חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טלפון סלולרי LG X POWER K220
יצרן: LG
גודל מסך: 5.3 אינטש
מערכת הפעלה: Android
נפח אחסון פנימי: 16GB
Dual-SIM: אופציונלי
שנת הכרזה: 2016
מבנה המכשיר: פאבלט
Smartphone: סמארטפון
ציון WiseBuy
7.7
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
liran 30.11.16
Eyal 22.02.17
משה 15.05.17
אנדרי 29.05.17
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלפון סלולרי LG X POWER K220

אורי אשכנזי | 12.12.2016
הטוב
  • סוללה עוצמתית
  • מחיר נגיש
  • ביצועי מערכת טובים
הרע
  • פלסטיקה זולה
  • רמקול ופומית חלשים ולא איכותיים
  • מצלמה בינונית
בשורה התחתונה

סך הכל מדובר במכשיר איכותי למדי עם ביצועים טובים ובטרייה שלא נגמרת. תג המחיר שלו הופך אותו למכשיר ביניים מצוין, שהחיסרון הבולט העיקרי שלו הוא הרמקול הלא איכותי והפומית המעט חלשה. אבל גם ככה מי עדיין משתמש בטלפון בשביל לבצע שיחות..?

הקדמה

ביוני 2016 השיקה LG ארבעה סמארטפונים חדשים בסדרת  LG X, סדרה המתמקדת בפיצ'ר ספציפי אחד ייחודי עבור כל דגם. אל הדגמים הקיימים בסדרה - X Cam (בעל יכולות צילום גבוהות) וה-X Screen (המשלב מסך משני קבוע בחלקו העליון של המסך הראשי), הצטרפו ה-X Mach (בעל מהירות גלישה גבוהה במיוחד), ה-X Max (עם מסך 5.5 אינץ'), ה-X Style (עם דגש על עיצוב אלגנטי), וה-X Power, אותו בחנו בסקירה זו, בעל סוללה חזקה במיוחד.

איכות הקול ושמע

(15% מהציון הסופי)
5 מתוך 10

נתחיל מהחיסרון הבולט ביותר של המכשיר. ראשית, הרמקול עצמו מספק קול בעוצמה נמוכה ובאיכות לא טובה, שלא לומר רעה. לעיתים התקשינו להבין את הנאמר גם בתנאי סביבה שקטים ונוחים. בנוסף, הרמקול ממוקם בגב המכשיר והנחתו על השולחן בזמן שיחה פוגעת עוד יותר בעוצמת ואיכות הקול, ולמעשה מחייבת לכל הפחות להניח את הטלפון על המסך, רק כדי לקבל את איכות הקול הבינונית מלכתחילה.LG X Power

גם הפומית עצמה לא מעניקה נחת, ובעוד שהיא מספקת שמע איכותי, עוצמתה נמוכה מעט ומקשה על שמיעה והבנה בתנאים שאינם שקטים.

יחד עם זאת, נציין שככל הנראה המיקרופון וסינון הרעשים של המכשיר עושים עבודה מצוינת, שכן בזמן שיחה בסביבה רועשת, הצד השני חשב שאנחנו יושבים בחדר מבודד ולא שמע כלום מלבד הקול הברור שלנו.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

גוף המכשיר עשוי פלסטיקה זולה, שבאה לידי ביטוי בעיקר בגב המכשיר ובכפתורי הצד שמרגישים ממש כחלקים של צעצוע. למרות זאת, עיצובו נאה (אם כי לא יוקרתי או "איכותי"), דק במיוחד (7.9 מ"מ)  ומשקלו קל מאוד (139 גרם בלבד). חשוב לומר שלעיתים המשקל הנמוך הרגיש מעט קל מידי, והיה חשש אמיתי שבתפעול המכשיר ביד אחת, תנועה לא נכונה יכולה להעיף אותו מידינו די בקלות.

LG X Power

גודל המסך מכובד (5.3 אינץ'), מספק תצוגה טובה ברזולוציית QUAD HD ובהירות מספקת המאפשרת עבודה נוחה גם בשמש. אחד הדברים המסגירים את העובדה כי מדובר במכשיר בקטגורית הביניים הוא רגישות מסך המגע. לעומת מכשירי הדגל הסופר רגישים, לא מעט פעמים היינו צריכים להפעיל יותר לחץ ולדייק יותר את נקודת המגע. לא תמיד אגב מדובר בחיסרון, שכן במקרים רבים מידי אנחנו לוחצים על המסך ללא כוונה, ועודף הרגישות פועל לרעתנו. במקרה של ה-LG X POWER, כל שנדרש הוא לכייל מחדש את עצמנו לשימוש עם רגישות המסך, ומהר מאוד מתרגלים.

LG X Power

המכשיר מגיע עם מערכת אנדרואיד מרשמלו 6.0.1 עליה יושב ה-UX של LG (מהקרובות ביותר שיש לגרסת המקור) שנותנת תחושה עבור משתמשי הגרסה הקודמת כי מדובר במערכת "רזה" יותר וקלילה יותר בעיצוב ובביצועים. יחד עם זאת צריך לציין שחלק קטן מהמאפיינים שנמצאים ב-UX של LG במכשירי הדגל חסרים כאן, לדוגמא רשימת אנשי הקשר ה"מועדפים" אינם נמצאים בתפריט החייגן. בנוסף, הממשק מגיע ללא מגירת אפליקציות, כלומר כל האפליקציות יימצאו על המסך ולא תוכלו להעלים אותן מהעין (בדומה ל-iOS ולממשקי היצרניות מהמזרח).

במושב הפיקוד יושבי מעבד 4 ליבות 1.8GHz ו-2 ג'יגה זיכרון המאפשר עבודה שוטפת, מהירה, ללא הפרעות, גם עם מספר רב של אפליקציות הפועלות ברקע במקביל. חייבים לומר את האמת - ברוב הזמן, מבחינת ביצועים, שכחנו שמדובר במכשיר בקטגורית הביניים, ולמעט שימוש במשחקים כבדים שהאטו את המכשיר, לא הרגשנו שהוא אינו עומד בקצב העבודה שלנו.

חריץ הסים בצד המכשיר מכיל מקום לכרטיס ננו-סים וכן מקום לכרטיס Micro SD עד 256 ג'יגה.

 מאנדרואיד היא אחת משלוש מערכות הפעלה בסמארטפונים. היא מתאפיינת בפתיחות ובהתאמה למגוון עצום של מכשירים. אנדרואיד מאפשרת התאמה אישית נרחבת של כל תכונה ומאפיין, וקל להחליף כל תוכנת בסיס (מחייגן ועד דפדפן) באפליקציה אחרת. ישנה תמיכה בווידג'טים בעמודי הבית שמציגים תוכן רלוונטי ולא רק אייקונים. בנוסף, ניתן לפתוח את מרבית מכשירי האנדרואיד להרשאות מתקדמות (Root) בקלות יחסית, ואף להחליף את גרסת המערכת (ROM) באופן עצמאי לגרסאות אחרות.החסרונות של אנדרואיד הם פעולה פחות זורמת וחלקה, בדרך כלל, מהמתחרה של אפל, ובפרגמנטציה רבה – לאמור, בגלל מגוון המכשירים והקונפיגורציות, חלק מהאפליקציות אינן מתאימות לכל המכשירים ועדכוני הקושחה מגיעים לעיתים באיחור, מפני שכל יצרן צריך להתאים את התוכנה למכשירים שלו בנפרד.

מולטימדיה וגלישה

(30% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

בגב המכשיר מצלמת 13MP עם צמצם 2.2 ותאורת LED, המספקת תמונות סבירות וסטנדרטיות בתאורה אידיאלית, וקושי לספק את הסחורה בתנאים מאתגרים יותר. יחד עם זאת, ביחס למחיר המכשיר מדובר בתוצאות טובות למדי.

חובבי הצילום יתאכזבו לגלות שאין ביכולתם לשחק עם שום פונקציה והגדרה כמו צמצם, איזון הלבן, פוקוס ידני וכו', אלא עליהם להסתפק בהגדרות ברירת המחדל. אפליקצית המצלמה עולה במהירות, וניתן להתחיל לצלם תמונה או וידאו באמצעות כפתורים שונים כך שאין צורך לבזבז זמן במעבר בין המצבים. לצד תמונות רגילות תוכלו לייצר כאן גם תמונות פנוראמה במהירות וקלילות.

LG X Power

בחזית המכשיר מצלמת 5MP שצריכה תנאי תאורה טובים במיוחד כדי לייצר תמונות טובות. בשאר הזמן המצלמה הזכירה איכות של טלפונים ישנים בהרבה.

LG X Power

LG X Power

LG X Power

LG X Power

לצד היותו מכשיר ביניים, הוא מצויד ברשת
LTE 4G שבשימוש יחד עם דפדפן הכרום המובנה איפשרה גלישה חלקה, כמעט ללא תקלות.

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

המאפיין הייחודי של ה-LG X Power הוא הסוללה החזקה שלו. מדובר בסוללת 4100mAh שאינה נשלפת, המצליחה להחזיק שימוש בסיסי כיומיים וחצי, ושימוש מאסיבי כיום וחצי לפחות.

את רוב הימים שלנו סיימנו עם סוללה מעל ל-70 אחוז. מדובר בהספק מצוין וללא ספק מעניק חוויה שרובנו כבר שכחנו, חוויה שאינה כרוכה במירוץ אינסופי אחר שקע חשמלי או חרדות העולות כשאחוזי הסוללה מגיעים ל-20 אחוז.
לא רק שהסוללה חזקה להפליא, היא גם נטענת בתוך פחות מ-4 שעות; הישג מרשים למדי.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

לצד העיצוב המעט זול של המכשיר, אין תחושה שמדובר במכשיר רגיש במיוחד. להיפך, עושה רושם שהוא בנוי כהלכה ויעמוד בגבורה בתלאות היומיום.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלפון סלולרי
הצג הכל >>