סקירות מוצרים
מדריכי קנייה
חדשות הצרכנות
אוזניות
סמארטפונים
מסכי מחשב
מצלמות
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טאבלט Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 WiFi סמסונג
טווח מחירים: 2000 - 2500 ש"...
גודל מסך: 10.1 אינטש
מערכת הפעלה: Android
גרסת מערכת הפעלה: 4.0.3
תמיכה ברשת סלולרית: ללא
משקל: 600 גרם
משקל: 500-600, 600-700 ...
שנת הכרזה: 2012
ציון WiseBuy
9.1
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
סקירה מקצועית
מפרט המוצר
תמונות נוספות
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבחור טאבלט
שוק הטאבלטים מתפתח במהירות, כשכל חברה מנסה למצוא את הבידול שלה: גודל מסך שונה, תוספות של אביזרי עזר, מצלמות מתקדמות יותר ועוד. מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את הטאבלט המתאים עבורכם למדריך המלא
חוות דעת גולשים
יוסף 01.05.13
Yair 19.04.13
רון 16.04.13
הסקירות החדשות בקטגוריה
עידו גיגי | 24.01.2016
9.4
ביצועים טובים, תצוגה מעולה ומשקל נמוך: ה-Galaxy Tab S2 של סמסונג לא מתרברב בתכונות מרהיבות ומיותרות ומספק חווית...
יאיר זרצקי | 10.12.2015
6.9
חומרה חלשה, מסך בינוני אך קליל ביותר: הטאבלט הקטן של אסוס - ה-ZenPad Z370 בעיקר מעוצב כמו מכשיר טוב, אך בפועל הוא...

סקירת wisebuy - טאבלט Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 WiFi סמסונג

|
הטוב
  • ביצועים גבוהים
  • ניתן לעבוד על שני יישומים במקביל
  • כולל עט דיגיטאלית נוחה לשרבוט
  • כולל תוכנת Photoshop Touch
  • רמקולים עוצמתיים
  • איזון טוב בין משקל וגודל מסך
הרע
  • מתחמם בשימוש ממושך
  • רזולוציית המסך בינונית
  • ריבוי השתקפויות על המסך
  • שקע טעינה קנייני
בשורה התחתונה

Galaxy Note 10.1 הוא טאבלט שכדאי לשים אליו לב. הוא בעל מסך גדול, מימדים נוחים ומראה ממגנט. נכון שהוא מגיע (לפחות בינתיים) עם מערכת הפעלה שהיא לא המילה האחרונה בשוק, ושקיימים מתחרים עם מסך איכותי משלו, אך בכל זאת מדובר במוצר ידידותי ומהנה.

שני מאפיינים בולטים מאוד שמייחדים את ה- Note 10.1 ממתחריו הוא הימצאותה של עט דיגיטאלית והאפשרות לעבוד במקביל על שתי תוכנות. עדיין לא מדובר בחידושים מהפכניים, אך לשימושים מסוימים הם עשויים להתגלות כיעילים ונוחים במיוחד. בשורה התחתונה, מדובר במכשיר שמריץ מערכת הפעלה של אנדרואיד, ובכל זאת הצליח לסחוט כמה מילים טובות מחובבים מושבעים של מוצרי חברת אפל; רק בשל כך מגיע לו קרדיט.

Galaxy Note 10.1 של סמסונג מתיימר לעשות יותר מהמצופה מטאבלטים כיום. זאת, בין היתר, בזכות עט דיגיטאלית שמגיעה איתו, ומרחיבה את מגוון השימושים האפשריים במכשיר. אז נכון שעטים כאלה גורמות לרבים מאיתנו לגחך ולהיזכר בימי הפאלם הרחוקים, אך לפחות לפי הבטחות החברה, מדובר בשדרוג משמעותי.

ה- Galaxy Note 10.1 מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.0 (Ice Cream Sandwich), והוא בעל מסך LCD בגודל 10.1 אינטש וברזולוציה של 1280x800. הוא כולל מעבד Exynos מרובע ליבות בעל מהירות שעון של 1.4 GHz, זיכרון RAM בנפח 2GB, נפח אחסון בגודל 16/32/64 GB, מצלמה ראשית ברזולוציית 5 מגה-פיקסל, מצלמה קדמית ברזולוציית 1.9 מגה-פיקסל וקישוריות Wi-Fi, GPS ו- Bluetooth.

ביצועים

(35% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

Galaxy note 10.1 אינו מגיע עם הגרסה החדשה ביותר של אנדרואיד שקיימת כיום בשוק. דיווחים שונים ברשת מדברים על כך שהוא צפוי לקבל עדכון גרסה לאנדרואיד 4.1 (Jelly Bean), ואחת ההערכות בהן נתקלנו צפתה כי העדכון יתקיים עד סוף שנת 2012. על כל פנים, מבחינת חומרה, ה- Note 10.1 מצויד בחומרה מבטיחה שכוללת מעבד עוצמתי וזיכרון בנפח 2GB, וביצועיו התגלו כטובים מאוד גם עם מערכת ההפעלה הנוכחית.  

במהלך העבודה התרשמנו מאוד מביצועי המכשיר. טעינתן של האפליקציות השונות הייתה חלקה, ולא נצפו הפרעות בהרצת האפליקציות הכבדות יותר. מעבר בין אפליקציות התבצע בצורה חלקה. כמו כן, טעינת דפי אינטרנט הייתה חלקה ומהירה יחסית, ומעברים בין הלשוניות השונות היו כמעט מיידיים (בדפדפן האינטרנט ניתן לפתוח עד שמונה טאבים).

כמו בכל המכשירים שמריצים מערכות הפעלה של אנדרואיד, ניתן לטעון שהגלילה במכשיר אינה חלקה כמו במוצרי אפל שמריצים את ה- iOS. עם זאת, אם נתעלם לרגע מהמתחרה וממוצריה השונים, התחושה ב- Galaxy Note 10.1 היא של גלילה זורמת למדי, שגם אוהדים מושבעים של מוצרי אפל יכולים להסתגל אליה.  

אחת מגולות הכותרת ב- Note 10.1 היא היכולת לעבוד על שתי תוכנות במקביל. לחיצה על מקש "מסכים מרובים" שמופיע על המסך בחלק מהתוכנות, מאפשרת לצמצם את שטח התצוגה של אותה תוכנה לחצי מהמסך ולהשתמש בחציו השני לצורך גלישה בדפדפן האינטרנט, קריאת דוא"ל, קריאת מסמכים שונים, צפייה בתמונות ובסרטונים ועריכת דפי הערות באמצעות אפליקציה ייעודית. הדבר דומה לעבודה על שני חלונות בו-זמנית ב-Windows, ומהווה גימיק נחמד. עם זאת, במבחן הביצועים פונקצית המסכים המרובים ב- Note 10.1 מזכירה במקרה הטוב גרסאות עתיקות של Windows. ראשית, לא בכל התוכנות יש אופציה לעבור לתצוגת מסכים מרובים. שנית, למרות השם המבטיח, כמות המסכים המרובים מוגבלת לשני מסכים בלבד. ולבסוף, מה שאכזב אותנו יותר מכל היא העובדה שלא באמת מתאפשרת עבודה במקביל על שני מסכים באופן שותף ואינטואיטיבי. ניתן לצפות בשני המסכים במקביל, אך לבצע פעולות רק באחד מהם בכל פעם. המעבר מביצוע פעולות על מסך אחד לביצוע פעולות על המסך השני מלווה בהשתהות מורגשת ובאיחור בתגובה. עם זאת, פונקצית המסכים המרובים מביאה עימה גישה רעננה לתחום הטאבלטים, שהוגבלו עד כה לביצוע של פעולה אחת בזמן אחד. גם אם הביצוע עוד רחוק מלהיות מושלם, אנחנו מברכים על הניסיון.

על ביצועיו המרשימים של ה- Galaxy Note 10.1 העיבה במקצת העובדה שהוא מעט מתחמם במהלך העבודה. לא מדובר בהתחממות קשה שאינה מאפשרת לעבוד עליו, אבל מצאנו שבמהלך שימוש ממושך העדפנו להניחו על השולחן במקום על הברכיים.

איכות התצוגה

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

סמסונג גלקסי נוט 10.1 מצויד במסך IPS בגודל 10.1 אינטש וברזולוציה של 1280x800, המניבה צפיפות פיקסלים של 149ppi. למרות שנתוני הרזולוציה והצפיפות נחשבים כבר לנמוכים ביחס לטאבלטים אחרים שסקרנו לאחרונה (כמו ה- iPad 3 או ה- Nexus 7 למשל), נהנינו לצפות בו בתמונות ובסרטים. בהירות המסך המקסימאלית גבוהה ביותר, ולמעשה רוב זמן העבודה הסתפקנו בעבודה על כ- 50% מהעוצמה המקסימאלית. כמו כן, זוויות הצפייה רחבות למדי.

החיסרון במסך הוא הכמות הרבה של השתקפויות שהופיעה עליו. בעת העבודה בתוך הבית הדבר לא פגע באופן משמעותי בשימוש, אך בעת עבודה בחוץ ההשתקפויות פגעו באופן ניכר בחוויית הצפייה.

Samsung Galaxy Note 10.1
למרות שנתוני הרזולוציה והצפיפות נחשבים כבר לנמוכים ביחס לטאבלטים אחרים כיום, נהנינו לצפות בו בתמונות ובסרטים. בהירות המסך גבוהה ביותר וזוויות הצפייה רחבות למדי

ניידות ונוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

Note 10.1 הוא טאבלט דקיק ואלגנטי. עוביו 8.9 מ"מ בלבד, והיקפו 26.2x18 ס"מ. משקל המכשיר עומד על 600 גרם בגרסת ה- 3G, ובגרסת ה- Wi-Fi הוא שוקל 597 גרם. מדובר במשקל מעולה עבור טאבלט עם מסך בגודל 10.1 אינטש (לשם השוואה, הוא קל מהאייפד 3 בכ- 60 גרם). כמובן שקיימים טאבלטים קלים הרבה יותר עם מסכים קטנים יותר, אך נראה כי ה- Galaxy Note 10.1 שומר על איזון מעולה בין מסך גדול ומשקל סביר.

עיצוב המכשיר ממגנט. הוא דקיק, בעל פינות מעוגלות ומסגרת כסופה. חלקו האחורי בצבע לבן מבריק, וכך גם המסגרת שמסביב למסך (בחו"ל ניתן להשיג את המכשיר גם בצבע שחור, אך בישראל הוא משווק בצבע לבן בלבד). לוגו החברה מופיע בצבע כסוף על המסגרת בתחתית המסך.

Samsung Galaxy Note 10.1
עיצוב המכשיר ממגנט. הוא דקיק, בעל פינות מעוגלות ומסגרת כסופה. חלקו האחורי בצבע לבן מבריק, וכך גם המסגרת שמסביב למסך. עוביו דקיק והוא קל משקל ביחס לגדלו

על גבי מסגרת המכשיר בחלקו העליון ממוקמים (בסדר הזה, משמאל לימין) מקש ההפעלה וכיבוי, לחצני עוצמת השמע, חריץ לכרטיס Micro-SD, שקע 3.5 מ"מ לאוזניות וחריץ לכרטיס SIM (המכשיר נמכר גם בגרסת Wi-Fi בלבד שאינה כוללת חריץ זה). שקע הטעינה ממוקם בחלקו התחתון של המכשיר, ולצערנו מדובר בשקע קנייני.

העט הדיגיטאלית, שזכתה לשם S Pen, היא ממאפייניו הייחודיים של ה- Galaxy Note 10.1. היא נשלפת מהפינה הימנית התחתונה של המכשיר, והיא מוטמעת היטב במסגרת הכסופה שמקיפה אותו. דיוק העט ותגובתיות המסך למגעה מעולים, וגלילה באמצעותה התגלתה כנוחה מאוד. על גבי העט ממוקם לחצן. נגיעה עם העט במסך כשהלחצן מוחזק לחוץ מבצעת פעולה של "לכידת מסך" שמצלמת את תצוגת המסך באותו רגע (אותה פעולה ניתנת לביצוע גם באמצעות מקש מגע הממוקם בתחתית המסך). לחיצה כפולה על המסך כשלחצן העט מוחזק, פותחת יישום ידידותי לכתיבת הערות, אליו ניתן גם להדביק תמונות או צילומי מסך. האחיזה בעט נוחה, והיא התגלתה כיעילה במיוחד לעריכת תמונות ולציור שרבוטים. כמו כן, אנשים מבוגרים שאינם רגילים למסכי מגע מצאו את השימוש בה כאינטואיטיבי יותר. עם זאת, ה- S Pen אינה מצליחה לייצר אלטרנטיבה ראויה לדף ועט. ניתן לשרבט פתקים קצרים או לכתוב הערות או תזכורות, אך כתיבה של כמה שורות באמצעות העט מתגלה כמייגעת למדי. חובבי השרבוטים והשרטוטים יגלו אותה כמועילה במיוחד; עבור כל יתר המשתמשים, היא תהיה גימיק נחמד להשוויץ בו.

Samsung Galaxy Note 10.1
חובבי השרבוטים והשרטוטים יגלו את העט הדיגיטלית המצורפת כמועילה במיוחד; עבור כל יתר המשתמשים, היא תהיה גימיק נחמד להשוויץ בו

המכשיר מגיע עם יישום מעולה לעריכת תמונות המכונה Photoshop Touch, ומותאם במיוחד לעריכת תמונות באמצעות מסך מגע. היישום מלווה במספר רב של הדרכות "צעד אחר צעד" ליצירת אפקטים מיוחדים. מצאנו את ההדרכות כידידותיות ויעילות למדי. לאחר שמתרגלים, עריכת התמונות באמצעות ה- S Pen מתגלה כאינטואיטיבית, נוחה וכיפית במיוחד.

Samsung Galaxy Note 10.1 מצויד בשני רמקולים הממוקמים משני צדיו של המסך. עוצמת השמע הפתיעה אותנו לטובה, ונשמעה היטב בחלל גדול ויחסית שקט. איכות הסאונד לא רעה, ובהחלט מספקת למשחקים ולצפייה בסרטונים. עם זאת, היא בעלת גוון מתכתי כבד שמאוד מורגש בעת האזנה למוזיקה.

המכשיר מצויד במצלמה ראשית בת 5 מגה פיקסל ומצלמה קדמית ברזולוציית 1.9 מגה פיקסל. למרות שהצילום עם המכשיר אינו נוח בשל גודלו, ניתן להפיק באמצעותו תמונות לא רעות כלל. הופתענו לטובה מהפלאש החזק, שמאפשר לצלם באיכות ראויה גם בסביבה חשוכה. זמן התגובה והפוקוס של המצלמה מעט ארוך, ולכן היא מתאימה בעיקר לצילום סטטי, ופחות לתמונות שמתיימרות "ללכוד את הרגע". המצלמה הקדמית מפיקה תמונה באיכות טובה מאוד בתאורה אופטימאלית, אך מתקשה להתמודד עם חדרים חשוכים במקצת.

לפניכם מספר תמונות הדגמה שצילמנו עם ה- Galaxy Note 10.1. שימו לב שאיכות התמונות עשויה להיות נמוכה מעט מהמקור בשל המעבר לאינטרנט. לחצו על התמונות להגדלה.

Samsung Galaxy Note 10.1


Samsung Galaxy Note 10.1


Samsung Galaxy Note 10.1

משך פעולת סוללה

(15% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

Galaxy Note 10.1 מצויד בסוללת ליתיום-יון בעלת קיבולת של 7000mAh. בשימוש ממושך של כשלוש שעות רצופות, שכלל לסירוגין גלישה באינטרנט, קריאת מסמכים ומשחקים, נוצלו 50% מקיבולת הסוללה. בעבודה לא רצופה שכללה פרקי זמן ממושכים של עבודה עם הפסקות ביניהם, הספיקה הסוללה כמעט ליומיים. כמו בטאבלטים רבים אחרים, טעינת הסוללה אורכת זמן רב, ולקחו לנו קצת יותר מ-4 שעות לטעון 75% מקיבולת הסוללה.

התראה על סוללה חלשה ניתנה כשעה לפני שזמן הסוללה הגיע אל סופו. כעבור כשעה ממתן התראה, הוחשך המסך כמעט לחלוטין. המכשיר המשיך לעבוד במשך 20 דקות לפחות, אך לא ניתן היה להגביר את בהירות המסך, ובשל כך העבודה עליו הייתה כמעט בלתי אפשרית. מדובר בפתרון שמאפשר מרווח זמן מכובד שבו המכשיר אינו נכבה לחלוטין, למרות שהסוללה אינה מספיקה לעבודה עליו. במצב זה ברגע שחיברנו את המכשיר לחשמל, הוא חזר מייד לעבודה בעוצמה מלאה.   

עמידות ואבטחה

(10% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

איכות הבנייה וההרכבה של ה- Galaxy Note 10.1 נראית טובה מאוד, ולא צפינו בחיבורים בעייתיים או באזורים מועדים לפורענות. החיסרון היחיד הוא שגב המכשיר העשוי פלסטיק מבריק סופח טביעות אצבע, אך לא במידה קיצונית.

Samsung Galaxy Note 10.1
איכות הבנייה טובה מאוד, ולא צפינו בחיבורים בעייתיים או באזורים מועדים לפורענות. החיסרון היחיד הוא שגב המכשיר העשוי פלסטיק מבריק סופח טביעות אצבע

מילון מונחי טאבלטים
הצג הכל