חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רמקול Samsung MultiRoom M7 סמסונג
יצרן: Samsung
הרכב הרמקולים: רמקול יחיד
מספר אלמנטים: 2 Way
תאריך כניסה לאתר: 11/2015
ציון WiseBuy
8.1
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 2,490 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - רמקול Samsung MultiRoom M7 סמסונג

אהוד קינן | 02.02.2016
הטוב
  • איכות נהדרת
  • עיצוב אלגנטי
  • עמיד, עצמות שמע גבוהות
הרע
  • תפעול מסורבל
  • קושי גדול בהגדרה
בשורה התחתונה

אם כל הפונקציה שהרמקול ממלא, היא להשמיע מוזיקה או סרטים, ויש מספיק מקום על המדף או השולחן - ה-M7 בהחלט עושה את זה מצוין. אבל אם רוצים תכונות מתקדמות כמו חיבור לרמקולים אחרים - ה-M7 מאכזב בסרבול שלו.

ה-
M7 הוא רמקול גדול וכבד שמשמיע מוזיקה שקשה לפספס והוא נראה נהדר, אך התפעול שלו לא נוח. החיבור שלו לרמקולים נוספים בסדרה אמור לאפשר לטייל עם המוזיקה בבית, אך כל זה תלוי באפליקציה לא הכי ידידותית למאזין.

הקדמה

מערכות סטריאו מלאות כפתורים כבר חלפו מן העולם ובמקומן הגיעו תחנות העגינה למיניהן. אך לאור הקושי למצוא מכשיר אחד שמתאים פיזית לכל המכשירים, חברות רבות מציעות כעת תחנות עגינה נטולות החלק של העגינה הפיזית, שניתן להתחבר אליהן אלחוטית. ה-M7 של סמסונג מאפשר חיבור אלחוטי של מגוון מכשירים ונגני מוזיקה, כולל הטלוויזיות של החברה, אך התהליך הטכני של ההגדרה והשימוש היו בלתי נסבלים.

איכות הקול

(50% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה-M7 מיועד רק להשמעת מדיה. לא ניתן לבצע ממנו שיחות טלפון בחיבור לסמארטפון. במוזיקה, העבודה שהוא עושה נהדרת.

האזנו למספר שירים במגוון סגנונות דרך הנקסוס 5, ודרך הנוט 5 שאותם חיברנו למכשיר. ב-
Blurred Lines של רובין ת'יק הבאסים הכו בעוצמה אך לא השתלטו על שאר הצלילים והשיר נשמע משמעותית טוב יותר מאשר ברמקולים רגילים של סמארטפון. ב-Day In, Day Out של בילי הולידיי היה אפשר לשמוע טוב את העושר והמגוון של הכלים שמלווים את השירה. ב-Some Of This בביצוע של קווין ספייסי, השירה והבאסים היו צלולים ומאוד נעימים להאזנה.

WAM Samsung M7

כל השירים שהאזנו להם נשמעו טוב גם בעצמות הגבוהות, ברחבי הבית, ובעצמה גבוה במיוחד, אפשר היה גם להרגיש את הוויברציות של הבאסים על גבי השולחן שעליו היה מונח הרמקול. לא שמענו עיוות בכלל, והרמקול במובן הזה, בהחלט מבצע את  תפקידו כמערכת ביתית, אפילו לבית או דירה גדולים.

בתוכניות דיבורים ופודקאסטים, הצליל היה צלול מאוד, אך עם הד קל ברקע כשמגבירים. בעצמות הנמוכות יותר הצליל של הקריינים היה ללא כל הפרעות.

עיצוב ונוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
6 מתוך 10

הרמקול מסיבי ודי כבד. הוא עשוי להצריך מדף משלו, מפאת גודלו הפיזי. גובהו כ-13.5 ס"מ, ורוחבו המקסימלי הוא 40 ס"מ. השנאי שלו פנימי, והתקע שלו מספיק קטן כדי לא לתפוס יותר משקע אחד במפצל שלכם. הרמקול אמנם בצורה של, פחות או יותר, משולש ישר זווית, אך השקע לשנאי ושאר החיבורים נמצאים בדיוק בפינה, כך שלא נוח להצמידו בצורה מושלמת לפינה של קיר.

הצימוד לטלפון סלולרי בבלוטות' קל מאוד. אפשר לחבר באמצעות תפריט הבלוטות' בטלפון ולאתר את השם של הרמקול, או אם יש לכם
NFC, באמצעות הנחת הסמארטפון על פינת ה-M7. מספר שניות חולפות מרגע שמתחילים להצמיד ועד שאפשר לשמוע מוזיקה.

התפעול של הרמקול, אחרי שלב החיבור, קצת יותר מסורבל. ההדלקה והכיבוי, למשל, נעשים מכפתור ההשתקה (
mute), אך זה לא מצוין עליו באיור כלשהו. אין חיווי על עצמת השמע או על ההשתקה על הרמקול עצמו, אלא רק באפליקציה של סמסונג. במילים אחרות, אם הפעלתם שיר מהאפליקציה הרגילה שלכם, ולא מזו של סמסונג, או אפילו סרטון מיוטיוב, ושכחתם להנמיך, הקולות יבקעו בעצמה האחרונה שהוגדרה – דבר שיכול לגרור סיטואציה לא נעימה.

WAM Samsung M7

הכפתורים הפיזיים היחידים שיש הם כאלה שמיועדים לחיבור ראשוני ונמצאים מאחור. שאר השליטה נעשית במגע: ישנה טבעת לשינוי עצמת השמע שמחליקים עליה את האצבע, כפתור מגע להשתקה (שעליו אין נורה, משום מה) ושלושה כפתורי מגע נוספים שיש עליהן נורות חיווי - סנכרון לטלוויזיה, בלוטות' ורדיו אינטרנטי (שאת התחנות שלו בוחרים מהאפליקציה). על גבי הגריל הקדמי למטה מופיעה נורית חיווי אם הוא דלוק, כבוי, או בתהליך סנכרון. באור יום, הנורית הזאת קצת נסתרת.


הטבעת לא נעימה ולא נוחה למגע בכלל, והכפתורים רגישים מדי. כל נגיעה אקראית ברמקול גורמת להפעלתם. לרוב תשלטו בעצמת השמע מהסמארטפון - מהאפליקציה המובנית או סתם מהטלפון עצמו, ולכן הכפתורים יהיו פחות בשימוש, אך היה עדיף לו היו כפתורים פיזיים או כפתורי מגע נוחים יותר.

יחד עם רמקולים נוספים מהסדרה כמו ה-
M5 ומרכזת ייעודית המתחברת אל הרשת הביתית – אותה רוכשים בנפרד, אפשר לחבר מגוון רמקולים בבית. בכך אפשר לנגן שיר אחד מכולם בו זמנית (או לחבר לטלוויזיה תואמת), להעביר שיר בין רמקולים לפי המיקום שלכם בבית, לסדר את הרמקולים בסראונד, או לנגן מכל רמקול משהו אחר. זה עובד, אחרי תהליך צימוד קצת מסורבל, שלפעמים דורש יותר מניסיון אחד, של כל הרמקולים עם המרכזת ועם הסמארטפון.

WAM Samsung M7

האפליקציה, שבה יש גם אפשרויות איקווליזייר לא ידידותית, ופחות נוחה מאפליקציות מוזיקה ייעודיות לסמארטפונים. בתפריט ההשמעה למשל, יש עיגול שכאשר מסובבים אותו הוא מעביר שירים, וזה לא ברור שזה מה שהוא עושה, עד שמנסים אותו. אופציות כמו להריץ את השיר לנקודת זמן מסוימת, מוחבאות ויש צורך ללחוץ על מקום ריק במסך ורק אז שעון הזמן יופיע. האפליקציה גם התנהגה באופן לא עקבי ומדי פעם כשהיה ניתוק, היא בחרה להשמיע תחנות רדיו מהאינטרנט ולעצור את השיר.

אחת התכונות המעניינות בסדרת הרמקולים הזו היא היכולת להתחבר אלחוטית אל הטלוויזיות של סמסונג. בכך הסאונד מועבר ללא כבלים אל הרמקולים. ניתן להשתמש בסט אחד המונח לרוחב הפועל בסטריאו, או בשני סטים העומדים אנכית הפועלים כל אחד כערוץ סאונד שונה. עצם הסיבוב של הרמקול משנה אוטומטית את התפקוד שלו ומעביר בין סטריאו למונו.

תהליך החיבור עצמו היה בלתי צפוי, בכך פעם אחת הוא עבד כראוי, ובפעם אחרת לא עבד כלל. הרמקול עצמו לא תקשר בצורה ברורה את סטטוס החיבור והפך את החוויה למתסכלת ביותר.

החיבורים שמצויים בגב הרמקול הם משני סוגים עיקריים:  spring clips– חיבור כבל קפיצי ופשוט;   binding posts- חיבור מתקדם ואמין יותר, שמאפשר חיבורי כבלים עם ראש תנין או בננה, או התברגות על כבל חשוף;  B wiring – חיבור כפול, צמד (-/+) לוופר, וצמד לטוויטר, להפקה מדויקת יותר של קשת התדרים.

איכות הבניה

(20% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

הרמקול עשוי פלסטיק קשיח בבסיסו ובתחתיתו, ישנו גריל פלסטיק המכסה רשת עשויה בד. הוא כולל רגליים רכות למצב עמידה לרוחב, וגם לגובה. בחלקו האחורי יש מכסה עם חורים לכבלים, שמסתיר בצורה אלגנטית את השקעים והכפתורים שלו.

הרמקול משדר תחושה של עמידות גבוהה מאוד, כשהוא אינו צובר יותר מדי לכלוך או טביעות אצבע במגע בו. יש לרמקול רגליים רכות המאפשרות העמדה יציבה לגובה או לרוחב ומונעות החלקה. עם הזמן, רגליים אלה עלולות להתקלף, אם לא שמים לב ולא מקפידים לשמור על הרמקול ועל סביבתו נקיים. במצב שכיבה הוא יציב על השולחן ולא זז. בעמידה לגובה יש לחבר רגלית פלסטיק נוספת המצורפת לערכה, ולהחליף את המכסה של הכבלים. במצב זה הרמקול קצת מתנדנד אם נוגעים בו, ולכן עדיף לשים אותו כך במקום גבוה, אחרת אפשר להיתקל בו בטעות ולהפיל אותו.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image