חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
כונן קשיח LaCie LAC9000298
יצרן: LaCie
טווח מחירים: מעל 1000 ש"ח
סוג הכונן: כונן קשיח
מיקום: חיצוני
נפח אחסון: 2000 GB
גודל: 2.5 אינטש
התאמה למחשב: למחשב נייד, למחשב...
ממשק: USB 3
ציון WiseBuy
9.1
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 1,008 ₪
מחיר סופי: 1,008 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - כונן קשיח LaCie LAC9000298

שחר שושן | 20.12.2017
הטוב
  • עמיד בחבטות
הרע
  • מגיע עם תוכנה מיותרת
  • מהירות סטנדרטית
בשורה התחתונה
הכונן הקשיח LACIE Rugged Mini מיועד לאלו שרוצים לגבות את המידע שלהם אבל גם נמצאים בסביבה פחות עדינה או סתם נוטים להפיל חפצים יקרים. הוא מגיע עם תוכנת גיבוי שלא כולם ירצו, אך דרוש ידע כדי לעקוף אותה וזה מטרד מיותר.

למרות זאת, היכולת לאחסן מידע בהתקן שידוע כבעייתי, אך בתוך מתקן שמאפשר לו להיחבט ולהירטב בגשם ועדיין לעבוד, משפר מאוד את רמת האמינות של המוצר ואת זה אנחנו אוהבים.
הקדמה
בשוק ישנו מגוון רחב מאוד של כוננים קשיחים. הם כולם מגיעים בנפחים ובמהירויות שונות אך רק חלק קטן מהם מגיע עם מיגון כלשהו המגן מפני חבטות, ופה בדיוק LACIE מצטיינת. כונן קשיח חיצוני עם מיגון מנפילות מגובה של 1.2 מטר, גשם ומעיכה. האם הוא שווה את המחיר?

התקנה, תפעול ועמידות

(40% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

עולם הכוננים הקשיחים החיצוניים נחלק לשניים, אלו שמגיעים עם תוכנה ייעודית ואלו שהם כמו דיסק און קי אחד גדול ופשוט. חברת לאסי מתחכמת ומציעה כונן קשיח שהוא כל כך משוכלל, שבכלל אי אפשר להשתמש בו עד שמתקינים את התוכנה הייעודית של החברה. אותנו התוכנה הזו לא מעניינת במיוחד כך שמצאנו את עצמנו מפרמטים את הכונן ומאחדים את המחיצות השונות שהוא חולק להן עוד במפעל, שכן המחיצה היחידה שהייתה זמינה הייתה בגודל של 256 מגה. אם נשווה לכונני WD שמגיעים גם הם עם תוכנה, במקרה של WD, התוכנה קיימת על הכונן אך היא אינה חובה בשום צורה ואין מחיצות בכונן כך שניתן להשתמש בו מיד עם הוצאת הכונן מהאריזה.


LACIE Rugged Mini: אחסון קשיח


מדובר בטרחה מיותרת שאפשר להימנע ממנה על ידי כך שלאסי לא יכריחו את המשתמש לשיטת עבודה אחת בלבד, שכן, לא כל כונן קשיח חיצוני נועד לגיבוי רציף של מידע חשוב, אלא יכול להיות סתם התקן אחסון חיצוני כי זה מה שדרוש אותו זמן.

הכונן עובד בצורה תקינה כמו כל כונן אחר, חיבור ה-USB 3.0 יציב וללא הפרעות, כשהכבל הקצר מספיק ארוך כדי לחבר את הכונן למחשב נייח ולהניח אותו מעליו מבלי למתוח אותו עד הקצה.


LACIE Rugged Mini: אחסון קשיח


על פי החברה הכונן הזה עמיד בפני גשם, נפילות מגובה של 1.2 מטרים ו-שימו לב למבחן הרלוונטי הבא - מחיצה תחת מכונית במשקל 1 טון. נשאיר לפיזיקאים שביניכם לחשב כמה לחץ מפעיל גלגל מנופח של רכב תקין במשקל טון בנקודה אחת (פחות ממה שאתם חושבים), אך העמידות בנפילות היא החלק המעניין.


הכונן מגיע עם שרוול סיליקון כתום אייקוני של לאסי שהוא הפגוש שמאפשר לכונן להיות עמיד יותר לחבטות. את השרוול ניתן להסיר אם תרצו אך איתו תסירו גם את עמידות המכשיר ובכנות, הוא פחות נאה ככה.


אנחנו הפלנו את הכונן בזמן שאינו פועל מספר פעמים מגובה של 80 סנטימטר על רצפה קשיחה, למעט ניתוק של הכבל הוא המשיך לעבוד בלי בעיה. קחו בחשבון שהעמידות מתייחסת לכונן כבוי. כונן קשיח פעיל שחוטף זעזוע יכול להתקלקל או לפחות לפתח סקטורים פגומים מאוד בקלות.

ביצועים

(60% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

החברה מצהירה שכונן זה יספק מהירות של 80 מגה בייט לשנייה, במבחן שלנו שבו חיברנו את הכונן לשקע USB 3 והעתקנו מכונן SSD המותקן במחשב, קיבלו מהירות שיא של 760 מגה, לאחר מכן ירידה ל-400 מגה ולבסוף המהירות התייצבה על 116 מגה בייט לשנייה. שימו לב שמדובר במגה בייט ולא מגה ביט כך שהמהירות טובה מאוד עד מפתיעה למדי.


LACIE Rugged Mini: אחסון קשיח

כונן המבוסס פלאש ואינו כולל חלקים נעים, מה שמעניק לו עמידות וקומפקטיות. כונני SSD נמכרים בנפח מרבי של 500GB ומחירם יקר מאוד.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image