חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסגרת לתמונה Samsung SPF85H סמסונג
סוג: מסגרת דיגיטלית
חיבור USB: כולל
סוג כרטיס זיכרון: Secure Digital
חיבור אלחוטי: ללא
ציון WiseBuy
8.6
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מסגרת לתמונה Samsung SPF85H סמסונג

רפי רום | 25.02.2009
הטוב
 • איכות תצוגה מצוינת
 • מקשי מגע נסתרים בחזית
 • זיכרון פנימי גדול (1GB)
 • יכולה לשמש כצג משני למחשב
 • שקע לחיבור זיכרון נייד (דיסק און קי)
 • עיצוב נאה
 • איכות בנייה כללית טובה
הרע
 • מידת הרגישות של כפתורי המגע לא מספיק טובה
 • משך החשיפה של מקשי המגע קצר
 • ממשק מעט אטי
 • אין שלט רחוק
בשורה התחתונה

זמן קצר לאחר שהסתמנו המסגרות הדיגיטליות כלהיט התורן, צצו בשוק שלל דגמים, חלקם של יצרנים בעלי שם, חלקם מוצרי מדבקה; מי טוב יותר ומי פחות. 

ה-SPF-85H של סמסונג משתייכת בבירור לליגה הבכירה של מסגרות דיגיטליות, עם תצוגה מצוינת, איכות בנייה וגימור ברמה גבוהה וכמובן – מקשי מגע נסתרים בחזית. מקשים בחזית הם צעד חשוב בכיוון הנכון מבחינת נוחות השימוש, אך דומה שעוד צעד אחד קטן קדימה היה הופך את הממשק הזה למושלם ולנוח באמת.

עדיין, ה-SPF-85H היא מסגרת דיגיטלית טובה ומומלצת, ולמרות שממשק המגע לא מושלם הוא עדיף לדעתנו על מקשים רגילים בגב המסגרת. אבל לא על שלט-רחוק, לפחות בינתיים.

הקדמה

SPF-85H הוא דגם אחד בסדרה של מסגרות דיגיטליות שהשיקה סמסונג לאחרונה, סדרה שכוללת גם דגמים עם קישורית Wi-Fi (SPF-85V ו-SPF-105V), למי שמעונין להעביר קבצים בצורה אלחוטית.

כשפתחנו את האריזה רווח לנו לגלות שהלוגו SANSUNG שעיטר את חזית המסגרת בדגמים קודמים – נעלם, וטוב שכך, כי הוא היווה פגם אסתטי של ממש. שינוי עיצובי נוסף הוא הצבע השחור הבוהק במידה של המסגרת במקום הלבן השנהבי בדגמים הקודמים.

מבחינת המפרט, ה- SPF-85Hהיא מסגרת דיגיטלית די בסיסית, שנועדה בעיקר להציג תמונות. היא אינה כוללת תכונות מולטימדיה כמו ניגון וידיאו ושמע, אבל הערך המוסף שלה הוא שניתן להשתמש בה כצג משני למחשב.

החידוש העיקרי שמציעה המסגרת הנוכחית הוא מקשי מגע נסתרים בחזית, במקום כפתורים רגילים שברוב הדגמים האחרים נמצאים בחלק האחורי ומן הסתם הופכים את השימוש למסורבל (לפחות בדגמים חסרי שלט רחוק). בנוסף מצוידת המסגרת של סמסונג בזיכרון פנימי נדיב של 1GB ובחריץ לכרטיס זיכרון שתומך בפורמטים הנפוצים MMC , SD ו-MS.

Secure Digitalכרטיס זיכרון המשמש לאיחזון בהתקנים רבים - מצלמות סטילס ווידיאו, מסגרות דיגיטליות, מכשירי ניווט ועוד.נחשב לכרטיס הזול והנפוץ ביותר. ל-SD גרסאות נוספות– mini-SD ו-micro-SD, וכן SDHC  (Secure Digital High Capacity). mini-SD ו-micro-SD הם כרטיסים קטנים בממדיהם ומיועדים לטלפונים סלולריים ולנגני מוזיקה ווידיאו. SDHC  זהה בגודלו הפיזי ל-SD אבל בעל נפח זיכרון גדול במיוחד.

איכות התצוגה

(60% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ניסיון העבר לימד אותנו שסמסונג יודעת לייצר מסכים טובים, וכך גם הפעם.
ל-
SPF-85Hמסך בגודל 8 אינטש ברזולוציה של 800x600 ויחס ניגודיות של 1:400, כאשר הבהירות ניתנת לשליטה עדינה ומדויקת.

בברירת המחדל מציג המסך תצוגה חדה מאוד בצבעים יפים, טבעיים ורוויים במידה. המסך מיטיב להתמודד עם תנאי תאורה שונים. מול חלון מואר התצוגה דוהה ויש השתקפות בלתי נמנעת, אבל בהעלאת רמת הבהירות מציגה תמונה ברורה בסך הכול. זוויות הצפייה האופקיות טובות; האנכיות קצת פחות אבל עדיין מספקות, ובמידת הצורך תוכלו לשנות את זווית ההטיה של המסגרת בקלות.

ה- SPF-85H מציעה כמה יחסי תצוגה: התאמה מקורית – כלומר במידה שהתמונה גדולה מהמסך, יופיע רק חלק התמונה שתואם את גודל המסך; התאמה אוטומטית
(
Auto Fit) במידה שהתמונה גדולה או קטנה מהמסך, גודלה יותאם על פי גודל המסך; התאמה לרוחב – התמונה ממלאת את המסך לרוחבו ויתכן חיתוך אופקי או אנכי של התמונה מבלי לעוות אותה; התאמה למסך – תמונה בכל גודל תותאם לגודל המסך ויתכן עיוות מסוים שלה. באופן כללי, התצוגה נשמרה איכותית במרבית המצבים.

במסגרת של סמסונג אין פונקציה להתאמה אנכית/רוחבית אוטומטית של התמונה, מה שיחייב אתכם לעשות זאת באופן ידני.

Samsung 85H
בברירת המחדל מציג המסך תצוגה חדה מאוד בצבעים יפים, טבעיים ורוויים במידה. המסך מיטיב להתמודד עם תנאי תאורה שונים. מול חלון מואר התצוגה דוהה ויש השתקפות בלתי נמנעת, אבל בהעלאת רמת הבהירות מציגה תמונה ברורה בסך הכול

הרזולוציה קובעת את חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גדולה יותר כדי להציג תמונה איכותית. רזולוציה טובה למסך בגודל 8-10 אינטש היא 800x480.
יחס הניגודיות משקף את איכות הצבעים שמציג המסך, ובמיוחד את יכולתו להציג את הצבעים הכהים בצורה טובה. יחס ניגודיות גבוה יציג את הצבעים בצורה נאמנה יותר למקור, ואזורים חשוכים או כהים בתמונה יופרדו לגווניהם והפרטים בהם יודגשו בצורה טובה. יחס הניגודיות המומלץ למסגרת של 8 אינטש ומעלה הוא 1:250 ויותר.
בהירות גבוהה של המסך תורמת לאיכות הכללית של התמונה, אך חשיבותה היא בעיקר ביכולתו של המסך להציג תמונה איכותית בתאורה סביבתית חזקה. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה ברורה וצלולה יותר ולא תדהה במידה שהחדר מוצף באור. הבהירות נמדדת ב-cd/m2, ומומלץ לבחור מסך בעל בהירות של cd/m2250 ויותר.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ל- SPF-85H עיצוב נאה וסולידי עם פינות מעוגלות, כזה שיתאים גם לבית וגם למשרד ולמעשה כמעט לכל סביבה שבה תבחרו להציב אותה. צבעה של המסגרת שחור, והיא בוהקת במידה ולא באופן מוגזם שיפריע לצפייה במסך. במבט מקרוב אפשר להבחין בעיטורים עגולים שפזורים על גבי המסגרת ומוסיפים לה חן מסוים.

למסגרת מצורף מעמד בעל ציר כדורי שמאפשר לסובב אותה בקלות בצורה אופקית או אנכית לבחירתכם, וגם לקבוע את זווית ההטיה שלה – עד לזווית של 90 מעלות. באופן מפתיע המסגרת נותרת יציבה גם כשהיא עומדת ישרה לגמרי. את
ה-
SPF-85H לא תוכלו להתקין על הקיר כי אין בה אפשרות כזאת.

תפעול המסגרת מתבצע כולו באמצעות מקשי מגע סמויים בחזית הימנית שלה. נגיעה על צד ימין של המסגרת חושפת את המקשים, שמופיעים בצורה של אייקונים מוארים ובראשם Menu, מתחתיו חצי ניווט ארבע-כיווניים, מקש בחירה/אישור, מקש חזרה לתפריט קודם ומקש להפעלה מהירה של מצגת התמונות. 

הרעיון של מקשי מגע בחזית הוא מצוין, אבל הביצוע קצת מאכזב: במקרים רבים היינו צריכים ללחוץ פעמיים-שלוש עד שהאייקונים הופיעו. עם זאת, אחרי שזה קורה מקשי המגע הגיבו טוב יותר ללחיצות. חיסרון נוסף של ממשק המגע הוא משך החשיפה הקצר שלו (10 שניות), ואם אינכם זריזים מספיק ונוטים לקחת לעצמכם זמן למחשבה, המסגרת לא תתחשב בכם והאייקונים יימוגו בטרם השלמתם את הפעולה. לפי המדריך למשתמש, לחיצה רצופה של 5 שניות על Menu אמורה להשאיר את הלחצנים מוארים, ולחיצה חוזרת למשך 5 שניות מחזירה אותם למצב הרגיל. ניסיונותינו לעשות כן לא צלחו. לסיכום, לחצני מגע זה נחמד – אנחנו היינו מעדיפים שיהיה גם שלט רחוק.

Samsung 85H
נגיעה על צד ימין של המסגרת חושפת את המקשים, שמופיעים בצורה של אייקונים מוארים. משך החשיפה של המקשים קצר, ואם אינכם זריזים מספיק ונוטים לקחת לעצמכם זמן למחשבה, המסגרת לא תתחשב בכם והאייקונים יימוגו בטרם השלמתם את הפעולה


 


לחיצה על Menu פותחת תפריט הגדרות ראשי בפינה השמאלית התחתונה של המסך. התפריט הראשי כולל פונקציות של מצגת תמונות, שליטה על הבהירות, שינוי יחס התצוגה ועוד. הניווט בתפריטים ובתפריטי המשנה פשוט וקל להתמצאות, אך המעבר בין התפריטים מעט אטי.

כבכל מסגרת דיגיטלית, גם ב- SPF-85Hמצגת התמונות ניתנת להתאמה לפי העדפות המשתמש וכוללת מגוון אפקטים לבחירה, קביעת תזמון התמונות וכדומה.

ה- SPF-85Hמצוידת בזיכרון פנימי נדיב בן 1GB שעליו תוכלו לאחסן מאות תמונות בגודלן המקורי. ניתן להעתיק קבצים מכרטיס הזיכרון לזיכרון הפנימי של המסגרת. בנוסף כוללת המסגרת שקע USB לחיבור כונן זיכרון נייד (דיסק און קי), שקע mini-USB נוסף לחיבור המסגרת למחשב כצג משני, וכמובן – חריץ לכרטיסי זיכרון שתומך בשלושה פורמטים בלבד, SD, MMC ו-MS.

ה- SPF-85Hאינה כוללת תכונות מולטימדיה כגון נגינת וידיאו וסאונד, אבל ניתן לחבר אותה למחשב ולהשתמש בה כמסך משני. לשם כך יש להתקין במחשב את התוכנה FrameManager באמצעות התקליטור המצורף. לאחר ההתקנה הפשוטה, תוכלו להציג על המסך יישומים כרצונכם, כמו אאוטלוק, מסנג'ר ותוכנות אחרות.

המסגרת הדיגיטלית של סמסונג כוללת גם לוח שנה ושעון, שאותם ניתן להציג על פני המסך כולו במקום מצגת התמונות, או בפינת המסך במהלך המצגת, או לא להציגם כלל.

Samsung 85H
למסגרת מצורף מעמד בעל ציר כדורי שמאפשר לסובב אותה בקלות בצורה אופקית או אנכית, וגם לקבוע את זווית ההטיה שלה. למעלה משמאל – המסגרת מתפקדת כצג משני למחשב

בהירות גבוהה של המסך תורמת לאיכות הכללית של התמונה, אך חשיבותה היא בעיקר ביכולתו של המסך להציג תמונה איכותית בתאורה סביבתית חזקה. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה ברורה וצלולה יותר ולא תדהה במידה שהחדר מוצף באור. הבהירות נמדדת ב-cd/m2, ומומלץ לבחור מסך בעל בהירות של cd/m2250 ויותר.
Secure Digitalכרטיס זיכרון המשמש לאיחזון בהתקנים רבים - מצלמות סטילס ווידיאו, מסגרות דיגיטליות, מכשירי ניווט ועוד.נחשב לכרטיס הזול והנפוץ ביותר. ל-SD גרסאות נוספות– mini-SD ו-micro-SD, וכן SDHC  (Secure Digital High Capacity). mini-SD ו-micro-SD הם כרטיסים קטנים בממדיהם ומיועדים לטלפונים סלולריים ולנגני מוזיקה ווידיאו. SDHC  זהה בגודלו הפיזי ל-SD אבל בעל נפח זיכרון גדול במיוחד.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

SPF-85H עשויה כולה פלסטיק קשיח, אולי לא באיכות מעולה אבל מספיק טובה כדי לשמור על המראה שלה לאורך זמן ולהתמודד עם מכות קלות. היעדר כפתורים פיזיים (למעט כפתור הפעלה וכיבוי באחורי המסגרת) ודאי תורם לעמידותה של המסגרת וליכולתה לתפקד לאורך זמן בלי תקלות. איכות הבנייה של המסגרת עצמה טובה מאוד, המעמד חזק ויציב והציר הכדורי מבטיח שלא תהיה שום שחיקה או בלאי באזור הזה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image