חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת גילוח Philips S9711 פיליפס
מותג: Philips
מספר ראשים: 3 ראשים
נטענת: נטענת
קוצץ פאות: קוצץ פאות נפרד
חיווי טעינה: LED
עמידות במים: מלאה
תאריך כניסה לאתר: 12/2014
ג'ל/קרם לחות: ג'ל
ציון WiseBuy
9.1
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
שי גורן 04.10.17
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת גילוח Philips S9711 פיליפס

הטוב
  • איכות גילוח טובה מאוד
  • זמן סוללה ארוך וטעינה מהירה
  • עמידה במים, גילוח יבש או רטוב
  • חיווי דיגיטלי לסוללה
  • טרימר חיצוני עם מסרק מתכוונן
הרע
  • הטרימר אינו מובנה, רחב מדי
  • ללא שיפור מהותי מדגמים קודמים בסדרה
  • לחצני עוצמת הגילוח מיותרים ולא נוחים
בשורה התחתונה

Philips S9711, ספינת הדגל של מכונות הגילוח של פיליפס, היא מכונה איכותית וטובה. היא ליוותה אותנו נאמנה במהלך חודשי הבדיקה וסיפקה גילוח מהיר ונוח ברוב המקרים, זמן סוללה ארוך ונוחות תפעול גבוהה. עם זאת, אין כאן שיפורים דרמטיים ביחס לדגמים וותיקים של החברה, ולפחות בנושא הטרימר יש לדעתנו הליכה אחורה – אלא אם כן אתם זקוקים לראש משוכלל לסידור הזקן ולא אכפת לכם להתעסק עם הפירוק וההרכבה של שני הראשים.

כדאי לדעת שאם לא נחוץ לכם מסך דיגיטלי מפורט, ברירת עוצמות גילוח וערכת שטיפה, תוכלו לרכוש את הדגמים הזולים יותר בסדרה –
S9511, S9152, S9161, S9031 – שבבסיסם זהים למכונה הזו.

S9711
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 1,276 ₪
מחיר סופי: 1,279 ₪
מחיר סופי: 1,299 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-5 חנויות>>
הקדמה

סדרת 9000 היא הסדרה הגבוהה של מכונות הגילוח מבית פיליפס, מותג ותיק בתחום מוצרי הטיפוח לגבר ששומר על דומיננטיות רבה בשוק הישראלי כבר שנים רבות. את הדגם S9711, הדגם היקר והמתקדם ביותר בסדרה, קבלנו להתנסות ארוכה של כחודשיים, שבה בחנו את הצהרות החברה – ויש רבות מהן.

פיליפס טוענת שהמכונה הזו "מעוצבת לכדי שלימות" בזכות עיצוב גמיש במיוחד של ראש הגילוח, המתכוונן ל-8 כיונים שונים ומנחה את השיער קרוב ככל האפשר לסכין. בנוסף יש כאן את טכנולוגיית
Lift And Cut של החברה, אפשרות לבחירה בין 3 עוצמות, גילוח יבש או רטוב, ראש חלופי המשמש כטרימר או מעצב זקן ועמדת טעינה ושטיפה יוקרתית.

כותב שורות אלה משתמש ביומיום בדגם
RQ1950 – מכונה ותיקה בת כ-5 שנים שמשתייכת גם היא לסדרת ה-9000. היה זה מעניין לבדוק את המכונה החדשה, שחיצונית לא השתנתה הרבה מקודמתה, ולבדוק האם אכן חל שיפור דרמטי בביצועים או בנוחות השימוש.

איכות הגילוח

(55% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

כפי שפיליפס מבטיחה, ראש הגילוח של ה- S9711 אכן גמיש להפליא. השינוי הראשי שזיהינו ביחס למכונות הקודמות של החברה הוא מנגנון הפתיחה והפירוק של ראשי הגילוח: במקום שכל אחד משלושת הראשים ייפתח בנפרד, כאן פשוט מסירים בבת אחת את היחידה העליונה שכוללת את 3 ראשי הגילוח, וכך ניתן לנקות בקלות רבה את מיכל איסוף השיער שמתחת. הראשים עצמם מסוגלים לנוע בתוך התושבות שלהם לכל כיוון אפשרי, מה שאמור לשפר את הנגישות של הסכינים לעור, לגילוח חלק ככל האפשר.

Philips S9711

במבחן התוצאה, למרות שהראשים כאן גמישים יותר מאלו שבדגם הישן שלנו, לא הבחנו בשיפור מהותי (אם בכלל) ברמת הגילוח. כמו קודמתה המכונה מגלחת היטב כאשר העור יבש, נוסעת בקלילות על תווי המתאר של הפנים – גם באזורים הזוויתיים כמו מתחת לסנטר – ומותירה את העור חלק למדי באופן שהשביע את רצוננו. לא, אל תצפו לגילוח חלק כמו בסכין; עדיין מדובר ברמת גילוח של מכונה בלבד.

ברוב הזמן השתמשנו במכונה באופן יומיומי, כלומר גילחנו זיפים בני יום אחד. בחלק מהמקרים בחנו את המכונה עם זיפים גדולים יותר, בני שלושה וארבעה ימים. כל עוד העור היה יבש מאוד, חוויית הגילוח לא הייתה שונה מהותית; המכונה התמודדה יפה אם הזיפים הארוכים, לא משכה יותר מדי את השיער ולא האריכה את זמן הגילוח בהשוואה לגילוח יומיומי.

הדגשנו פעמיים שחשוב שהעור יהיה יבש, משום שבתנאי לחות כלשהם חווית השימוש יורדת מיד והגילוח הופך לסיזיפי ומייסר, כולל תלישת שיער וצורך לחזור שוב ושוב על אותה נקודה. מצד שני, ה- Philips S9711 תומכת בגילוח רטוב לגמרי, עם קצף או מים או אפילו במקלחת. במקרים כאלה הגילו היה בסדר גמור, לטעמנו פחות מהיר וחלק מגילוח יבש, אבל בהחלט משביע רצון.

בניגוד לדגמים הקודמים בסדרה,
Philips S9711 אינה כוללת טרימר מובנה. במקום זאת, ניתן לפרק את רק הגילוח ולהרכיב תחתיו ראש נפרד המשמש גם כטרימר וגם כיחידה לעיצוב זקן, כולל מסרק המתכוונן ל-5 גדלים. הטרימר רחב בהרבה מזה המובנה שהיה בדגמים הוותיקים, לטוב ולרע – הוא מטפל במהירת רבה יותר בסידור זקן, אבל לא ניתן לבצע איתו תמרונים עדינים במקומות שנדרשים לעיצוב מדויק.

קיימים דגמים שונים של מכונות גילוח שמאפשרים גילוח רטוב (במים או עם קצף גילוח), ויש גם מכונות עם מכל פנימי שמשחררות ג'ל או קרם גילוח בזמן השימוש, ומדמות ככל האפשר את הגילוח בסכין.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

Philips S9711 מציגה את אותו עיצוב מרשים שפגשנו במכשירי סדרת 9000 בעבר, עם כמה אדפטציות קלות. הגוף עצמו נותר בצורה זהה, כולל הבליטה של החלק העליון אחורה, שמעניקה אחיזה נוחה ליד, ועם אותו חלק אחורי בגימור דמוי-גומי מחורץ ונעים לאחיזה. מקדימה יש הרבה מתכת כסופה ואזורים שחורים מבריקים – עיצוב גברי טיפוסי.

בקדמת המכונה נמצא לחצן הפעלה וכיבוי גדול ונוח, ומצדדיו זוג לחצנים לכיוון העוצמה – קטנים ומאוד מאוד לא נוחים. הלחצנים האלה דורשים לחיצה חזקה כדי לעבוד, ומעבר לכך הם מותרים לחלוטין. מי רוצה להתגלח בעוצמה נמוכה ובשביל מה זה טוב? נשגב מבינתנו.

Philips S9711

מתחת ללחצנים נמצא המסך הדיגיטלי, שמציג בספרות לבנות את עוצמת הסוללה (באחוזים), חיווי על עוצמת הגילוח הנבחרת וכן אינדיקציה לכך שהגיע הזמן לנקות את המכונה, במידת הצורך. שמחנו לגלות שהמכונה מצוידת בחיישן תנועה, ומדליקה את המסך ברגע שהרמנו את המכונה – ללא צורך להפעילה קודם.

הטרימר הנפרד שמצורף לערכה יכול לקסום לחלק מהמשתמשים, בעיקר למי שזקוקים לו לצורך עיצוב זקן, בזכות המסרק המתכוון שלו וגודלו הרחב. לטעמנו יש כאן ירידה בנוחות השימוש ביחס לטרימר מובנה. יש יותר מדי התעסקות בפירוק ראש הגילוח והרכבת הטרימר, ואנחנו לגמרי מעדיפים את השיטה הישנה בה הטרימר נשלף בקלילות מגוף המכונה – למרות שהיה קטן יותר ומשוכלל פחות.

Philips S9711

בערכה מצורף מעמד השטיפה והטעינה. מדובר ביחידה מגושמת למדי שבתוכה מציבים את המכונה כשראשה למטה, ולוחצים על כפתור מגע. מכאן מתחיל מחזור של שטיפה וייבוש שנמשך כמה שעות, ועל הדרך המכונה גם נטענת. מובן שהמכונה זקוקה לתמיסת ניקוי ייחודית של פיליפס. איכות הניקוי טובה – בעיקר אם טרחתם לפתוח קודם את ראש הגילוח ולנשוף החוצה את הלכלוך הגדול. לטעמנו המתקן הזה נועד למפונקים מופלגים בלבד, ואת אותו האפקט אפשר להשיג עם חצי דקה של מים פושרים מתחת הברז וייבוש באוויר הפתוח.

Philips S9711

משך פעולת הסוללה

(10% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

פיליפס מבטיחה עד 50 דקות עבודה או 17 גילוחים עם הסוללה המובנית. כפי שציינו, קיבולת הסוללה מוצגת בכל זמן נתון באחוזים על גבי המסך, כך שלא יהיו לכם הפתעות ותוכלו להתכונן ולהטעין את המכונה כשהגיע הזמן. בנוסף, כשתגיעו ל-10% סוללה המכונה תצפצף מספר פעמים בכל פעם שתפעילו אותה כתזכורת. הסוללה נטענת במהירות ונדרשת לה שעה בלבד להגיע לטעינה מלאה.

אנחנו נוהגים להתגלח מדי יום ברכב, בפקקים בדרך לעבודה. כיוון שהגילוח היו יומיומי והזיפים לא מספיקים לגדול, זמן גילוח ממוצע שלנו הוא 3-4 דקות. בשימוש כזה, הצלחנו להשתמש במכונה שבועיים שלמים בכל מחזור לפני שנדרשנו לטעינה. מבחינתנו מדובר בנתון מצוין.

במקום מגעי הטעינה שהיו בדגם הקודם, שחייבו אותנו להעמיד את המכונה במעמד טעינה ייחודי, פיליפס חזרה לשיטה הישנה – שקע טעינה בתחתית. אמנם נוח וקל יותר להציב את המכונה על המעמד, אבל אנחנו מעדיפים את השיטה הסטנדרטית ואת העובדה שקל יותר להתנייד עם מטען פשוט מאשר עם מעמד. כמובן, תוכלו להטעין את המכונה גם באמצעות מתקן השטיפה והטעינה המצורף.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image