חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסך מחשב AOC G2460VQ6
יצרן: AOC
גודל מסך: 24 אינטש
רזולוציה מקסימלית: 1920x1080
High Definition: Full HD
סוג פאנל: TN
קצב רענון: 75 Hz
בהירות: 250 cd/m²
מסך לגיימינג: גיימינג
ציון WiseBuy
7.6
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מסך מחשב AOC G2460VQ6

הטוב
  • זמני תגובה מהירים
  • בהירות טובה
  • סט חיבורים עשיר למדי
הרע
  • דיוק צבע בינוני
  • אפשרויות כוונון פיזי מועטות
  • רמקולים מובנים גרועים
בשורה התחתונה

זהו מסך 24 אינטש סטנדרטי למדי, שלא הצליח להתבלט בשום צורה בשימוש יומיומי (אלא אם כן העיצוב עם התוספת האדומה ממש מוצאת חן בעיניכם). תוספת המחיר שתצטרכו לשלם עליו ביחס למסכים דומים אחרים שבדקנו, שעולים כ-300 שקלים פחות, תהיה הגיונית רק אם אתם גיימרים שזקוקים לזמני תגובה אפסיים ולטכנולוגיית ה-Freesync של AMD. עבור למשתמש הביתי או המשרדי הממוצע אין למסך הזה יתרון מיוחד, אבל הוא בסך הכל בחירה סולידית.

G2460VQ6
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 755 ₪
מחיר סופי: 755 ₪
מחיר סופי: 755 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-9 חנויות>>
הקדמה

את G2460VQ6, מסך מחשב בגודל 24 אינטש, מייעדת AOC לקהל הגיימרים, בזכות זמן תגובה מהיר ותמיכה ב-AMD Freesync, טכנולוגיה שאמורה להפחית ריצודים והשהיות (Input lag).

מפרט המסך כולל רזולוציית Full HD 1920x1080, זמן תגובה של 1 מילי-שניות, קצב ריענון מרבי של 75Hz, ניגודיות של 1000:1 ובהירות של 250 cd/m2. למסך רמקולים מבנים והוא מגיע בצבע שחור בגימור מוברש ונגיעות אדום-עמוק.

הזמן שלוקח לפיקסל במסך LCD לשנות את הצבע משחור מלא ללבן מלא ובחזרה לשחור, והוא נמדד באלפיות שנייה (ms). לעתים רבות נמדד זמן התגובה מאפור לאפור, מה שמשקף זמן תגובה מהיר יתר אך פחות מדויק. זמן תגובה אטי גורם לצבעים להימרח וליצור מעין שובל בתמונה בסצנות מהירות.   ככל שזמן התגובה קצר יותר כך התמונה תראה חלקה יותר. זמני תגובה במסך LCD נעים בטווחים עיקריים של 8-2ms. מסכים עם זמן תגובה קצר במיוחד של 2ms מתאימים בעיקר לגיימרים.
הזמן שלוקח לפיקסל במסך LCD לשנות את הצבע משחור מלא ללבן מלא ובחזרה לשחור, והוא נמדד באלפיות שנייה (ms). לעתים רבות נמדד זמן התגובה מאפור לאפור, מה שמשקף זמן תגובה מהיר יתר אך פחות מדויק. זמן תגובה אטי גורם לצבעים להימרח וליצור מעין שובל בתמונה בסצנות מהירות.   ככל שזמן התגובה קצר יותר כך התמונה תראה חלקה יותר. זמני תגובה במסך LCD נעים בטווחים עיקריים של 8-2ms. מסכים עם זמן תגובה קצר במיוחד של 2ms מתאימים בעיקר לגיימרים.
עוצמת הבהירות שהמסך יכול להפיק. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה צלולה וברורה יותר, וככל שהחדר מואר והמרחק מהמסך גדול יותר, דרושה בהירות גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. הבהירות נמדדת ביחידות   Cd/m2 (מספר נרות פזורים למטר רבוע. נקרא גם Nits קנדלה). הטווחים הנפוצים נעים בין 200 ל-500 Cd/m2. לשימוש בסיסי כגון גלישה ברשת, עבודה עם יישומי אופיס וכדומה, תספיק בהירות של 250-200 Cd/m2. למשחקים ולצפייה בסרטים וכן בתאורה סביבתית גבוהה, תתאים בהירות של 500  Cd/m2 או יותר.

איכות התמונה

(70% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

בכל הקשור לשימוש משרדי או ביתי, AOC G2460VQ6 עושה עבודה סטנדרטית לגמרי למסכים מסוגו ובקבוצת המחיר שלו. לא תמצאו כאן בשורות, אבל גם לא חולשות מרכזיות- החדות של המסך טובה מאוד, הבהירות שלו גבוהה יחסית ומאפשרת צפייה נוחה גם בחלל מואר, ושחזור הצבע מניח את הדעת.

אם יש לכם עין חדה, או שאתם מעוניינים גם בעריכת תמונות או וידיאו, תגלו מיד שהמסך הזה לא יעמוד בדרישות הסף שלכם לשימושים אלה. דיוק הצבע שלו בעייתי; גווני אפור המסך מתקשה מאוד להציג ובמקרים רבים הם כ בהירים שכמעט לא מוצגים כלל. חרף כל ניסיונות הכוונון שלנו לא הצלחנו לפתור את הבעיה, למעט שימוש במצב DCB Mode האוטומטי (שיפור צבע שנעשה ללא שליטת המשתמש),. במצב זה האפורים הופיעו סופסוף, אך היו כהים מהנדרש ודיוק הצבע נפגם מעט.

AOC G2460VQ6

גיימרים? הגעתם למקום הנכון. למסך הזה יש כמה דרכים לאפשר את חוויית המשחק המרבית: זמן התגובה הנמוך במיוחד שעומד על מיל-שנייה בודדת, טכנולוגיית Flicker Free שאמורה לשפר משמעותית את תופעת הריצוד, ואם יש לכם כרטיס מסך תומך של AMD תוכלו ליהנות גם מטכנולוגיית Freesync המצמצמת את ה-Input lag ואת תופעות ה-Tearing.

עם זאת, לא היינו מגדירים את ה- AOC G2460VQ6כמסך המושלם למולטימדיה. זוויות הצפייה שלו בינוניות בלבד, כך שאם תזמינו כמה חברים למשחק משותף או לצפייה בוידיאו, אלה שיושבים בצד יראו פחות טוב מאלה שיושבים במרכז. בנוסף, רמת השחור של המסך בינונית, ובחדר חשוך השחור ייראה אפרפר מעט, זאת בשל הניגודיות הבינונית של המסך.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

עיצובו של המסך חורג מעט מהמקובל, בעיקר בזכות הפס האדום-מטאלי שמעטר את הצלע התחתונה שלו. מסגרת המסך עשויה פלסטיק שחור-מט בגימור מוברש, גימור שמופיע גם בחלק המרכזי של גב המסך. המסך עבה יחסית, אך לזכותו ייאמר שהוא יציב ובנוי כהלכה, להבדיל מכמה מסכים שבדקנו לאחרונה.

המסך עומד על מעמד שולחני עגול, ואפשרויות הכוונון שלו מצומצמות במיוחד: ניתן להזיז את המסך מעט למעלה ולמטה (Tilt), וזהו. המסך לא מסתובב לצדדים על ציר, לא מתהפך וגם אי אפשר להגביה או להנמיך אותו, אז אם אתם מאלה שאוהבים את המסך גבוה, כדאי שתכינו ערימת ניירות, כמה ספרים או קופסת קרטון כדי להניח עליהם את בסיס המסך.

AOC G2460VQ6

לחצני התפעול ממוקמים כמקובל בתחתית הצלע התחתונה של מסגרת המסך מימין. אלו לחצנים פיזיים נוקשים יחסית, והשיטוט בתפריטים באמצעותם אינו תענוג גדול. התפריט עצמו זהה לזה שראינו כבר במסכים אחרים של AOC, והוא סביר. ניתן להגדיר מגוון אפשרויות תאורה וניגודיות, חדות, צבעים לפי RGB או לפי פרופילי צבע אוטומטיים, להזיח את התצוגה, להריץ כיוונון אוטומטי וכדומה – סטנדרטי.

זוג הרמקולים המובנים ממוקמים בבליטה שבמרכז גב המסך, והם מופנים כלפי מעלה – מיקום לא חכם במיוחד, שכן אם הם היו מופנים כלפי מטה הם היו יכולים לנצל את השולחן עצמו כתיבת תהודה. כך או כך, העוצמה שלהם בינונית לכל היותר והאיכות שלהם גרועה ביותר, אז אל תבנו עליהם ומוטב שתצטיידו ברמקולים אחרים.

AOC G2460VQ6

סט החיבורים נמצא בתחתית הבליטה שבגב המסך, כך שהכבלים מוסתרים יחסית ונשמר מראה אסתטי. תמצאו שם חיבורי VGA, HDMI, DisplayPort, כניסת אודיו ויציאת אוזניות – כל מה שצריך.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image