות בתקן IPX5 נוכחת במכשיר, כלומר נתזי מים, זיעה וגשם קל שבאים במגע עם האוזניות לא אמורים לפגוע בהן, אבל תשכחו מלהיכנס איתו למקלחת או לבריכה. תקן העמידות במים רמז לנו לצאת החוצה לריצה שטופת זיעה, אלא שבדומה להרבה אוזניות TWS, גם ה-Life Dot 2 לא הצליחו להתקבע מספיק עמוק בתעלת האוזן ויותר מדי רעידות טבעיות שמתרחשות במהלך ריצה גרמו להן להתחיל לבצבץ החוצה וכמעט ליפול יותר מדי פעמים.

משך פעולת הסוללה

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

על הנייר מובטחות 8 שעות האזנה ועוד 48 שעות בקייס הטעינה. יחסית לאוזניות TWS עם ביטול רעשים, קיבלנו תוצאה יפה של כמעט 6.5-7 שעות נגינה רצופות, כשה-NC פועל כמובן. הקייס הצליח להעניק לנו כמעט עוד 5 ימי עבודה, כלומר בערך 32-34 שעות נוספות, לא לפי הבטחת היצרנית אבל קשה להתלונן על חיי סוללה כה מספקים במבחן המציאות.


טעינה מהירה גם נוכחת; בתמורה ל-10 דקות טעינה קיבלנו בתמורה בערך שעת נגינה. אמנם לא 90 דקות הפעילות שהבטיחו לנו ב-Anker, אבל להליכת ספורט ספונטנית בת שעה למשל, תכונת הטעינה המהירה ב-Life Dot 2 התגלתה כפתרון נהדר למטעין השכחן.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image