חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסך מחשב Samsung S24D300HS סמסונג
יצרן: Samsung
גודל מסך: 24 אינטש
רזולוציה מקסימלית: 1920x1080
High Definition: Full HD
סוג פאנל: TN
בהירות: 250 cd/m²
זמן תגובה: 2 מילי שניה
תאריך כניסה לאתר: 5/2015
ציון WiseBuy
7.7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 780 ₪
מחיר סופי: 872 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מסך מחשב Samsung S24D300HS סמסונג

הטוב
  • בהירות גבוהה
  • איכות תצוגה טובה לז'אנר
  • זמן תגובה מהיר
הרע
  • איכות בנייה נמוכה
  • זוויות צפייה פושרות
  • סט חיבורים בסיסי
  • אפשרויות כוונון מוגבלות מאוד
בשורה התחתונה

מחפשים מסך גדול לשימוש יומיומי סטנדרטי? המסך הזה של סמסונג ייתן מענה טוב במחיר זול. הוא לא מבריק בשום צורה ואיכות הבניה שלו מאכזבת, אבל למשרד, לחדר הילדים או לסלון הוא יספיק לגמרי. גרפיקאים, גיימרים מושבעים ומי שזקוק לדיוק צבע וזוויות צפייה רחבות – מומלץ לחפש מסך אחר.

הקדמה

S24D300HS הוא מסך מחשב פופולארי של סמסונג שהושק בישראל באמצע 2015. זהו מסך תקציבי שמציע תכונות בסיסיות במחיר נוח. הוא כולל תצוגת Full HD 1920x1080 בגודל 24 אינטש, פאנל TN-Film, זמן תגובה של 2 מילי-שניות, יחס ניגודיות של 1000:1 ותאורת LED אחורית.

הזמן שלוקח לפיקסל במסך LCD לשנות את הצבע משחור מלא ללבן מלא ובחזרה לשחור, והוא נמדד באלפיות שנייה (ms). לעתים רבות נמדד זמן התגובה מאפור לאפור, מה שמשקף זמן תגובה מהיר יתר אך פחות מדויק. זמן תגובה אטי גורם לצבעים להימרח וליצור מעין שובל בתמונה בסצנות מהירות.   ככל שזמן התגובה קצר יותר כך התמונה תראה חלקה יותר. זמני תגובה במסך LCD נעים בטווחים עיקריים של 8-2ms. מסכים עם זמן תגובה קצר במיוחד של 2ms מתאימים בעיקר לגיימרים.
היחס בין הלבן הבהיר ביותר לבין השחור הכהה ביותר שהמסך מפיק. ככל שיחס הניגודיות גבוה יותר, הגוונים הכהים בתמונה יהיו מפורטים וברורים יותר והצבעים נאמנים יותר למקור. תכונה זו חשובה בעיקר לצפייה בסרטים ולמשחקים.   יחסי ניגודיות נפוצים נעים בין 1:400 ל-1:1000. במידה שהשימוש במחשב הוא ב-Word וביישומים פשוטים אחרים, יחס ניגודיות של 1:400 עד 1:800 יספיק. לצפייה בסרטים, למשחקים ולעבודה עם תוכנות גרפיקה מתקדמות רצוי לבחור ביחס ניגודיות של 1:1000 ויותר.

איכות התמונה

(70% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ביחס למסך 24 אינטש במחיר של פחות מ-800 שקלים (נכון לזמן כתיבת שורות אלה), ה-Samsung S24D300HS מציג איכות תמונה די טובה. הדבר הראשון שתצטרכו לעשות הוא לכייל אותו, משום שבברירת המחדל התמונה בהירה מדי, הניגודיות מוגזמת וחלק מהגוונים נראים בהירים יתר על המידה, כמעט שרופים. באתר WiseBuy שבו אתם קוראים, למשל, האזורים שאמורים להיות אפורים כמעט ולא נראו על המסך, כאילו הרקע לבן. תהליך הכיול היה ממושך – ניסינו שוב ושוב שילובים שונים של הגדרות, עד שהיינו בערך מרוצים.

לאחר הכיול, אפשר לומר שהמסך בהיר מאוד (אנחנו עבדנו בבהירות של 90 אחוז כדי לא להרוס את העיניים), ומציע צבעים נאים בסך הכל. הפאנל הפשוט מסוג TN לא באמת מסוגל לדייק בגוונים, והוא בעיקר נופל בזוויות הצפייה – מספיק זווית קלה של הראש כדי שהצבע ידהה מעט. למעצבים גרפיים אין מה לחפש כאן; אפילו במבט ישיר במסך, הצבעים בחלקו העליון והתחתון אינם זהים לחלוטין. עם זאת, למשתמש הביתי או המשרדי הפשוט, ולשימושים של גלישה, צפייה בתמונות או ב-YouTube מפעם לפעם ותוכנות אופיס שונות, המסך מספק לחלוטין ומעניק חוויה טובה.

Samsung S24D300HS

 


חדות המסך טובה; רזולוציה של 1920x1080 על 24 פיקסל נראית טוב מספיק ממרחק של כ-30 ס"מ, גם בהצגת טקסטים קטנים. מבחינת צפייה בסרטים, ה-Samsung S24D300HS עושה עבודה טובה ומצליח להציג רמת שחור מתקבלת על הדעת בזכות תאורת ה-LED האחורית שלו.

למי שמתעניין בביצועי גיימינג נזכיר שהמסך תומך בקצב ריענון מהיר ביותר של 2 מילי-שניות כך שלא צפויות מריחות כלשהן.

Samsung S24D300HS

עוצמת הבהירות שהמסך יכול להפיק. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה צלולה וברורה יותר, וככל שהחדר מואר והמרחק מהמסך גדול יותר, דרושה בהירות גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. הבהירות נמדדת ביחידות   Cd/m2 (מספר נרות פזורים למטר רבוע. נקרא גם Nits קנדלה). הטווחים הנפוצים נעים בין 200 ל-500 Cd/m2. לשימוש בסיסי כגון גלישה ברשת, עבודה עם יישומי אופיס וכדומה, תספיק בהירות של 250-200 Cd/m2. למשחקים ולצפייה בסרטים וכן בתאורה סביבתית גבוהה, תתאים בהירות של 500  Cd/m2 או יותר.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
7 מתוך 10


ה-סמסונג S24D300HS לא יכול להתפאר בשום דבר שקשור לאיכות הבנייה או החומרים שלו. מדובר במסך פשוט שבפשוטים, שעשוי מפלסטיק זול ביותר. המסגרת סביב המסך עשויה פלסטיק שחור מבריק, שממשיך גם במעמד השולחני העגול. גב המסך מציג מראה "מוברש" נאה. להפתעתנו, המעמד השולחני רופף ורעוע במיוחד, וכל נגיעה קלה במסך או בשולחן גורמת לו להתנדנד. אין דרך לחזק את החיבור בין המעמד למסך עצמו.

מעבר לאיכות הבנייה הירודה של המעמד, אפשרויות הכוונון שלו דלות ביותר. ניתן להטות את המסך למעלה ולמטה, אבל לא להרים אותו ולא לסובב אותו לצדדים (swivel) ובטח שלא לסובב אותו למצב אנכי (pivot).Samsung S24D300HS
 


לחצני התפעול שממוקמים בימין הצלע התחתונה של מסגרת המסך הם לחצני מגע, והם מסומנים בסימון קלוש וקשה לקריאה. הם מגיבים למגע קל, אבל הנווט בתפריטים באמצעותם אינו נוח. התפריט עצמו ברור יחסית ומוצג באנגלית בלבד. הוא כולל כמות נכבדה של אפשרויות כיול והתאמה, כולל פיצ'ר חביב שאמור לשפר את זוויות הצפייה למי שצופים מהצד (אך משנה בצורה דרמטית את התצוגה לצופים מקדימה).

סט החיבורים צנוע אך מספק למרבית המשתמשים: חיבור VGA וחיבור HDMI בלבד.Samsung S24D300HS
 
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image