חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסך מחשב Samsung T27B750EW סמסונג
יצרן: Samsung
גודל מסך: 27 אינטש
רזולוציה מקסימלית: 1920x1080
סוג פאנל: TN
בהירות: 300 cd/m²
זמן תגובה: 5 מילי שניה
סוג המסך: LED
יחס ניגודיות: 1:1000
ציון WiseBuy
8.8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מסך מחשב Samsung T27B750EW סמסונג

הטוב
 • איכות תמונה טובה מאוד
 • עיצוב לא שגרתי
 • סט חיבורים נדיב
 • Wi-Fi מובנה
 • רכזת USB מובנית
 • ממשק Smart יעיל
 • תמיכה ב-Wi-Di
הרע
 • אפשרות כוונון מוגבלות למסך
 • מעמד שולחני מגושם למדי
 • רזולוציית Full-HD "בלבד"
 • לא תומך בעברית
 • לחצני מגע לא נוחים
בשורה התחתונה

T27B750EW של סמסונג הוא מסך מחשב / טלוויזיה מעוצב ואיכותי בגודל 27 אינטש – גודל שישמח כל אחד (לאחר תקופת הרגל קצרה). הוא מספק את הסחורה הן כמסך מחשב והן כטלוויזיה חכמה קטנה, והעיצוב שלו סוחט מחמאות. הוא לא מיועד ולא יתאים למי שזקוקים למסך מדויק ומקצועי, אבל כיחידת בידור ביתית, שיכולה אפילו לייתר את המחשב עצמו בזכות ממשק הסמארט העשיר, מדובר באופציה מצוינת לחדר הילדים, פינת העבודה או המטבח.

הקדמה

ליין ה"מחשביזיות" של סמסונג התחדש לאחרונה בכמה דגמים חדשים, האחד מהם הוא T27B750EW. הסדרה כוללת מסכי מחשב שכולים גם מקלט טלוויזיה, שלט וסט חיבורים, ומשמשים לסירוגין גם כמסך טלוויזיה וגם כמסך מחשב.

הדגם T27B750EW, שגדלו 27 אינטש, מצויד בפאנל TN ועם תאורת LED אחורית. הוא מגיע ברזולוציית Full HD 1920x1080, ניגודיות סטטית של 1000:1, זמן תגובה 5 מילי-שניות, זוויות צפייה של 170/160 מעלות. כטלוויזיה הוא כולל מקלט DVB-T מובנה, ממשק Smart, נגן מדיה וזוג רמקולים חבויים.

הזמן שלוקח לפיקסל במסך LCD לשנות את הצבע משחור מלא ללבן מלא ובחזרה לשחור, והוא נמדד באלפיות שנייה (ms). לעתים רבות נמדד זמן התגובה מאפור לאפור, מה שמשקף זמן תגובה מהיר יתר אך פחות מדויק. זמן תגובה אטי גורם לצבעים להימרח וליצור מעין שובל בתמונה בסצנות מהירות.   ככל שזמן התגובה קצר יותר כך התמונה תראה חלקה יותר. זמני תגובה במסך LCD נעים בטווחים עיקריים של 8-2ms. מסכים עם זמן תגובה קצר במיוחד של 2ms מתאימים בעיקר לגיימרים.

איכות התמונה

(70% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

למרות שהמסך הזה מצויד בפאנל פשוט מסוג TN, הוא מספק למשתמש הממוצע איכות צפייה טובה מאוד כמעט בכל מובן. הצבעים שלו חיים ויפים בברירת המחדל, והוא מציג תמונה נעימה ונוחה לעין שמאפשרת עבודה ממושכת. גימור המסך אינו מבריק אלא מט, מה שמאפשר לעבוד איתו מול מקורות אור ואפילו מול חלון פתוח ללא השתקפויות. בהירותו הטובה מסייעת לו בכך.

החיסרון והיתרון של המסך הזה הוא גודלו – 27 אינטש. מדובר בגודל שיש להסתגל אליו למי שאינו מורגל במסכים כה גדולים; בהתחלה הוא נראה ענק מדי, אבל אנו מבטיחים לכם שאחרי יומיים-שלושה לא תבינו איך אפשר להסתדר עם פחות מכך. החיסרון של הגודל הזה נעוץ ברזולוציית המסך, שעומדת על 1920x1080 פיקסלים. זו רזולוציה שנראית מצוין על מסכי 22 אינטש, אבל על מסך כה גדול צפיפות הפיקסלים אינה אידיאלית, וממרחק צפייה של כ-25 סנטימטרים קל להבחין בפיקסלים המרכיבים את המסך – משמע התמונה אינה חדה וחלקה כמו שהיינו רוצים. הפתרון הפשוט הוא להרחיק מכם את המסך בכ-20 סנטימטרים נוספים, מרחק שממנו העין כבר כמעט ואינה מסוגלת להבחין בתופעה.

עניין נוסף שחשוב לדעת על המסך הזה הוא שאין לצפות ממנו לאחידות צבע מדויקת, כמו במסכים מקצועיים עם פאנלים איכותיים יותר. אין צורך להביט במסך מהצד כדי להבחין (לפחות לחדי עין) שישנו שינוי עדין של הגוונים בין מרכז המסך לצדדיו. בשימוש רגיל זה לא מפריע כלל, אבל מי שבונה על המסך לשימושים גרפיים מדויקים, כדאי שישקול זאת שנית.

Samsung T27B750EW
למרות שהמסך הזה מצויד בפאנל פשוט מסוג TN, הוא מספק למשתמש הממוצע איכות צפייה טובה מאוד. הצבעים חיים ויפים והתמונה נעימה ונוחה לעין

כדי לשמש גם כמסך טלוויזיה, Samsung T27B750EW כולל מצב תמונה Entertain, בנוסף למצב הסטנדרטי המיועד לעבודה עליו כמסך מחשב. במצב הבידור, המסך מגביר משמעותית את הניגודיות, מחדד מעט את התמונה ומעמיק את הצבעים. מצב זה אמנם פחות מדויק ונאמן למקור, אך הצפייה בתמונות ובוידיאו הרבה יותר תוססת וחדה.

רמת השחור שמציג המסך טובה יחסית. אין כאן מנגנון החלקת תנועה וגם לא ציפינו לכך. מבחינת צפייה בסרטים, חשוב לדעת שגם אם יש לכם סרטי 1080p באיכות גבוהה, מרחק הצפייה חייב לגדול מהמרחק שבו אתם נוהגים לצפות במסך כשהוא משמש כמסך מחשב. ממרחק של 30-40 סנטימטרים, בצפייה בתכני וידיאו ושידורי טלוויזיה, התמונה נראתה לנו מעט גרעינית ולא ממוקדת וחדה דיה. רק כשהתרחקנו לכדי מטר וחצי מהמסך יכולנו ליהנות מיתרונותיו.

עוצמת הבהירות שהמסך יכול להפיק. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה צלולה וברורה יותר, וככל שהחדר מואר והמרחק מהמסך גדול יותר, דרושה בהירות גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. הבהירות נמדדת ביחידות   Cd/m2 (מספר נרות פזורים למטר רבוע. נקרא גם Nits קנדלה). הטווחים הנפוצים נעים בין 200 ל-500 Cd/m2. לשימוש בסיסי כגון גלישה ברשת, עבודה עם יישומי אופיס וכדומה, תספיק בהירות של 250-200 Cd/m2. למשחקים ולצפייה בסרטים וכן בתאורה סביבתית גבוהה, תתאים בהירות של 500  Cd/m2 או יותר.
האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המדידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. ניתן אמנם לשנות את הרזולוציה דרך מערכת ההפעלה, אך לכל מסך ישנה הרזולוציה הטבעית שלו בה הוא נראה במיטבו ורצוי לבחור בה. כדאי לזכור עם זאת שרזולוציה גבוהה במסך גדול פרושה גודל טקסט קטן, לכן מי שמעוניין בתצוגה גדולה מאוד יבחר ברזולוציה יחסית נמוכה, או במסך פחות גדול שמסתפק ברזולוציה נמוכה.גיימרים שמעוניינים לשחק במשחקים כבדים עם רזולוציות גבוהות יזדקקו גם לכרטיס גרפי חזק שיוכל לתמוך ברזולוציות אלו.
האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המדידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.
האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המדידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

כמו בדגמים קודמים בסדרה, Samsung T27B750EW מגיע בעיצוב א-סימטרי ייחודי שפיתחה סמסונג לפני כשנתיים למסכי המחשב שלה. הרגלית יוצאת מצידו הימני של המסך במקום ממרכזו, והיא נשענת על מעמד גדול וקעור באמצעו. המסך עשוי פלסטיק מבריק בצבעי שחור ולבן – שחור במסגרת המסך הקדמית, ולבן במעמד השולחני ובחלקו האחורי של המסך. העיצוב הזה זכה להרבה מאוד תשבחות במשרד שלנו מכל מי שצפה בו.

בגלל מבנהו המיוחד, לא ניתן לסובב את המסך על צירו לצדדים וגם לא למעלה ולמטה, אלא רק להטות אותו אחורה וקדימה.

Samsung T27B750EW
המסך מגיע בעיצוב א-סימטרי ייחודי שפיתחה סמסונג לפני כשנתיים למסכי המחשב שלה. הרגלית יוצאת מצידו הימני של המסך במקום ממרכזו, והיא נשענת על מעמד גדול וקעור באמצעו

בחלקו הקדמי של המסך נמצאים לחצני מגע שאינם נוחים כלל לשימוש (מאז ומעולם לא הסתדרנו עם לחצני המגע של מסכי סמסונג). למרבה המזל, כיוון שמדובר גם במסך טלוויזיה, מצורף אליו שלט נוח ויעיל שבאמצעותו ניתן לשלוט על כל הגדרות המסך בנוחות רבה.

סט החיבורים מתרכז ברובו בגב המסך, והוא נדיב להפתיע. את המחשב תוכלו לחבר למסך באמצעות חיבור VGA או לאחד מזוג כניסות ה-HDMI (אין כניסת DVI וזה מעט חבל). בנוסף תמצאו שם חיבור קומפוננט, SCART, כניסת אודיו למחשב (כדי שתשמעו את צלילי המחשב מהרמקולים המובנים במסך), יציאת אוזניות, יציאת אודיו דיגיטלית S/PDIF, כניסת LAN לרשת קווית, חיבור לאנטנה וחיבור USB למחשב. בפאנל צדי בימין המסך מצאנו זוג כניסות USB, שבאמצעותן ניתן לחבר כוננים חיצוניים ולהציג סרטים, תמונות ומוזיקה באמצעות הנגן המובנה במכשיר. ועל כל אלה, Samsung T27B750EW מצויד גם בקישורית Wi-Fi אינטגרלית.

Samsung T27B750EW
סט החיבורים מתרכז ברובו בגב המסך, והוא נדיב להפתיע. הוא כולל בין היתר 2 כניסות USB, כניסות HDMI וחיבור לרשת

ממשק ה-Smart שכולל המסך הזה זהה לגמרי לאלו שתפגשו בטלוויזיות החכמות של סמסונג מהשנה האחרונה. מדובר כרגיל בממשק מעוצב ועשיר בתכונות, עם חנות אפליקציות שכוללת אפליקציות עבריות שונות, גישה ל-YouTube, דפדפן אינטרנט מלא (תומך פלאש), נגן מדיה מובנה וכן את שירות Samsung VOD, שמאפשר צפייה בסרטים ותכנים נוספים באיכות Full HD תמורת תשלום.

כמה מילים על חיבורי ה-USB במסך הזה. ראשית, ניתן לחבר אליהם מקלדת ועכבר חוטיים או אלחוטיים, וכך לשלוט בממשק הסמארט בנוחות – כולל הקלדה באתרי אינטרנט או באפליקציות. למרבה הצער, לא ניתן לכתוב בעברית במסך הזה כלל, אם כי טקסטים עבריים באתרים שונים מוצגת ללא דופי. שנית, אם תחברו את המסך למחשב עם כבל USB דרך החיבור התומך בגב המסך, שתי כניסות ה-USB שמצד ימין ייהפכו לרכזת USB עבור המחשב שלכם, ותוכלו לחבר אליהם כל התקן שתרצו עבור המחשב (מאוד נוח כשיש לכם חיבור USB זמין על שולחן העבודה, מבלי שיש צורך להתכופף אל המחשב עצמו).

תכונה חביבה שיש במסך זה היא תמיכה בתקן Wi-Di, המאפשר לשכפל באופן אלחוטי את תצוגת המחשב שלכם למסך הזה. לשם כך נדרש כמובן מחשב תומך.

Samsung T27B750EW
ממשק ה-Smart הוא ממשק מעוצב ועשיר בתכונות, עם חנות אפליקציות שכוללת אפליקציות עבריות שונות, גישה ל-YouTube, דפדפן אינטרנט מלא ועוד

נגן המדיה המובנה נוח מאוד ולא אטי מדי כמו שקרה במסכים אחרים של סמסונג שפגשנו. ניתן לצפות בסרטי MKV 1080p ובפורמטים אחרים באיכות מעולה וללא כל גמגומים. המסך מסוגל גם להציג כתוביות מקובץ חיצוני, אך למרבה הצער גם כאן לא נתמכת השפה העברית, והכתוביות מופיעות הפוכות.

זוג הרמקולים החבויים ב- T27B750EWעושים עבודה יפה מאוד. הצליל שהם מפיקים עשיר יחסית, ויש אפילו באסים ברמה מסוימת. ניתן להפעיל כמה סגנונות צליל, כולל צליל מורחב שמדמה אפקט סראונד לא רע. עוצמת השמע המקסימלית גבוהה למדי ומספיקה לצפייה בחדר בגודל בינוני וממרחק הצפייה המומלץ למסך בגודל כזה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image