חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת Brother MFC-J825DW
מותג: Brother
סוג המוצר: מדפסת משולבת
סוג הפלט: צבעוני
מאפייני רשת: LAN, WiFi
רזולוציה מקסימלית: 1200x6000 DPI
הדפסה דו צדדית: כן
פקס: כולל
סורק: כולל
ציון WiseBuy
7.5
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
אלעד 07.12.11
יוסי 20.03.12
רן קורנפלד 19.04.12
Danniel 21.08.13
dood 14.11.13
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת Brother MFC-J825DW

ארז יניב | 12.06.2012
הטוב
  • מאפשרת הדפסה על גבי דיסקים
  • קצב הדפסה נאה
  • ניתן להדפיס ישירות מקורא כרטיסים והתקני USB
  • כרטיס רשת אלחוטי מהיר
  • לוח בקרה נוח לתפעול
  • אפליקציה למכשירי אנדרואיד ו- iOS
הרע
  • צבעים אנמיים וצבע שחור בהיר יחסית
  • מפסיקה להדפיס עם גמר אחת ממחסניות הדיו
  • התקנה ראשונית ארוכה
  • גישה לא נוחה למזין הדפים
בשורה התחתונה

Brother MFC-J825DW היא מדפסת עמוסת טכנולוגיות וכל טוב שבסך הכל מעניקה טווח פתרונות רחב למשתמש, אך לא מצליחה להתעלות מבחינת איכות ההדפסה עצמה, וזה די חבל. המדפסת תתאים לאלו שזקוקים למדפסת All-in-one אלחוטית שמאפשרת להדפיס ממגוון התקנים ועל מגוון מדיות, ואיכות ההדפסה פחות חשובה מבחינתם.

הקדמה

MFC-J825DW היא מדפסת הזרקת-דיו משולבת מבית Brother, המכילה סורק, פקס, מכונת צילום, אפשרות להדפסה על גבי דיסקים, הדפסה דו כיוונית מובנית (דופלקס) והדפסה ישירה מכרטיסי זיכרון. רזולוציית ההדפסה היא 6000X1200 dpi והחברה מצהירה שמהירות ההדפסה עומדת על 35 דפים לדקה בשחור או 27 בצבע. הפקס המובנה פועל במהירות 36.6K וניתן לשדר באמצעותו כ- 20 דפים בדקה. בין שלל הפיצ'רים שהמדפסת ניחנת בהם ניתן למצוא גם מסך מגע בגודל 3.3 אינטש וכרטיס רשת אלחוטי בתקנים b/g/n.

Brother מדווחת שמדפסת זו בעלת עומס עבודה חודשי של מעל 2500 דפים, אך כדי למנוע בלאי מואץ מומלץ להדפיס בין 250-800 דפים בחודש. החברה מייעדת את המדפסת הזו למשתמשים פרטיים ולעסקים קטנים כאחד.

רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.
התפוקה החודשית של המדפסת, נמדדת במספר הדפים המומלצים על ידי היצרן להדפסה במהלך חודש אחד. ככל שמספר זה גבוה יותר המדפסת תעמוד בעומסי עבודה גדולים יותר. נתון זה מעיד גם על אמינותה ואיכות חלקיה של המדפסת. מומלץ לבחור מדפסת בעלת עומס עבודה הגדול פי שלושה-ארבעה מהיקף ההדפסה הצפוי ובכך להבטיח את עמידותה לאורך זמן.

איכות ההדפסה

(45% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

כבר בהדפסה הראשונה, J825DW התקשתה להרשים אותנו בשל הצבעים האנמיים אותם היא מפיקה. בעת שהדפסנו טקסט שחור בגדלים שונים, ניכר היה שצבעו של השחור אינו כהה דיו, אם כי הטקסט נותר אחיד וקריא אפילו בגודל 5 נקודות. גם בהדפסת טקסט צבעוני הצבעים היו בהירים יתר על המידה, ואף ניתן היה להבחין בקלות בנקודות רבות בתוך הטקסט שלא מולאו בדיו כהלכה. בהדפסת טקסט שחור על רקע צבעוני ניכר היה שהטקסט נמרח מעט וחדותו נפגעה במקצת בשל כך, אך יחד עם זאת, גם כאן נותר הטקסט קריא בכל גודל.

בהדפסת תמונות ודפים מתוך מגזין, תופעת אנמיות הצבעים אף החריפה; גילינו שההדפסות יוצאות בהירות מאוד, ותדפיסי פורטרטים של אנשים בהירי עור יצאו חיוורים לחלוטין. חצי נחמה הצלחנו למצוא במעברי הצבע שהיו נעימים לעין וחלקים.

ההדפסה על גבי הדיסקים הינה פעולה מורכבת ומסובכת במיוחד למדפסת, והדבר ניכר גם בתוצאה הסופית; הצבעים יצאו כהרגלם אנמיים והתמונה הייתה מפוקסלת, מה שלא הותיר שום ספק באשר לזהות דיסק המקור והמשוכפל.

מהירות ההדפסה

(10% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

Brother MFC-J825DW נדלקת בתוך 20 שניות בלבד ומיד היא מוכנה לעבודה.

בדרך כלל המציגה המדפסת זמני עבודה זריזים: את הדף הראשון לקח לה להוציא 19 שניות נוספות, ולאחר מכן היא הדפיסה בקצב של 14 דפים בדקה לדפי טקסט שחור, 11 דפים בדקה לטקסט צבעוני ו- 21  דפי לטקסט באיכות Draft. צילום מדף מגזין אורך 17 שניות בלבד, זמן קצר לכל הדעות, בזכות התחלת הדפסת הדף בעת שהסורק עודנו עובד. אך לא הכל ורוד: לאחר כל הדפסה צבעונית או נדרש המשתמש להמתין כ- 25 שניות בטרם יוכל לחזור ולהשתמש במדפסת בשנית.

הדפסת דיסק, כולל סריקת המקור, אורכת כדקה וחצי ובסיום התהליך יש להמתין זמן נוסף עד שהדיו הטרי יתייבש כדי למנוע מריחות צבע, אך גם לאחר שהמתנו זמן רב, בנגיעה באזור המודפס הועבר הדיו לאצבעותינו. חשוב לציין, כי את הדפסה זו ביצענו על דיסק רגיל ולא על דיסק המיועד להדפסות כפי שהחברה ממליצה לעשות.

יעילות וצריכת דיו

(20% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

מדפסת זו מופעלת באמצעות ארבעה ראשי דיו נפרדים: שחור, צהוב, כחול ואדום. מחסניות הדיו שמגיעות עם המדפסת הן בעלות קיבולת המספיקה להדפסת 500 דפים, שחלקם הגדול היו טקסט שחור ומקצתם כללו תמונות וטקסטים צבעוניים.

כבר לאחר שימוש בכמחצית מראשי הדיו, החלה התוכנה המצורפת להתריע על מפלס דיו נמוך מדי. אנו כמובן היינו שמחים לראות הודעה זו בשלב מאוחר יותר, אך היא מאפשרת למשתמש להיערך מבעוד מועד.

בעת שאחד מראשי הדיו נגמר, חדלה המדפסת מכל שימושיה (כולל שליחת פקסים וסריקה למחשב) ואינה מאפשרת כל שימוש עד אשר תוחלף מחסנית הדיו. עבור ראש דיו שחור ושלושה צבעוניים תשלמו כ- 240 שקלים, נכון למועד כתיבת שורות אלה.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

בשונה ממתחרותיה, Brother MFC-J825DW היא מדפסת משולבת בעלת מידות צנועות יחסית ובשל כך היא לא תתקשה להידחס לתוך סביבות עבודה עמוסות. עיצוב המדפסת מוקפד ונאה, עם פסים רוחביים בחלקה העליון המהדרים אותה. מנגד, איכות החומרים וההרכבה לא מרשימה והיא אינה משדרת תחושת עמידות רבה. גימורה השחור והמבריק של המדפסת סופח גרגרי אבק וטביעת אצבע, ובשל כך נאלצנו לנקותה לעיתים קרובות.

Brother MFC-J825DW
זו מדפסת משולבת בעלת מידות צנועות יחסית. עיצובה מוקפד ונאה, עם פסים רוחביים בחלקה העליון, אך הגימור המבריק סופח טביעות אצבע רבות ואיכות ההרכבה לא מרשימה

ההתקנה הראשונית של המדפסת על גבי המחשב ארוכה במקצת, והיא ארכה אצלנו כרבע שעה –  וזאת בנוסף לארבע דקות שנאלצנו להקריב לצורך המתנה עד אשר הכיול העצמי בהפעלה  הראשונית יסתיים. התקנת המדפסת נעשית בשפה האנגלית ודורשת מן המשתמש ידע בסיסי כדי לעבור אותה בהצלחה.

חיבור המדפסת למחשב נעשה בשני אופנים; האחד, באמצעות כבל USB (מסופק) שמתחבר לגוף המדפסת. חיבור הכבל כולל הרמה של חלקה העליון של המדפסת, פעולה מסורבת במקצת אך היא אפשרה להעביר את נתוני ההדפסה מן המחשב למדפסת במהירות רבה מאוד. חיבור אטי יותר של המחשב למדפסת נעשה באמצעות הרשת האלחוטית, וכל שנדרש מן המשתמש הוא להגדיר את הרשת במדפסת. בעלי מצלמות דיגיטליות המשתמשות בכרטיסי SD ובעלי התקני USB ניידים ישמחו לשמוע שניתן להדפיס את התמונות והמסמכים ישירות מהתקנים אלה. בצדה השמאלי של המדפסת ישנו חיבור לקו טלפון לצורך חיבור הפקס, חיבור RJ-45 לרשת קווית וחיבור נוסף כדי לחבר גם טלפון נייח אל המדפסת.

את ראשי הדיו בחרו בחברה למקום בחלקה הקדמי הימני של המדפסת, והגישה אליהם נוחה במיוחד באמצעות דלת קטנה הנפתחת בקלות. החלפת ראשי הדיו לוקחת שניות בודדות, ולאחר פתיחת דלת הגישה כל שעל המשתמש לבצע הוא להכניס את המחסנית המתאימה למקום המיועד שמסומן בצבע הזהה לצבע המחסנית.

מגש הזנת הדפים ב- J825DW נטמע היטב בסביבתו והוא נראה כחלק אינטגרלי מן המדפסת עצמה, אך לצורך הוספת דפים אליה יש לשלוף את המגירה מן המדפסת ולהתאים את תופסני הנייר פעם אחר פעם. פעולת החזרת המגירה אינה מתבצעת בקלות, ולעיתים רבות נאלצנו להפעיל כוח כדי שתקלט היטב במדפסת. לדברי החברה, מגירת הדפים תוכל להכיל עד 100 דפים בכל פעם – מספר נמוך יחסית למתחרות.

Brother MFC-J825DW
מגש הזנת הדפים נראה כחלק אינטגרלי מן המדפסת עצמה, אך לצורך הוספת דפים אליה יש לשלוף את המגירה מן המדפסת ולהתאים את תופסני הנייר

ביצוע פעולת הסריקה ושליחת פקסים יכול להתבצע הן באמצעות משטח הסריקה והן באמצעות מזין הדפים העליון, שכדי לגשת אליו תאלצו לפתוח דלת מיוחדת בחלקה העליון של המדפסת. הזנת הדפים אליו היא פעולה נוחה יחסית אם כי קצת מוזרה (הדפים עוברים מתחתית המזין לחלקו העליון בשונה משאר המדפסות המשולבות), אך סגירת דלת מזין הדפים העליון קצת מאתגרת. משטח הסריקה מאסיבי מאוד והוא מגיע עם צירים גמישים המאפשרים סריקה מתוך ספר מבלי להשאיר אותו פתוח לרווחה.

בחלקה העליון הקדמי של המדפסת מצוי לוח בקרה בעל כפתורים גדולים ונוחים ללחיצה המשמשים לתפעול כלל פעולות המדפסת. במרכזו של לוח הבקרה מצוי מסך מגע המשמש הן להענקת חיווי אודות מצבה של המדפסת והן להגדרתה ותפעולה.

עבור מכשירים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד ו- iOS ישנה תוכנה חינמית להורדה בשם Brother iPrint&Scan המאפשרת לשלוח מן הסמארטפון או הטאבלט תמונות ומסמכים להדפסה, ואף לסרוק מסמכים היישר מן המדפסת לתוך הסלולרי, כל עוד הם נמצאים באותה רשת אלחוטית.

את ימי הבדיקות העמוסים צלחה המדפסת ללא תקלות מיוחדות, ואף דף לא נזקק לחילוץ מקרבי המכשיר. שמירת המדפסת מפני התחממות יתרה בעת הדפסות ארוכות במיוחד האטה את קצב ההדפסה באופן ניכר, אך מנע בלאי מואץ לחלקיה השונים.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image