חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת Brother DCP-J785DW
מותג: Brother
סוג המוצר: מדפסת משולבת
טכנולוגיית הדפסה: הזרקת דיו
סוג הפלט: צבעוני
מאפייני רשת: אופציונלי
רזולוציה מקסימלית: 6000X1200 DPI
גודל נייר מרבי: A4
תאריך כניסה לאתר: 7/2017
ציון WiseBuy
8.2
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת Brother DCP-J785DW

לירן עבדי | 13.11.2018
הטוב
  • תומך בהדפסה אלחוטית
  • מזין אוטומטי
  • אפליקציה ייעודית פשוטה ויעילה
  • הדפסה דו-צדדית
  • צריכת דיו מעולה
הרע
  • ללא תפריט בעברית
  • מגירת נייר פשוטה ושברירית
  • ללא פקס
  • מזין אוטומטי ל-20 דפים בלבד
בשורה התחתונה
במחיר מומלץ של 699 ₪, מדפסת ה-DCP-J785DW אמורה לשרת את רוב הצרכים של המשתמש הממוצע, בין אם זה במשרד קטן או בבית פרטי שמרבה לבצע עבודות שונות, מהעתקת דפי טקסט פשוטים, דרך הדפסה ישירות מהנייד ועד לסריקות תמונות בגודל A4. לא היינו ממהרים לסמוך עליה כשמדובר בהדפסות צבע וגם על איכות הבנייה היה לנו כמה הערות, אבל בסופו של יום כן הצליחה המדפסת לשרת בצורה אלחוטית את המשרד לשירותו היא עמדה – וזה יותר ממספיק עבורנו.
DCP-J785DW
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 718 ₪
מחיר סופי: 699 ₪
מחיר סופי: 850 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה
ה-DCP-J785DW מבית Brother היא מדפסת אלחוטית משולבת המדפיסה בשחור וצבע, ומציעה סורק, מכונת צילום, במכשיר אחד המבטיחה להדפיס עד 27 דפי שחור בדקה ועד 23 דפי צבע בדקה. עוד במדפסת: הדפסת דו-צדדית, מזין נייר אוטומטי ל-20 עמודים, מגירת נייר ל-100 דפים, מגש ל-20 דפי פוטו ומאחור מגש אחורי לנייר בודד במגוון גדלים.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

מידות ה- J785DW מצוינות לטעמנו: 42 ס"מ רוחב, 34.1 ס"מ עומק, 17.2 ס"מ גובה ומשקל של 8.4 ק"ג הופכות אותה למדפסת מעט יותר גדולה ממדפסת ביתית פשוטה, אלא שלה יש הרבה יותר פונקציות. מקדימה מסך מגע 2.7 אינץ' צבעוני מתכוונן ומאוד נוח לתפעול: התפריטים מובנים וברורים, עם אייקונים גדולים וגם המגע עקבי ופשוט לעבודה שוטפת. התפריט מגיע בכמה שפות, לצערנו עברית לא ביניהן. המגש האחורי תומך בנייר עד 300 גרם, לצד סוגי נייר מיוחדים כמו מבריק (Glossy), פוטו וכן נייר ממוחזר. הגדלים הנתמכים הם הפופולריים: A4,A5,A6 וכמובן מעטפה סטנדרטית. בגג המדפסת מזין נייר אוטומטי ל-20 דפים, כמות די צנועה.


ההתקנה הראשונית הייתה קלה ופשוטה: הסרנו את הנצרות ממכלי הדיו, הדפסנו דף בדיקה לפי הוראות המדפסת ולאחר מכן הוצע לנו להוריד את האפליקציה הייעודית – תהליך חד פעמי שלא ארך יותר מרבע שעה. התממשקות המדפסת למחשב מתבצעת באמצעות חיבור USB או בחיבור אלחוטי, אך אין כניסת Ethernet בנמצא. ההתקנה האלחוטית הייתה מאוד מהירה: תוך רגעים ספורים מצאנו את ה-WiFi הסמוך, הזנו סיסמה ומכל מחשב הצלחנו להדפיס, באמצעות תוכנת Brother הניתנת להורדה מהאתר.


Brother DCP-J785DW: יעילות אלחוטית

עוברים לשאר השימושים: מגירת הנייר מסוגלת להכיל 100 עמודים, נתון מצוין שאמור לספק את השימוש הסביר אך פחות מתאים לשימוש תובעני יותר כמובן. העניין שמגירת הנייר פלסטיקית להחריד ולא הכי נוחה לתפעול: היא קלה ושברירית נורא, צריך להילחם בה בעת שליפתה והדפים המוזנים לא פעם נתקעים בחלקי פלסטיק אחרים במכונה. פעולות אחרות כמו סריקת והעתקת מסמכים מתבצעת בקלילות ואין לנו שום טענה כלפי השימוש בשוטף – הכל עבד היטב ומהר כנדרש. מפתיע לגלות שבמדפסת אין פקס, כלומר ה- J785DW אינה משולבת "מושלמת" אבל לטעמנו זה הפיצ'ר הכי פחות נחוץ ב-2018 מבין שאר התכונות שיודעת המדפסת להציע, כך שהעניין די נסלח, בהתחשב בשימושים השגרתיים שלנו לפחות.


את אפליקציית Brother iPrint&Scan הכרנו ממדפסות Brother אחרות ולמרות שאפשר להעיר בלי סוף על ממשק המשתמש הפרימיטיבי שלה, היא מצוינת בפועל ומספקת את כל מה שהמשתמש הממוצע צריך – הדפסה וסריקת תמונות וכן בדיקת סטטוס מפלסי דיו, הכל על בסיס ה-WiFi הזמין לה. אפשרות הדפסה אלחוטית אחרת היא דרך שירותי ענן כמו Google Drive, Dropbox, OneDrive ו- Air Print ממכשירי אפל, הכל ישירות מהמדפסת עצמה, כמובן כל עוד היא מחוברת לרשת אלחוטית.

ומה בנוגע לקולות שהיא מפיקה? המדפסת אינה רועשת מדי אבל אופציית "הדפסה שקטה" מאפשרת להאט את מהירות ההדפסה ומקביל להוריד את עוצמת הדציבלים במעט, פונקציה שתתאים לחללים פתוחים, ספריות וכו'.

חיבור רב תכליתי מתקדם המעביר נתונים במהירות גבוהה. מיועד לחיבור המדפסת ואביזרים שונים אל המחשב. שני סוגי היציאות הקיימים הםUSB1.1  עם רוחב פס מרבי של 12 Mbps, ו- USB2המהיר מקודמו פי 40 וקיים ברוב המדפסות.

איכות ההדפסה

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10
רזולוציית ההדפסה המקסימלית עומדת על 1200X6000 dpi, רזולוציה שעל הנייר מספיקה עבור השימוש המשרדי. במדפסת גם סורק, עם רזולוציה מקסימלית של 19200X19200 dpi. את התמונות ניתן לסרוק למייל, כקובץ תמונה (בפורמטים BMP,JPG,PNG,TIF) או קובץ PDF.

נעבור למבחן התוצאה: הדפסות והעתקים של מסמכי טקסט היו טובים מאוד: הכתב היה ברור ולא היו פספוסי דיו. בפונט קטן (מתחת לגודל 8 במסמך וורד למשל), זיהינו הרבה "חורים", כלומר מקומות בהם המדפסת לא הצליחה להכניס דיו, מה שיצר לא מעט מילים עם אותיות חלולות מעט – לא תופעה רצויה במיוחד.

Brother DCP-J785DW: יעילות אלחוטית


הדפסת דף A4 שכלל את צבעי הקשת הציג גיוון מספק בין הצבעים אבל הם היו מעט דהויים וחסרי חיים – אך עדיין כאלו שמספיקים עבור השימוש המשרדי, מה גם שחשוב לזכור שעדיין לא מדובר במדפסת פוטו מקצועית אלא במכונה האמורה לתת מענה לשימוש משרדי בלבד, ולטעמנו במבחן זה המדפסת עמדה. הבעיות הופיעו בהדפסת יער ירקרק עם חלקים שחורים רבים בתמונה, שם ה- J785DW לא הצליחה לאבחן בהצלחה את הגוונים הכהים הרבים, מה שהוביל למריחות דיו גסות, נטולי מעבר אלגנטי שחשפו את יכולותיה הבסיסיות באגף ההדפסות הצבעוניות.

Brother DCP-J785DW: יעילות אלחוטית


Brother DCP-J785DW: יעילות אלחוטית


הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות ופירוט ההדפסה ונמדדת ב-dpi (מספר נקודות לאינטש). להדפסת טקסט תתאים רזולוציה של 600dpi. להדפסה של גרפיקה ותמונות תספיק רזולוציה של 2400x1200dpi, ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dpi.
מדפסת פוטו פועלת בטכנולוגיית אידוי צבע ( Dye SublimationאוThermal Dye ). בטכנולוגיה זו הצבע מהמדפסת עובר לנייר דרך רצועה מיוחדת ויוצר ציפוי מיוחד שמקנה לתמונה מראה מבריק ועמידות גבוהה וממושכת. המדפסת מתאימה להדפסת תמונות, בין היתר הודות ליכולתה להדפיס את כל אחד מצבעי הבסיס ב-256 גוונים שונים. כתוצאה מכך, ברזולוציה של 300dpi בלבד היא מפיקה תמונה באיכות הדומה לרזולוציה של 4800x1200dpi של מדפסת הזרקת דיו רגילה. בנוסף, בטכנולוגיה זו המעבר בין הצבעים חלק יותר והתוצאה היא תמונה איכותית ונקייה בדומה לאיכות מעבדה.   מדפסות פוטו בדרך כלל קומפקטיות וקלות משקל וחלקן ניידות ומצוידות בסוללות ובחיבורים אלחוטיים. בנוסף, מדפסות פוטו כוללות חלק או את כל התכונות הבאות: חיבור PictBridge ישיר למצלמה, חריצים לכרטיסי זיכרון, מסך LCD לצפייה בתמונות ופונקציות לעיבוד תמונה.

מהירות ההדפסה

(10% מהציון הסופי)
8 מתוך 10
מהירות ההדפסה לפי היצרנית עומדת על עד 27 דפי שחור בדקה ועד 23 דפי צבע בדקה – שאמנם לא עמדו במבחן התוצאה, עם 22 עמודי טקסט ו-13 עמודי טקסט צבע, אבל באמת שלא הזדקקנו ליותר מהקצב הקיים. מטבע הדברים העתקה כמובן יותר מהירה מהדפסה וגם תהליך סריקה היה מהיר למדי, כך שבשום שלב בעבודה לא ייחלנו ליותר.

יעילות וצריכת מתכלים

(20% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

לצד המדפסת, במארז קיבלנו 4 מכלי דיו בצבעי CMYK מדגם LC-22U, אשר לפי היצרנית אמורים להציע עד 2,400 דפי שחור בכיסוי 5% ועד 1,200 דפי צבע בכיסוי 5%. המחיר המומלץ לצרכן לכל מיכל צבע הוא 100 ₪ ומחיר מיכל הדיו השחור עומד על 149 ₪. בדומה למכלים שקיבלנו בקופסה, גם אלו אמורים להציע את אותה קיבולת הדפסת דפים.


יש רק חדשות טובות בנוגע לצריכת היעילות המכונה באגף זה: צריכת הדיו של ה-J785DW פנטסטית ותתאים מאוד למשרד קטן. אחרי שלושה שבועות של שימוש משרדי שכלל הדפסות שגרתיות (בערך 10-15 עמודים ביום), מפלסי הדיו עדיין לא ירדו מ-95%, גם אחרי עשרות עמודי טקסט צבע, כולל כמה תמונות A4 בצבעים מלאים ורווים בגוונים מאתגרים. כמובן שרק לטווח הארוך נצליח להשיג את התשובה המלאה בדבר צריכת הדיו, אבל במסגרת הזמן הנתון, המדפסת הרשימה לטובה והציגה נתונים נפלאים של חיסכון בדיו.


Brother DCP-J785DW: יעילות אלחוטית

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image