חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מצלמת וידאו Samsung SMX-F70 סמסונג
מותג: Samsung
סוג: מצלמה ביתית
תמיכה ב-HD: Standard Defenition...
מדיית הקלטת וידאו: כרטיס זיכרון
פורמט מדיות הקלטה: SDHC
מדיית הקלטת סטילס: כרטיס זכרון
גודל חיישן: 1/3.2 אינטש
גודל מסך: 2.7 אינטש
ציון WiseBuy
5.9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מצלמת וידאו Samsung SMX-F70 סמסונג

הטוב
  • קלה ונוחה לאחיזה
  • זום X52
  • מכסה עדשה אינטגרלי
הרע
  • איכות צילום גרועה
  • ג'וסטיק לא נוח
  • מתג הזום רגיש מדי
  • חיי סוללה קצרים
בשורה התחתונה

קשה מאוד להמליץ על מצלמת הוידיאו הזו. על אף שהיא נוחה לאחיזה והתפריטים שלה ידידותיים, איכות הסרטונים שהיא מפיקה כושלת הרחק מאחורי הסמארטפונים המשוכללים של היום, ואפילו הזום הגבוה לא מציל אותה. לטעמנו, כדאי לחפש דגם אחר.

הקדמה

SMX-F70 של סמסונג היא מצלמת וידיאו ביתית קטנה וזולה, שלדברי החברה היא הראשונה שהציגה חיישן CMOS ברזולוציית HD 720p על מצלמה המאחסנת את התמונות על כרטיסי SD.

המפרט שלה כולל חיישן בגודל 1/3.2 אינטש, זום אופטי
X52 (וזום Intelli-zoom X65), בטווח של 35-2298 מ"מ, מסך מפרקי בגול 2.7 אינטש, מייצב תמונה, מיקרופון סטריאופוני ועוד.

זום אופטי מאפשר להתקרב אל האובייקט המצולם מבלי לפגום באיכות התמונה. ככל שדירוג הזום גבוה יותר כך ניתן לצלם את האובייקט ממרחק גבוה יותר. לדוגמה, מצלמה עם יחס זום של x4 תוכל להגדיל את התמונה פי ארבעה, ואילו מצלמה עם זום x10 תגדיל אותו פי עשרה.
לכל מצלמת וידיאו יש מיקרופון פנימי המקליט שמע באיכות סבירה. בחלק מהדגמים יש תושבת לחיבור מיקרופון מתקדם לקבלת שמע איכותי יותר.

איכות הצילום והקול

(50% מהציון הסופי)
5 מתוך 10

ניסינו את המצלמה הזו במגוון מצבים – בשמש, בצל, בתוך הבית ובלילה, ולצערנו קשה לומר דברים טובים על איכות הצילום שלה. למעשה, התקשינו להאמין עד כמה גרוע נראו הסרטונים שצילמנו.

בכל תנאי תאורה, הסרט נראה כאילו העדשה הייתה אפופה אדים ומלוכלכת מאוד (והיא לא). העצמים לא היו חדים מספיק, ואין מה לדבר על פירוט עדין. הצבעים היו סבירים ותו לא. בצילום בשמש, ביותר ממחצית מהזמן התמונה הייתה שרופה בחציה – כלומר משטחים בוהקים של לבן, בשל איזון לובן לקוי במיוחד. בתוך הבית לא הבחנו בגרעיניות מרובה, אבל אולי זה משום שגם לא הבחנו בפרטים כלשהם.

גם המיקוד מאוד לא טוב. המצלמה יוצאת מפוקוס לעיתים קרובות, במיוחד כשמשתמשים בזום, ולוקחות לה שניות ארוכות כדי לחזור למיקוד. ה"
Intelli-zoom" הוא בדיחה – מדובר בהרחבה דיגיטלית של הזום האופטי, והיא גורמת לתמונה שסלולריים לפני חצי עשור הפיקו טובות ממנה.

צילומים שצילמנו ערב אחד בתוך הבית, תחת תאורה של נורות להט, יצאו כתומות לחלוטין – שוב בשל איזון הלובן הבעייתי. למצלמה אין פלאש או נורת
LED למיקוד, ולכן למעשה לא ניתן לצלם איתה בחושך.

צילום הסטילס, שמתבצע ברזולוציית 16 מגה פיקסל (אינטרפולציה בבירור), מתאפיין באותן מגרעות שתיארנו בצילום הוידיאו.

האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

Samsung F70 היא מצלמת וידיאו קטנה וסימפטית. היא יושבת נפלא בכף היד, הן בזכות קוויה המתעגלים והן בזכות הרצועה המרופדת והרחבה, שמקבעת אותה היטב ליד. העיצוב שלה סטנדרטי למדי והיא מגיעה בצבע שחור או כסוף דומיננטי, ומכסה המסך הוא בגימור מוברש. משקל המצלמה 220 גרם (לא כולל הסוללה).

Samsung SMX-F70
זו מצלמת וידיאו קטנה וסימפטית. היא יושבת נפלא בכף היד, הן בזכות קוויה המתעגלים והן בזכות הרצועה המרופדת והרחבה, שמקבעת אותה היטב ליד

הלחצנים במצלמה ממוקמים נכון והם נגישים ונוחים לתפעול. בחלק האחורי מימין, בנגישות לאגודל של היד האוחזת במצלמה, נמצא לחצן הצילום, ובחלק העליון מעליו – לחצני לכידת סטילס, לחצן Mode, כפור הזום ולחצן ההפעלה וכיבוי. לחצן הזום נע ימינה ושמאלה, גודלו טוב והוא מגיב בקלות רבה – לטעמנו הוא רגיש מדי וקשה לשלוט על הזום באופן מדויק בשל כך.

משמאל למסך נמצאים לחצן תפריט, ג'ויסטיק 5 כיווני לניווט המשמש גם לזום ולחצן הקלטת וידיאו נוסף. הג'ויסטיק גרוע מאוד: כדי לנווט איתו בתפריטים תאלצו להזיז אותו באופן מאוד מדויק, רצוי עם קצה הציפורן, לכיוון הנכון – ואם לא תעשו זאת, הוא לעיתים קרובות מאוד יילחץ במרכזו במקום לזוז לצדדים.

המסך, בגודל 2.7 אינטש, כולל 230 אלף פיקסלים ומציג תמונה טובה יחסית. התמונה וכן המידע המוצג עליו נראים חדים למדי, והוא בהיר מספיק כדי לתפקד גם בשמש (במיוחד עם רמת הבהירות הגבוהה).

Samsung SMX-F70
המסך, בגודל 2.7 אינטש, כולל 230 אלף פיקסלים ומציג תמונה טובה יחסית. התמונה וכן המידע המוצג עליו נראים חדים למדי, והוא בהיר מספיק כדי לתפקד גם בשמש


בחלק שמכוסה על ידי המסך יש ארבעה כפתורים: לחצן תצוגה שמציג או מסתיר את נתוני הצילום השונים על המסך, לחצן
Pause, לחצן תאורה אחורית ולחצן Smart Auto, שמנטרל את כל ההגדרות האישיות ומעביר את הפיקוד לידיה של המצלמה באופן בלעדי. מתחת הלחצנים הללו נמצא הרמקול, ותחתיו חיבור USB, חיבור AV וחריץ לכרטיס הזיכרון – שלושתם מתחת דלת להגנה.

בקדמת המצלמה, ממש מאחורי העדשה, ישנו מתג לפתיחת וסגירת מכסה הסוללה האינטגרלי. נוח מאוד שאין צורך להסתובב עם מכסה חיצוני (אם כי עדיף כמובן מכסה עדשה שנסגר אוטומטית כשמכבים את המצלמה – אבל לא נהיה קטנוניים).

האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.

סוללה

(15% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

למצלמה סוללת ליתיום (דגם IA-BP105R) בקיבולת של 1030mAh, שלמרות עובייה היא קלה מאוד וכמעט ולא מכבידה על המצלמה. השגנו איתה זמן צילום וידיאו כולל של 50 דקות, עם שימוש נרחב בזום. מדובר בזמן קצר משמעותית מהמקובל, ומצלמות אחרות שבדקנו השיגו זמן כפול מזה ואף יותר.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

המצלמה עשויה ברובה פלסטיק זול למדי, אך היא נראית יציבה ומורכבת כהלכה. המסך המפרקי יציב על צירו ואין חשש לשלומו. המקשים השונים מרגישים זולים, במיוחד לחצן ההפעלה; על הג'ויסטיק המתסכל כבר הרחבנו. בסך הכל העמידות של המצלמה הזו נראית לנו סבירה לגמרי.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image