חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
כונן קשיח SanDisk SDSSDEX2-1T92 סנדיסק
יצרן: SanDisk
טווח מחירים: מעל 1000 ש"ח
סוג הכונן: כונן SSD
מיקום: חיצוני
נפח אחסון: 1920 GB
גודל: 2.5 אינטש
התאמה למחשב: למחשב נייד, למחשב...
ממשק: USB 3.1
ציון WiseBuy
9.7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 1,400 ₪
מחיר סופי: 3,629 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - כונן קשיח SanDisk SDSSDEX2-1T92 סנדיסק

שחר שושן | 22.05.2016
הטוב
  • מהיר ביותר
  • נוח לשימוש
  • מוכן ל-USB 3.1
  • עמיד מאוד
הרע
  • מחיר גבוה
בשורה התחתונה

עקב האכילס של הכוננים החיצוניים היה ונשאר מהירות תעבורת המידע האיטית. גם אלו התומכים ב-USB 3 לא מסוגלים להגיע לאותה מהירות כמו הכוננים המובנים המחוברים דרך חיבור ה-SATA. כיום כשכל מחשב חדש מכיל חיבור USB 3.0 אחד לפחות, והדגמים היקרים יותר מגיעים עם USB 3.1, ה-Extreme 900 של סנדיסק מהיר מספיק כדי לעבוד ישירות ממנו, וזה מה שהופך אותו לפתרון שינוע מידע ואחסון חיצוני מוצלח ביותר.

הקדמה

בין אם אתם משתמשים במחשב נייח או נייד, סביר להניח שבשלב כלשהו תצטרכו להעביר כמות מידע גדולה ממקום למקום במהירות. פתרונות קיימים מאפשרים העברה של נפח גבוה אך המהירות לא חוצה תקרה נמוכה מאוד. פה נכנס האקסטרים 900 של סנדיסק. זהו כונן SSD נייד בנפח של 480 גיגה המופעל ישירות מחיבור ה-USB 3.1 המובנה בו, ומאפשר העברת נתונים במהירות גבוהה מאוד.

כונן המבוסס פלאש ואינו כולל חלקים נעים, מה שמעניק לו עמידות וקומפקטיות. כונני SSD נמכרים בנפח מרבי של 500GB ומחירם יקר מאוד.

ביצועים

(55% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

האקסטרים 900 מצטיין בדבר אחד בעיקר, וזו מהירות תעבורת המידע. עם חיבור USB 3.1, הצלחנו למדוד מהירות קריאה של 333 מגהבייט לשנייה, ומהירות כתיבה של 318 מגה בייט. שימו לב שמדובר במגה בייט לשנייה, לא מגה ביט כנהוג במדידת מהירות אינטרנט. במהירות כזו, אפשר להעביר קובץ של גיגה בשלוש שניות וזו לא מהירות תיאורטית, זו המהירות בפועל.

SanDisk Extreme 900

היות והכונן מהיר כמו חלק מכונני ה-SATA המובנים, אפשר לעבוד ישירות ממנו, שזה משהו שמבדיל את האקסטרים 900 מכונני USB 3 אחרים שמכילים כונן קשיח מכני רגיל, שלו מהירות גישה איטית בהרבה.

ופה נמצאת נקודת התורפה בכוננים שכאלה, שכן כל המערכת, לוח האם, חיבורי ה-USB, והכונן הקשיח שממנו מתבצעת ההעתקה, כולם חייבים לתמוך במהירות המקסימלית האפשרית כדי לנצל את כל יכולות הכונן. מספיק שאלמנט אחד בדרך יהיה בתקן נמוך יותר, וכל הפואנטה של הכונן הקשיח המהיר תיאבד.

SanDisk Extreme 900

למרות מהירות הכתיבה והקריאה המעולה, לא מדובר בתחליף לכונן פנימי איכותי. במחשב הבדיקה שלנו הגענו למהירות קריאה של 550 מגה בייט לשנייה ו-288 מגה בייט כתיבה כך שעדיין מהירות הקריאה לפחות, נותרה גבוהה יותר בכונן הפנימי.

התקנה, תפעול ועמידות

(45% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

השימוש בכונן דומה לכל שאר הכוננים הניידים הקטנים שאתם מכירים, מחברים אותו לשקע USB במחשב והוא עובד. כדי לתמוך במהירות הגבוהה של כונן ה-SSD המובנה, ה-900 מגיע עם שקע USB C, ושני כבלים – USB C בשני הצדדים כדי שיוכל לעבוד עם המחשבים הניידים החדשים וסמארטפונים תומכים, ו-USB C בצד אחד ו-USB A 3.0 המוכר בצד השני, כדי שיוכל לעבוד עם מחשבים מהדור הקודם. ניתן לחבר את הכונן לשקע USB 2 אם תרצו, אך כל היתרון במהירות הגבוהה יעלם ותישארו עם כונן 2.5 אינץ' איטי ויקר.

SanDisk Extreme 900

היות והכונן לא מכיל חלקים נעים, הוא משמעותית עמיד יותר בפני חבטות ותנועות פתאומיות בזמן שימוש. בכך אם הוא במקרה מחובר ונופל לכם, יש סיכוי נמוך מאוד שהוא ייפגע. כמו כן החברה מדרגת אותו בעמידות לכוח פתאומי של עד 800G, בני אדם נוטים למות באזור ה-70-100G, כך שהכונן צפוי להחזיק יותר מכם. כמו כן, הוא מדורג לעמוד בטמפרטורת של -20 ועד 70 מעלות כך שגם אם שכחתם אותו ברכב, הוא אמור להישאר תקין. אנחנו לא נתקלנו בבעיות כלשהן, אבל אנחנו גם מתייחסים בעדינות לכוננים קשיחים, אפילו אם הם מאוד עמידים.

כונן המבוסס פלאש ואינו כולל חלקים נעים, מה שמעניק לו עמידות וקומפקטיות. כונני SSD נמכרים בנפח מרבי של 500GB ומחירם יקר מאוד.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image