חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת גילוח Philips S7530 פיליפס
מותג: Philips
מספר ראשים: 3 ראשים
נטענת: נטענת
קוצץ פאות: קוצץ פאות נפרד
חיווי טעינה: 3 נוריות חיווי
עמידות במים: מלאה
תאריך כניסה לאתר: 7/2015
ג'ל/קרם לחות: ללא אמצעי ריכוך
ציון WiseBuy
7.6
דירוג הגולשים
(2 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 789 ₪
חוות דעת גולשים
אורלי ושלומי 14.03.21
Zion 13.08.17
אור 12.08.16
תמיר 17.02.16
Yoram 03.02.16
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת גילוח Philips S7530 פיליפס

שחר שושן | 17.09.2015
הטוב
  • קלה לניקוי
  • ניתנת לשימוש במקלחת
  • זמן סוללה ארוך
הרע
  • גילוח לא אחיד
  • ראש קיצוץ נפרד
  • תוצאות בינוניות
בשורה התחתונה

ה-Philips Shaver 7530 היא מכונת קיצוץ מצוינת ומכונת גילוח בינונית ביותר. שוב ושוב ניסינו להתגלח, רטוב, לח, עם קצף, בקווים ישרים, במעגלים. כלום. תמיד נשארו שיערות באורכים שונים על הלחי. רק כשהתגלחנו על עור יבש לחלוטין, התקבלה תוצאה טובה ויחסית אחידה.

הקדמה

בין אם אתם מסתובבים עם זקן עבות או חלקים כמו לחי של תינוק ייתכן שגם אתם לוקחים חלק בטקס הסרה ועיצוב שיער הפנים. בשוק יש לא מעט פתרונות, אך יצרנית אחת הבולטת מעל כולם היא פיליפס. בדקנו את דגם 7530 הממוקם בשליש העליון של מכונות הגילוח של החברה. עם עמידות למים והאפשרות להשתמש בזמן המקלחת, נכנסו נלהבים לתוך הבדיקה. אך ככל שהשתמשנו במכשיר, כך גילינו איפה הציפיות שלנו והמציאות נפגשים.
איכות הגילוח

(55% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

ראש הגילוח המתכוונן נצמד היטב לשטח הפנים, אך תפקודו משתנה בצורה דרסטית לפי רמת הלחות של העור. שלושת הסכינים מסתובבים במהירות בצמוד לפני השטח ולפי החברה אמורים לאפשר גילוח מאוד קרוב. אך ככל שהשתמשנו במכשיר כך גילינו הפרשים באיכות הגילוח בין אזור אחד לשני.

Philips Shaver S7530 - מכונת הגילוח שלא

בכך למשל, החלק הקדמי של הלחי בצמוד לעצם הלסת העליונה שם העור מתוח, היה קל משמעותית לגילוח לעומת הלחי עצמה, שם יש ריכוז גבוה יותר של שומן והעור רפוי. כל זה לא חדש לאף אחד, אך לרוב אם נמתח את העור נוכל להגיע לתוצאות דומות. אך בפועל, גם כשעשינו כך, הגילוח באזור הזה נכשל שוב ושוב ומצאנו את עצמנו עם שיערות ארוכות למדי לצד שיערות קצוצות. הרגשה חלקה לא נרשמה במקרה זה.

אם כך עשינו את הדבר היחידי שניתן וזה לעבור שוב ושוב על אותו אזור וזה כצפוי גרם לאדמומיות בעור, בדיוק הפוך מטענת השיווק של המכשיר המייחסת לו יכולות על. כן נציין שהוא אכן מספק תחושה חלקה יותר משמעותית ממכונות גילוח אחרות, אך בו זמנית גם לא מגלח כראוי כך שהעניין מתאזן.

Philips Shaver S7530 - מכונת הגילוח שלא

לאור כשלונו של המכשיר, החלטנו לקחת מכשיר נוסף ולתת אותו לאדם אחר שלו מבנה פנים שונה לחלוטין משלי, כדי שנקבל פרספקטיבה שונה. הוא מתאר לנו סיטואציה מעט שונה ובה אכן הגילוח הרטוב אינו מוצלח בעליל, אך הגילוח היבש כן היה מוצלח.

ישנן שתי תצורות עיקריות של מכונות גילוח: בעלות ראש אחד:  מכונות עם ערכת להבים אחת המסודרת במעין גליל. מאפשרות נגישות גבוהה יותר לרוב האזורים ומאפשרת גילוח ממוקד יותר. בעלות שלוש ראשים: מכונות עם שלוש מערכות להבים עגולים המסודרים במבנה משולש. מסוגלות לגלח שטח גדול יותר בזמן נתון ובכך לקצר את זמן הגילוח, וחלקן מותאמות בצורה טובה לאזורים בעייתיים כמו הצוואר והסנטר.   בנוסף לשתי תצורות עיקריות אלו ניתן למצוא מספר דגמים עם 2 ראשים. מכונות אלו קומפקטיות ובדרך כלל פשוטות למדי, ונועדו לניידות גבוהה ולנסיעות.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ה-Philips S7530 נוחה מאוד לשימוש. העיצוב הארגונומי מאפשר לאחוז בה בקלות ללא הפעלת מאמץ מיותר מכף היד.

עם המכונה תקבלו ראש קיצוץ לפאות או לזקן, ראש המכיל מברשת רכה ונעימה ואת ראש הגילוח. את הראשים ניתן להחליף על ידי משיכה של הראש הקיים, והתקנה של הראש הרצוי. אין כאן תופסנים או הברגות למיניהן וזה נוח מאוד.

Philips Shaver S7530 - מכונת הגילוח שלא

בעוד שזמן ההחלפה עומד על שניות בודדות, בדגם זה, כמו בדגמים המובילים של החברה, ראש הקיצוץ אינו מובנה בגוף המכונה, בכך מאפשר לה להיות משמעותית דקה ואלגנטית יותר, אך מסרבלת את השימוש בזמן שאינכם בבית. ונכון, אם מתאמצים, אפשר להכניס את  ראש הקיצוץ הנפרד לתוך הקייס הקשיח המגיע עם מכונת הגילוח. אבל למה שנתאמץ?

על ראש הגילוח תמצאו שלושה ראשים מתכווננים כשכל אחד מהם מסוגל לנוע על צירו כך שהם כביכול מתאימים את עצמם אל צורת הפנים של המשתמש. לטעמנו הראשים יכלו להיות מעט יותר גמישים כדי להתאים לאלו שלהם פנים עגולות יותר.

Philips Shaver S7530 - מכונת הגילוח שלא

על גוף המכשיר ישנן נורות חיווי למצב הסוללה, נעילת כפתור ההפעלה, טעינה וכן התראה לגבי הצורך בניקוי ראש הגילוח ומועד החלפת ראש הגילוח.

ה-S7530 עמידה במים כך שבמקום להיאבק בשיערות הקטנות שנתקעות בסכין עם מברשת, ניתן לשטוף אותה במים זורמים ואף להשתמש בה בזמן המקלחת. עמידות במים למכונות גילוח, היא סעיף שרבים מעדיפים שייכלל בגלל הפנטזיה של להתגלח בזמן המקלחת ולהספיק את הכל בו זמנית. במציאות, התוצאה קצת שונה. מעבר למים הזורמים על העור, המקלחת היא סביבה לחה ביותר וכך גם העור והשערות עליו מגיבים – הם רטובים לגמרי. במצב כזה, מכונה זו ואף יקרות ממנה מתקשות לבצע את תפקידן, במיוחד אם עור המשתמש אינו מתוח והדוק. במקלחת קיבלנו תוצאות בינוניות ביותר, בין אם השתמשנו בג'ל גילוח או לא, והחזרה על אותו אזור שוב ושוב הובילה לאדמומיות בעור.

קיימים דגמים שונים של מכונות גילוח שמאפשרים גילוח רטוב (במים או עם קצף גילוח) וגם מאפשרים ניקוי רטוב ויסודי יותר של ראשי הגילוח במים. חלק מהמכונות האלו מצוידות בראש (ערכת סכינים) עמיד במים וניתן לשטיפה, חלקן עמידות לגמרי במים וניתן להתגלח איתן במקלחת, ויש גם מכונות עם מיכל פנימי שמשחררות ג'ל או קרם גילוח בזמן השימוש ומדמות ככל האפשר את הגילוח בסכין.

משך פעולת הסוללה

(10% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

הסוללה תספיק לכשעה של עבודה רציפה. אנחנו לא הצלחנו לגמור את הסוללה או אפילו להחליש אותה ברמה שכזו, שעלינו לטעון אותה בדחיפות כדי להמשיך את השימוש. עם תדירות טעינה כל כך נמוכה, אפשר לצאת לנסיעה וכלל לא לחשוב על להביא מטען.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image