חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
דיבורית Motorola HK200 מוטורולה
יצרן: Motorola
משקל: 9 גרם
ציון WiseBuy
7.7
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
drorsdd 16.03.11
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - דיבורית Motorola HK200 מוטורולה

הטוב
  • זעירה וקלה מאוד
  • עוצמת צליל גבוהה
  • חיבור טעינה סטנדרטי
  • חיווי קולי
הרע
  • איכות צליל סבירה ותו לא
  • מתג הפעלה לא נוח
  • חיי סוללה פושרים
בשורה התחתונה

זו אוזנייה פשוטה, ללא יומרות, שמספקת תמורה סבירה לכסף אך לא מתבלטת כלל. היא מאפשרת שיחה גם במקומות רועשים והווליום שלה חזק מספיק, ומבחינה זו היא עושה את העבודה. חשוב לזכור לכבות אותה בכל פעם שאתם יוצאים מהרכב, אחרת הסוללה תתבזבז במהירות.

הקדמה

HK200 היא אוזנייה זעירה, פשוטה וקלה מבית מוטורולה, שטוענת לאיכות צליל משופרת ומספקת גם חיווי קולי. יש לה טכנולוגיות ביטול הד והפחתת רעשים, והיא פועלת בטכנולוגיית Bluetooth 2.1.

איכות שמע ודיבור

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

האוזנייה מספקת איכות שיחה בינונית טובה, אך בפירוש לא מהטובות שפגשנו. עוצמת השמע גבוהה מאוד ומאפשרת בהחלט שיחה ברכב תוך כדי נהיגה מהירה. מנגד, הצליל מעט חסום ולא קריספי וצלול כמו שהיינו רוצים. על כל פנים, לרוב לא היו מצבים בהם לא הבנו את המשוחח. לא היו מצבי הדהוד בשיחות, אך הפחתת הרעשים לא מנעה כלל מבן שיחנו מלשמוע שאנחנו נמצאים בנסיעה או ברחוב רועש.

מהצד השני של השיחה לא נשמעו כל תלונות על איכות הצליל. בני שיחנו הבחינו שאנחנו משוחחים עם אוזנייה ולא ישירות בטלפון, אך בסך הכל היו מרוצים מאיכות השיחה.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

Motorola HK200 היא אוזנייה קטנה מאוד, בעיצוב פשוט ובגימור שחור מבריק. משקלה 8.9 גרם בלבד.

החלק הנכנס לאוזן בולט מספיק מגוף האוזנייה, כך שהיא אינה צמודה מדי או מתחככת בחלק החיצוני של האוזן ויושבת בפנים בנוחות רבה. בערכה לא צורפו שרוולי סיליקון נוספים בגדלים שונים, וזה קצת חבל; אנחנו כאמור חשנו בנוח עם גודל האוזנייה, היא ישבה ביציבות רבה ולא נעה.

בגב האוזנייה, בחלק העליון, נמצא לחצן ראשי גדול המשמש לקבלת וניתוק שיחות. מיקומו של הלחצן הזה בקצה אינו אידיאלי, והוא גם לא נלחץ בקלות. בחלק התחתון של האוזנייה יש לחצן בודד לכיוון מחזורי של עוצמת השמע (מספר לחיצות מגבירות את העוצמה עד המקסימום, ולחיצות נוספות מחזירות את העוצמה לווליום נמוך, וחוזר חלילה). בצד השני יש מתג לא נוח בעליל להפעלה וכיבוי. כיוון שמדובר במתג פיזי ולא בלחצן, האוזנייה תשאר דלוקה אם לא תכבו אותה באופן אקטיבי – בניגוד לאוזניות אחרות שמכבות את עצמן אוטומטית לאחר פרק זמן מסוים ללא פעילות. כתוצאה מכך, לעיתים קרובות קרה ששכחנו לכבות את האוזנייה כשיצאנו מהרכב, והסוללה נגמרה תוך פחות מיומיים.

Motorola HK200
זו אוזנייה קטנה מאוד, בעיצוב פשוט ובגימור שחור מבריק. משקלה 8.9 גרם בלבד. בגב האוזנייה, בחלק העליון, נמצא לחצן ראשי גדול המשמש לקבלת וניתוק שיחות. מיקומו אינו אידיאלי, והוא גם לא נלחץ בקלות

לאוזנייה חיוויים קוליים פשוטים באנגלית שנאמרים על ידי קול נשי נעים, ומדווחים כאשר הסוללה נדלקת, מתחברת לטלפון, הסוללה מתרוקנת וכדומה. תהליך הזיווג היה מהיר, ובפעמים הבאות האוזנייה התחברה לטלפון הסלולרי שניות בודדות אחרי שהדלקנו אותה.

בחלק העליון ממוקם שקע Micro-USB סטנדרטי המיועד לטעינה. תוכלו לטעון את האוזנייה עם המטען הביתי המצורף, עם המטען של הסלולרי שלכם (אלא אם כן יש לכם אייפון, כמובן) או עם כבל למחשב.

בערכה מצורפת קשת דקה, שקופה וקשיחה המיועדת לחיזוק וייצוב האוזנייה על האוזן, וספרות הדרכה בעברית.

זיווג הוא תהליך ראשוני המקשר את האוזנייה לטלפון הנייד. התהליך שונה מעט בין הדגמים והטלפונים השונים, וכרוך על פי רוב בלחיצה ממושכת על משק הדיבור והזנת קוד גישה ראשוני. לאחר הזיווג הטלפון הנייד מזהה את האוזנייה ומתחבר אליה, כל עוד היא פועלת ובטווח הקליטה.   זיווג ליותר ממכשיר אחד: למי שמשתמש ביותר מטלפון אחד, כדאי לשקול רכישת אוזנייה התומכת בזיווג לכמה מכשירים במקביל, כך שייחסך הצורך לנתק את האוזנייה ולזווג אותה למכשיר השני בכל פעם.  

סוללה

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

מוטורולה מבטיחה עד 14 ימי המתנה או עד 10 שעות שיחה. בפועל, חיי הסוללה לא הרשימו במיוחד, ונאלצנו לטעון את האוזנייה מדי 3-4 ימים – לעיתים גם בגלל ששכחנו לכבות אותה בתום השימוש, וכאמור היא אינה מכבה את עצמה אוטומטית.


המוצר נמסר לבדיקה באדיבות דינמיקה סלולרמעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי דיבוריות לרכב
הצג הכל >>