חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
כרטיס מסך Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 OC edition 8GB ROG-STRIX-GTX1080-O8G-11GBPS אסוס
יצרן: Asus
סוג חיבור: PCI-Express 3.0
ערכת שבבים Chipset: nVIDIA GeForce GTX...
זיכרון: 8 GB
סוג זיכרון: GDDR5
Memory Interface: 256 Bit
יציאות: DVI, HDMI, DisplayPort...
ציון WiseBuy
9.6
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - כרטיס מסך Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 OC edition 8GB ROG-STRIX-GTX1080-O8G-11GBPS אסוס

שחר שושן | 20.07.2017
הטוב
  • חזק ביותר
  • שקט במיוחד
  • אפשרויות Over Clocking נרחבות
הרע
  • צורך הרבה אנרגיה
  • גדול מאוד גם במארזי MIDI ATX
  • מחיר גבוה
בשורה התחתונה
אלו שמשחקים במחשב באופן תחרותי יודעים היטב שככל שהחומרה שלך יותר טובה, כך אתה ממזער משתנים שמקורם בביצועי המחשב שיכולם לגרום לך להפסיד. ממש כמו בעולם הספורט התחרותי הפיזי שבו לא רק היכולת חשובה אלא גם הציוד, מי שינצח במרוץ החימוש החומרתי ישיג יתרון מעל המתחרים שלו, ובעידן זה כרטיס מסך חזק כמו ה-ROG Strix 1080 הופך למינימום נדרש.
ישנם מעט כרטיסי מסך בשוק שהם יותר חזקים מדגם זה, ובעלות שלו אפשר להחליף את רוב המחשב, אך ספציפית במשחקים שלשמם הוא נועד, ה-1080 מראה בדיוק כמה כרטיס מסך חזק יכול לשפר את ביצועי המחשב.
הקדמה
בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה משמעותית בכמות תשומת הלב שתעשיית הגיימינג, חומרת גיימינג וגיימרים מקצועיים מקבלים. תקציבי ענק, מחשבים ייעודיים ומעל הכל - קהל ההולך וגדל של צרכנים המוכנים לשלם הרבה מאוד כסף כדי להיות בעלי הציוד הטוב ביותר.

לשוק זה בדיוק פונה כרטיס המסך של אסוס - ה-GeForce GTX 1080 מסדרת ROG Strix, עם 8 גיגה RAM משלו, שלושה מאווררים דוממים וביצועים כה טובים שזה מגוחך.


התקנה, ניהול ובקרה

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

מאחור תמצאו יציאת DVI, שתי יציאות HDMI ושתי יציאות Display Port. בעוד שבעולם של דיספלי פורט חיבור HDMI נראה מיותר, הוא דווקא מאוד שימושי כאן. חיבור אחד מיועד לשימוש במשקפי VR שכן הם אינם תומכים בממירים מ-DP ל-HDMI, והשני כי אולי יש לכם מסך עם חיבור HDMI שהוא עדיין נחשב מודרני, במיוחד אם זה HDMI 2.0 שתומך ב-4K ב-60 הרץ.


ניתן לשלוט בכל היבט של ביצועי כרטיס המסך דרך התוכנה הייעודית GPU Tweek II. אותה תוכנה חינמית מאפשרת לא רק לראות בזמן אמת את הטמפרטורה, הסל"ד, המתח ומהירות השעון, אלא גם לשלוט ברוב הפרמטרים.


Asus GTX1080: מכונת משחקים


אהבנו במיוחד את היכולת להגדיר פרופילים שקובעים קשר בין טמפרטורה לבין מהירות מעבד, בכך אלו שמעדיפים קירור או מבצעים Over Clocking לכרטיס יבחרו שהמאוור יעלה סל"ד מוקדם יותר מאשר אלו שמעדיפים שקט. כמו כן, ניתן לשלוט בקצב שבו המאוורר משנה את מהירותו, כך ששינויים תכופים לא ישמעו לאוזן בבירור. למעשה, יכולת הקירור העצמי של ה-1080 כל כך מוצלחת שבזמן שימוש רגיל שאינו דורש עיבוד גרפי של ממש, שלושת המאווררים הגדולים כלל לא פועלים והוא דומם לחלוטין.


התוכנה מפשרת לבחור בין מצב OC (המהרה), מצב גיימינג, מצב שקט ומצבים מותאמים אישית. מי שלא רוצה להתעסק בכל ההגדרות המסובכות יכול לבחור ב-Simple Mode שבו ישנה תצוגה מופשטת של השימוש בזיכרון, מהירות המעבד והטמפרטורה שלו ובחירה בסיסית של פרופיל השימוש. כך או כך, התוכנה אינה נחוצה לשימוש בכרטיס, והיא מיועדת לתת תובנות עמוקות ויכולות שליטה בכוח העיבוד לאלו המבקשים לעסוק ב-OC.


אנחנו לא הצלחנו להפעיל Over Clocking ולו פעם אחת מבלי לתקוע את המחשב מידית, אך לא נוכל להאשים בלעדית את כרטיס המסך, אלא את לוח האם הבעייתי של אסוס (Z270H) שגם הוא נכשל שוב ושוב בתהליך זה. כך או כך, אנחנו לא רואים הרבה סיבה לעשות OC לדגם הזה, בטח שלא בשנה הקרובה, מכיוון שהוא חוצה את רף הדרישות בעוצמה ובמהירות.


בתוכנת מבחני הביצועים המוכרת 3D Mark הרצנו את כל המבחנים כדי לראות מה היכולת הסינתטית של כרטיס המסך להתמודד עם דרישות גבוהות. במבחן Fire Strike Extreme הכרטיס קיבל 10,243 נקודות והגיע לטמפרטורה של 46 מעלות, ובמבחן Cloud Gate התקבל ציון של 36,629 וטמפרטורה של 45 מעלות. במבחן Time Spy התקבל ציון של 7297 נקודות. כל אלו הם ציונים שעל פי התוכנה גבוהים יותר מהדרוש לגיימינג ב-4K.


Asus GTX1080: מכונת משחקים


Asus GTX1080: מכונת משחקים


Asus GTX1080: מכונת משחקים
Asus GTX1080: מכונת משחקיםAsus GTX1080: מכונת משחקים

ביצועים ומבחנים

(60% מהציון הסופי)
10 מתוך 10
את הכרטיס בדקנו על אותו מחשב לפני ואחרי שדרוג: במקור עם מעבד i7 2600K ו-8  גיגה במהירות 1333 מגה הרץ, ולאחר השדרוג i7 7700K, 16GB 2400 MHz. כל שאר הנתונים היו זהים. חיברנו אל כרטיס המסך את משקפי המציאות המדומה Oculus Rift והרצנו מספר משחקים שידענו שהם בעייתיים על המחשב כפי שהוא, כך שכל שינוי יורגש מידית.

Asus GTX1080: מכונת משחקים

הופתענו לגלות שהשינוי הגדול היה בין ה-1080 לבין ה-R9 280X שהיה במחשב לפני כן, אך כמעט ללא הבדל בין המעבד המיושן לבין המעבד החדש. למעשה חווינו הבדל במשחק אחד בלבד בשם ADR1FT שבו אתם משוטטים בתחנת חלל הרוסה, כשבאחת הסצינות ישנו אזור מלא בצמחים המעמיס מאוד על המעבד הגרפי.

סצינה זו לא הזיזה לכרטיס כלל וכלל, ובין שני המחשבים נראה שרק במשחק זה קצב הפריימים הרגיש כאילו הוכפל. במשחקים אחרים הקצב נשאר זהה, כאילו מוגבל על ידי המשחק עצמו, אך הוא היה ונשאר חלק לחלוטין. בכך גם ללא שדרוג כל המחשב, עדיין ניתן לקבל ביצועים משופרים משמעותית - אפילו במחשב בן 6 שנים. אז אם אתם מחפשים לשדרג את חווית המשחק שלכם ספציפית, ה-1080 מסוגל לספק את התוצאה המבוקשת.ביצועי הכרטיס בכל סיטואציה היו פנומנליים. זה נראה כאילו לא משנה מה זרקנו עליו, וכמה העלינו את ההגדרות למקסימום, הגרפיקה נעה בחלקות כאילו דבר לא השתנה. Battlefield 1, Project Cars VR, Cities Skylines, כולם רצו מדהים. למעשה, הנקודות היחידות שראינו בהן איטיות היו כאלה שהיו בבירור בגלל צוואר בקבוק שנוצר בכונן הקשיח ואלו הופיעו כמעט בלעדית ב-Watch Dogs 2 שעצר לטעון לעיתים קרובות.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image