חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת גילוח Philips RQ1280 פיליפס
מותג: Philips
מספר ראשים: 3 ראשים
נטענת: נטענת
קוצץ פאות: קוצץ פאות מובנה
חיווי טעינה: צג דיגיטלי
עמידות במים: מלאה
ג'ל/קרם לחות: ג'ל
ציון WiseBuy
9.5
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
איציק 12.10.12
ברק 27.09.12
יעקב 22.05.12
תומי 24.04.12
ניצן 18.04.12
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת גילוח Philips RQ1280 פיליפס

הטוב
  • גילוח מצוין, נוח ויעיל
  • עיצוב מרהיב ויוקרתי
  • מסך דיגיטלי מפורט
  • טרימר קטן אך נגיש
  • עמידה במים
  • פירוק וניקוי נוח של הראשים
  • מעמד טעינה ונרתיק כלולים בערכה
הרע
  • הגילוח פחות חלק מסכין
  • מתקן השטיפה חביב אך לא מספיק יעיל
  • מעמד הטעינה מסורבל לנסיעות
בשורה התחתונה

Philips SensoTouch 3D RQ1280 מצטיינת בכל פרמטר: היא יפהפייה, נוחה להפליא ומגלחת מצוין גם זיפים ארוכים. מעבר לכך היא נראית כמו צעצוע-מנהלים יקר, ואת מרבית תכונות הגילוח המתקדמות שלה תוכלו למצוא גם בסדרות קודמות.

מי שמחפש גילוח מושלם עדיף שימשיך להשתמש בסכין, אבל למי שיש כבר הכל ורוצה את אחד המוצרים המתקדמים והמפנקים ביותר שיש לעולם הגילוח להציע, זו בדיוק המכונה בשבילו.

הקדמה

RQ1280 היא מכונת גילוח מבית פיליפס, הנמנית על סדרת SensoTouch החדשה של החברה (2010). המכונה הזו היא הדגם היקר והמתקדם בסדרה, למעט ה-RQ1290 הזהה לה שכוללת גם מקש-מגע להפעלה.

המכונה כוללת את מיטב טכנולוגיית הגילוח של
Philips: מנגנון GyroFlex 3D, ראשי גילוח UltraTrack עם מערכת Super Lift & Cut, גילוח יבש או רטוב וטרימר (קוצץ פאות). למכונה צג LED דיגיטלי עם מידע מפורט, סוללה נטענת וערכה מפנקת הכוללת מעמד טעינה, ערכת ניקוי וטעינה ונרתיק נסיעות.

איכות הגילוח

(55% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

פיליפס מבטיחה גדולות ונצורות מנוחות ודיוק הגילוח ב- RQ1280. ראש הגילוח, בן 3 הראשים, מתכוונן באופן תלת מימדי וכל ראש יכול לזוז הצידה ופנימה בכוחות עצמו, וכל המנגנון הזה נשען על צוואר טלסקופי גמיש שמאפשר לכל ראשי הגילוח לנוע בהתאם למתאר קווי הפנים ותנועות הגילוח. מעבר לגילוח היבש הרגיל ניתן להתגלח איתה עם קרם או ג'ל גילוח (אך היא אינה משחררת ג'ל בעצמה ממיכל פנימי אלא יש למרוח אותו בעצמכם לפני הגילוח).

התחלנו את הבדיקה במבחן פשוט – זיפים בני יום ויומיים. כותב השורות משתמש במכונה ותיקה של פיליפס (מסדרת
HQ6000), ובהשוואה אליה, חוויית הגילוח הייתה משובחת. המכונה מרחפת בקלילות על פני העור ומגלחת אותו ללא מאמץ ובמהירות טובה של 2:30 דקות. לאחר הגילוח היו הפנים חלקות יותר מכפי שזכרנו אי פעם, וגם קו הלסת והאזור שבצידי הצוואר, שאצלנו נותרים מחוספסים קמעא דרך קבע בהעברת היד כנגד כיוון הצמיחה, היו חלקים למגע אחרי הטיפול של Philips RQ1280.

המבחן הבא היה גילוח לאחר 4 ימים, אז זיפי הזקן ארוכים וסרבניים יותר. במכונה הרגילה שלנו, אם קרה ולא התגלחנו זמן כה רב, היינו מעדיפים לעבור תחילה עם הטרימר על הפנים כדי לקצר אך אורך הזיפים – אחרת צפוי היה לנו גילוח מייסר ותולש שיער. קרבנו את ה-
RQ1280 בחשש אל הפנים, אבל גם כאן היא הפתיעה לטובה עם גילוח נינוח וכמעט ללא תלישת שיער כלל. משך זמן הגילוח הוכפל ל-5 דקות.

את המבחן האחרון ערך נסיין שמתגלח דרך קבע בסכין בלבד (לאחר ניקוי וחיטוי יסודי של המכונה, כמובן), על זקן בן שבוע ויום. בדקות הראשונות הוא התפעל מנוחות האחיזה במכונה ומכך שהיא מצליחה שלא להכאיב ולמשוך שיער, אבל בתום הגילוח הוא פסק שעם כל הטכנולוגיה, אין מה להשוות את הגילוח במכונה לגילוח בסכין. הגילוח ארך 10 דקות, זמן זהה כמעט לזה שלוקח לו להתגלח עם סכין, ובסופו של דבר הגילוח בסכין חלק יותר.

Philips RQ1280


Philips RQ1280 מעניקה חוויית גילוח משובחת. היא מרחפת בקלילות על פני העור ומגלחת אותו ללא מאמץ ובמהירות טובה. לאחר הגילוח היו הפנים חלקות יותר מבדרך כלל, גם בקו הלסת והאזור שבצידי הצוואר. עם זאת, מי שרגיל להתגלח בסכין יתאכזב שכן הגילוח בסכין חלק יותר ומשך זמן הגילוח זהה

Philips RQ1280 מצוידת בקוצץ פאות (טרימר)  שממוקם על בליטה אחורית בגב המכונה. כשניסינו להשתמש בו בראשונה לא הבנו את המיקום המשונה שלו, שגרם לראשי הגילוח של המכונה להסתיר אותו ולהקשות עלינו לראות במראה מה בדיוק אנחנו עושים. לאחר עיון קצר בהוראות גילינו שראש הגילוח ניתן לפירוק, כך שנותרת למעשה רק המכונה עם הטרימר, שניצב כעת בזווית נוחה מאוד לעבודה. הטרימר עצמו קטן מזה שבמכונה הישנה שלנו, אבל הוא ממזרי ויעיל. בזכות מידותיו הקטנות ניתן לסדר איתו זוויות מדויקות בפאות או בזקן-מעוצב ולהגיע לפינות קשות בקלות יחסית.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

לפני הכל, Philips RQ1280 היא מוצר מרהיב עין, שנראה הרבה יותר כמו גאדג'ט חדשני מאשר מוצר משעמם ויומיומי כמו מכונת-גילוח רגילה. המכונה זכתה לעיצוב יוקרתי בשחור וכרום מבהיק, וחלקה האחורי עשוי גימור גומי מחורץ בעדינות. המכונה גדולה יחסית והארגונומיה שלה קרובה לשלמות; חלקה העליון נוטה אחורה מה שיוצר שקע המותאם בדיוק לאחיזת היד. הגימור דמוי-הגומי מסייע לאחיזה יציבה וחזקה מבלי להחליק, גם בגילוח רטוב.

את הטרימר יש להוציא באמצעות מתג הסטה מכני בסמוך אליו. המתג לא נוח במיוחד ודורש מאמץ כדי להכניסו ולהחזירו למקומו.

בחלק הקדמי של ה-
Philips RQ1280נמצא מקש ההפעלה, ומתחתיו מסך דיגיטלי יפהפה שאינו נראה כלל כשהוא כבוי. המסך מציג מידע מונפש אודות זמן הטעינה שנותר, התראות על כך שהגיע הזמן לנקות את המכונה ומחוונים נוספים. משני צידי המכונה, בדיוק במרכזה, יש שתי בליטות כסופות זעירות שהן למעשה מגעי הטעינה. בהנחת המכונה על המעמד או במכונת השטיפה נוגעות הבליטות במגעים תואמים במעמד וכך מתבצעת הטעינה, בקלילות ומבלי שתצטרכו לחבר כבל לשקע.

עם ה-
Philips RQ1280תקבלו מעמד-טעינה קטן יחסית ומעוצב שהמכונה עומדת בתוכו זקופה וגאה. בתחתית המעמד יש 3 כריות הצמדה בוואקום שמאפשרות להצמיד אותו בחוזקה אל הקרמיקה או משטח אחר במקלחת. בנוסף תמצאו בערכה נרתיק נסיעות מהודר מבד.

Philips RQ1280 ניתן לרכישה עם מעמד שטיפה וטעינה אופציונאלי, המכונה Jet Clean System. זהו מכשיר גדול וכבד למדי שבתוכו יש להציב את המכונה כשראשה כלפי מטה. בחזית המתקן יש מקש הפעלה ומקש בורר-מצבים וכן מסך דיגיטלי קטן; ניתן לבחור בין מצב שטיפה אוטומטי, חסכוני או אינטנסיבי. בתחתית המתקן יש מעין מגירה גדולה שלתוכה יש להכניס את נוזל השטיפה המיוחד שמגיע בבקבוק עם המכשיר (ואחר כך יש לרכוש אותו בנפרד, כמובן).

ברגע שמניחים את המכונה במתקן מופיעה אנימציה נאה של שלל המחוונים על מסך המכונה, והיא מתחילה להיטען. בלחיצה על מקש ההפעלה במתקן ה-
Jet מתחיל תהליך ניקוי: מנגנון חשמלי מוריד את המכונה כלפי מטה, טובל את ראשי הגילוח בנוזל הניקוי והמכונה מפעילה את עצמה ומקציפה את הנוזל. התהליך חוזר על עצמו במשך כמה דקות, כולל הפוגות שבהן המכונה עולה למעלה וחוזרת שוב לטבילה שנייה ושלישית, ולבסוף היא מתרווחת במקומה ומתייבשת לה במשך כשעה.

פיליפס מצהירה שהנוזל מנקה ומגרז את המכונה אך לא מחטא אותה, וממליצה שלא להעביר אותה מיד ליד. כשפתחנו את ראשי הגילוח (שאגב נפתחים כל אחד בנפרד), התאכזבנו לגלות שכמות לא מבטלת של שיער נותר בראשים. כמה נשיפות חזקות העיפו אותן לכל רוח והמכונה נותרה נקייה בהרבה. המסקנה? מתקן השטיפה הזה מרשים, אבל עדיף לנקות לבד.
Philips RQ1280 מאפשרת גם הרטבה מלאה במים, כולל שטיפה של ראשי הגילוח תחת הברז.

Philips RQ1280


מתקן הניקוי (האופציונאלי) מנקה בכוחות עצמו את ראשי המכונה בנוזל מיוחד, בתהליך שאורך כמעט שעה, אבל במבחן התוצאה הוא אינו מצליח לנקות את המכונה לגמרי משיער. המכונה מאפשרת גם שטיפה של המכונה וראשי הגילוח תחת הברז לניקוי יסודי יותר

קיימים דגמים שונים של מכונות גילוח שמאפשרים גילוח רטוב (במים או עם קצף גילוח), ויש גם מכונות עם מכל פנימי שמשחררות ג'ל או קרם גילוח בזמן השימוש, ומדמות ככל האפשר את הגילוח בסכין.

משך פעולת הסוללה

(10% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

Philips SensoTouch 3D RQ1280 כוללת סוללת ליתיום-יון פנימית. טעינת המכונה במלואה אורך שעה בדיוק, ולאחר מכן תוכלו להשתמש בה במשך 60 דקות (או, בגילוח יומי ממוצע, 10 יום). פגשנו מכונות שמספקות משך פעולה ארוך קצת יותר, אבל בסך הכל מדובר בנתונים טובים ומספקים בהחלט.

ראוי לציין שמעמד הטעינה משדרג מאוד את נוחות הטעינה בבית, מלבד היותו פריט דקורטיבי שגם מציג את המכונה לראווה (ויש מה להראות), אבל לנסיעות הוא מסורבל והרבה פחות נוח ממטען חוטי רגיל.

Philips RQ1280


מעמד הטעינה משדרג מאוד את נוחות הטעינה בבית, מלבד היותו פריט דקורטיבי שגם מציג את המכונה לראווה, אבל לנסיעות הוא מסורבל והרבה פחות נוח ממטען חוטי רגיל. המכונה מסופקת גם עם נרתיק נסיעות מהודר

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image