חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מגהץ Tefal GV8978
מותג: Tefal
עוצמת אדים: 360 גרם לדקה
הספק: 2400 וואט
סוג החיבור: ללא כבל
וסת אדים: בעל אפשרות ויסות
קיבולת מיכל מים: 1.8 ליטר
ציון WiseBuy
8.4
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Spinacia 21.01.17
DanielH 29.12.16
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מגהץ Tefal GV8978

אמיר שינקמן | 02.01.2017
הטוב
  • מגהץ עצמתי שמתמודד בקלות עם כל קמט
  • אפשרות לגיהוץ אנכי
  • מהיר
הרע
  • גדול, כבד ומעט מסורבל
בשורה התחתונה

המגהץ Tefal GV8978E0 מתאים לשימוש ביתי, בבתים בהם נהוג לגהץ באופן קבוע. אם אתם נוהגים לגהץ כמות בגדים גדולה אחת לשבוע, המגהץ הזה נוצר במיוחד בשבילכם. גיהוץ מהיר יסייע לכם להפטר מקמטים עקשניים ולהגיע לבושים עם פס הגיהוץ המדויק שאתם כל כך אוהבים. יחד עם זאת, כדאי שתכינו עבורו מקום מיוחד לאחסון כי לא מדובר במכשיר קטן שנכנס למגירה.

הקדמה

טפאל מציעה מגהץ שנמצא בין שני עולמות, בכך הוא מציע כוח ויכולות של מגהץ מקצועי, אך לא דורש תשתית נרחבת או מתקן קבע שיש כאבן שאין לה הופכין באמצע הבית. למרות הגודל הפיזי שלו, דגם זה נראה מבטיח למדי.

נוחות השימוש

(60% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

המגהץ Tefal GV8978E0 מגיע עם מיכל מים גדול שמסוגל להכיל עד 1.8 ליטר, ומחובר עם צינור עבה להעברת קיטור אל יחידת הגיהוץ. תחילת העבודה עם המגהץ הייתה פשוטה מאוד. פירוק מיכל המים היה אינטואיטיבי וקליל והסימון המציג עד להיכן יש למלא את המים היה ברור מאוד. בהוראות ההפעלה צוין שניתן להשתמש במי ברז פשוטים כך שלא צריך להסתבך עם מים מזוקקים או להוסיף כל מיני תוספים על מנת לייצר קיטור.

Tefal GV8978E0

למגהץ זה יש רמות חום שונות המתאימות לסוגי בד שונים. הרמה הנמוכה מתאימה לבד סינטטי, לאחר מכן החום עולה למשי, צמר, כותנה ועד הרמה הגבוהה ביותר – פשתן. כדי להפעיל את המגהץ יש להדליק אותו ולבחור ברמת החום הרצויה. לאחר מכן חיווי אור בצבע כחול מהבהב הן על יחידת הגיהוץ והן על מיכל המים יסמן שהמגהץ מוכן לפעולה. מדדנו את משך הזמן הנדרש עבור גיהוץ כותנה, רמת חום רביעית, והתוצאה עמדה על 2 דקות ו-10 שניות, זמן תגובה מהיר כדי להתחיל לגהץ.

מדובר במוצר די גדול שתופס הרבה מקום, כשישנו מיכל מים גדול שמונח על הרצפה (וכבד מידי להנחה על משטח הגיהוץ), כבל שמחובר לחשמל, צינור עבה להובלת קיטור ויחידת הגיהוץ עצמה שמונחת על קרש הגיהוץ או על המשטח עליו אנו עובדים. כל אלה מגבילים מעט את התנועה ומקשים לגהץ בזוויות שונות. פעמים רבות צינור המים המחובר למגהץ הגביל אותנו מלהגיע לנקודות שונות של הבגד והיה נוח יותר להעביר את הבד מצד לצד מאשר לשנות את זווית המגהץ.

Tefal GV8978E0

כבל החשמל הוא כבל נשלף שניתן למשוך אותו החוצה מהמגהץ, ובלחיצת כפתור הוא נגלל חזרה פנימה ולא מתבלגן באזור האחסון. יחד עם זאת אורך הכבל היה לדעתנו קצר מידי ואפשר שימוש במגהץ רק בקרבת שקע חשמלי.

שימוש בקיטור נעשה על ידי כפתור שנמצא בפנים הידית. לחיצה קבועה על הכפתור משחררת את הקיטור ועזיבתו מפסיקה אותו. מדובר על נוחות שימוש ברמה גבוהה שלא דורשת מיומנות מיוחדת ומתאימה מאוד למבנה היד ומיקום האצבעות.

רמת הגיהוץ הייתה גבוהה מאוד, היה מספיק לעבור על קמט פעם אחת או פעמיים והוא הוחלק בקלות. ניסינו לגהץ מספר סוגי בד הכוללים כותנה, בד סינטטי, בדים מעורבים ועוד, ועם כולם המגהץ התמודד בהצלחה.

Tefal GV8978E0


תכונה נוספת שיש למגהץ זה הוא גיהוץ אנכי כלומר גיהוץ זה מאפשר להשאיר את הבגד תלוי על קולב. יש להחזיק את המגהץ במקביל לבד התלוי, לשחרר קיטור ולגהץ באוויר. ניסינו פיצ'ר זה על חולצה שתלויה על קולב ועל וילון והתוצאות היו די טובות. על הווילון עברנו בתנועות איטיות והוא התיישר למופת, כמו גם החולצה. יחד עם זאת, הגיהוץ עצמו הוא לא פשוט, כדי לעשות זאת יש למתוח את הבד עם יד אחת ולגהץ עם השנייה. אנחנו התקשינו לעשות זאת עם זוג ידיים אחד ולכן נזקקנו לסיוע מאדם נוסף. חשוב רק לשים לב שהטמפרטורה של הקיטור מאוד גבוהה, ואם מגהצים אנכית, אין לעשות זאת בזמן שלובשים את הבגד. חסרון נוסף הוא אורך הכבלים והצינור שאפשרו לנו להגיע עד לגובה מסוים בווילון, ולא היו ארוכים מספיק כדי שנגיע עד לחלק העליון שלו.

Tefal GV8978E0

וילון בגיהוץ אנכי. צד ימין לאחר הגיהוץ.

בתום השימוש ניתן לכבות את המגהץ בקלות, אך אם אנו שוכחים לעשות זאת, או משתהים זמן רב ללא פעולה, מנגנון פנימי של המגהץ מעביר אותו למצב "השהייה" לאחר 8 דקות ומבצע כיבוי אוטומטי מלא לאחר 30 דקות.

המגהץ כולל משטח שניתן להניח עליו את יחידת הגיהוץ ומכסה שמכסה את כל היחידה. כיסוי מלא חושף ידית נשיאה המאפשרת לקחת את המגהץ אל מקום האחסון הקבוע שלו בקלות.


ביצועים ותחזוקה

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

תפוקת האדים עומדת על 360 גרם לדקה, נתון גבוה המעיד על מהירות הגיהוץ ואיכותו. תפוקה גבוהה שכזו מאפשרת את קיצור משך הגיהוץ ותוצאות טובות בקלות יחסית.

ההספק של מגהץ קיטור מודד את גוף החימום המצוי במכל המים. מגהץ מהיר הוא מגהץ המסוגל להגיע להספק של לפחות 2,000 וואט, ואילו דגם זה מגיע להספק מקסימאלי של 2,400 וואט, כלומר מסוגל להתמודד ביעילות עם קמטים עקשניים וחימום מהיר של המים.

אחת לחודש יש לבצע פעולות תחזקה בסיסיות על מנת לשמור על רמה ניקיון וגיהוץ מקסימלי של המגהץ, יש לנגב את משטחי הפלסטיק עם מטלית לחה ובמקביל לשטוף את מיכל אחסון המים. ניקוי מיכל האחסון כולל ריקון, מילוי במים חדשים עד ל3/4 מהמכל, ניעור של מספר שניות וריקון חוזר. החברה ממליצה לעשות זאת פעמים ורק לאחר מכן למלא במים חדשים לשימוש הבא.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image