חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסך מחשב Dell U3818DW דל
יצרן: Dell
גודל מסך: 38 אינטש
רזולוציה מקסימלית: 3840x1600
סוג פאנל: IPS
קצב רענון: 60 Hz
בהירות: 300 cd/m²
זמן תגובה: 8 מילי שניה
תאריך כניסה לאתר: 11/2017
ציון WiseBuy
9.2
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מסך מחשב Dell U3818DW דל

שחר שושן | 22.08.2018
הטוב
  • תצוגה רחבה במיוחד
  • צבעים טבעיים
  • טווח דינמי מעולה
  • בקרת תמונה מתקדמת
הרע
  • החזרי אור מכל זווית
  • משקל גבוה
בשורה התחתונה
כל דבר ב-U38 זועק שוק מקצועי. בין אם זה השוליים הרחבים שלו, התפריט הענייני, חוסר הרעש והצלצולים ועד לתוכנה שמאפשרת לשנות את תצורת החלונות במחשב. הצבעים טבעיים, הרזולוציה חדה, כל דבר שמופיע עליו נראה טוב, רק בעיה אחת הצלחנו למצוא פה וזה החזרי האור. המסך הקעור אמנם אינו מבריק אך הוא מחזיר אור כמעט מכל זווית ומכל מקור, גם אם הוא המעומעם ביותר בחדר. חוסר היכולת למצוא זווית נוחה יכולים להפוך את השימוש בסיטואציות מסוימות למעט מתסכל, במיוחד כי זה מסתיר את החלקים החשוכים בתמונה. אך אם תמצאו דרך להתגבר על זה, תקבלו מוניטור מקצועי איכותי ביותר שבאמת יכול לשפר את יעילות העבודה היצירתית שלכם.
U3818DW
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 5,118 ₪
מחיר סופי: 5,208 ₪
מחיר סופי: 5,290 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-6 חנויות>>
הקדמה

ה-U3818DW של Dell הוא מסך מחשב מקצועי המיועד לאלו המשתמשים במחשב לצרכי עבודה, ולא לגיימרים או לקהל הרחב. ל-U38 מסך קעור בגודל 37.5 אינץ' בתצורת 21:9 רחב במיוחד. הפאנל הוא מסוג IPS בעל תאורה אחורית מסוג LED. הוא מציג תמונה ברזולוציה של 3840x1600 ב-60 הרץ כשיחס הניגודיות עומד על 1000:1 והבהירות על 350 cd/m². זמן התגובה נע בין 8 ל -5 מילישניות, תלוי בהגדרה, כשישנם שני שקעי HDMI, אחד Display Port, שני שקעי USB רגילים ושקע USB C אחד שדרכו אפשר להעביר תמונה ולטעון את המחשב הנייד בו זמנית.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. ניתן אמנם לשנות את הרזולוציה דרך מערכת ההפעלה, אך לכל מסך ישנה הרזולוציה הטבעית שלו בה הוא נראה במיטבו ורצוי לבחור בה. כדאי לזכור עם זאת שרזולוציה גבוהה במסך גדול פרושה גודל טקסט קטן, לכן מי שמעוניין בתצוגה גדולה מאוד יבחר ברזולוציה יחסית נמוכה, או במסך פחות גדול שמסתפק ברזולוציה נמוכה.גיימרים שמעוניינים לשחק במשחקים כבדים עם רזולוציות גבוהות יזדקקו גם לכרטיס גרפי חזק שיוכל לתמוך ברזולוציות אלו.
עוצמת הבהירות שהמסך יכול להפיק. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה צלולה וברורה יותר, וככל שהחדר מואר והמרחק מהמסך גדול יותר, דרושה בהירות גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. הבהירות נמדדת ביחידות   Cd/m2 (מספר נרות פזורים למטר רבוע. נקרא גם Nits קנדלה). הטווחים הנפוצים נעים בין 200 ל-500 Cd/m2. לשימוש בסיסי כגון גלישה ברשת, עבודה עם יישומי אופיס וכדומה, תספיק בהירות של 250-200 Cd/m2. למשחקים ולצפייה בסרטים וכן בתאורה סביבתית גבוהה, תתאים בהירות של 500  Cd/m2 או יותר.

איכות התמונה

(70% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

הרזולוציה היא 3840x1600 - אחת הרזולוציות הגבוהות יותר שראינו במסכי Ultra Wide, שכן לרוב היא עומדת על 3440x1400. כמסך מקצועי, ה-U38 מצטיין בתמונה איכותית ומאוזנת. שמחנו לגלות טווח דינמי מעולה כשהאזורים הבוהקים והכהים ביותר מוצגים בצורה תקינה וללא עיוותים בתמונה או סטיות צבע כלשהן. ה-U38 מתאפיין בצבעים טבעיים במיוחד. בכך, כל מה שמוצג עליו נראה כמו שהוא במציאות ללא הדגשה לכיוון כזה או אחר. תכונה זו היא קריטית בכל הקשור לעבודות גרפיקה ווידאו, שבהן יש לדעת כיצד תוכן כזה או אחר יוצג בסופו של דבר אצל הצופה. הטבעיות הזו חוזרת על עצמה בכל תוכן שתציגו עליו, בין אם זה יהיה וידאו שהופק בצורה מקצועית או סתם משהו שצילמתם בעצמכם. זו תכונה שאינה קיימת במסכים מבריקים או כאלו שמכוונים לצרכן הממוצע, שם יש רצון ליצור רושם חיובי אצל הצופה, בלי קשר לאמינות הצבעים למקור.


Dell U3818DW: רחב ומקצועי


למרות כל המחמאות לגבי איכות התמונה, ולמרות ציפוי Anti Glare ה-U38 עדיין משתקף מאוד. כפי שזה נראה, דווקא הקערוריות של המסך היא זו שגורמת להחזרי האור שכן עם שטח תצוגה ברוחב של מטר, תמיד תהייה זווית שבה מנורה או חלון כלשהו משתקפים דרך המסך. אותם החזרי אור מקשים מאוד על זיהוי אובייקטים כהים בתמונה, שכן הם מוצגים בצבעים המקורי הכמעט בלתי נראה מלכתחילה, ומעליהם יש בוהק לבן שמגיע ממקור אור כלשהו בחדר. בכך, זווית הצפייה מעולה ואיומה בו זמנית. בעוד שהצבעים עצמם לא מתעוותים או משתנים עם שינוי זווית הצפייה, כמות ההשתקפויות כן, ובמקום לראות את המסך אנחנו רואים את הסביבה.נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

הממשק המובנה במסך היה פשוט לשליטה ולא מבלבל. שמחנו לגלות שישנה תוכנה ייעודית למסכי DELL המאפשרת לחלק את המסך לכמעט כל תבנית שתחשבו עליה. המטרה היא לאפשר שימוש במספר רב של חלונות המחולקים לפי תבנית מסובכת יותר מחצי חצי כפי שמובנית בתוך ווינדוס 7 ומעלה. 


Dell U3818DW: רחב ומקצועי


בנוסף, התוכנה מאפשרת להגדיר איזון לבן לכל תוכנה המופעלת במחשב בנפרד, ואף לשייך יציאת USB לכל כניסת וידאו בנפרד. הרעיון הוא להשתמש במסך כדי להציג משני מקורות שונים בו זמנית. בנוסף ניתן להגדיר קיצור מקשים במסך כדי לעבור בין מקורות. עם כל האפשרויות המקצועיות האלה, רואים שדל לא רק כיוונה את המסך לשוק המקצועי, אלא גם סיפקה כלים נוספים מעבר לתצוגה טובה.


Dell U3818DW: רחב ומקצועי


הרמקולים המובנים במסך הפתיעו אותנו לטובה. כמעט כל מסך מחשב שאי פעם בדקנו שהכיל רמקולים, הציע סאונד דל ועלוב. ב-U38 תמצאו רמקולים מוצלחים ואיכותיים שיכולים להתחרות בכל רמקול שולחני פשוט אחר, דבר שיחסוך שטח על שולחן העבודה. שטח אגב, שהמסך הענק הזה תופס כי הוא גדול בהחלט - 90 סנטימטר רוחבו.


Dell U3818DW: רחב ומקצועי


המסך כבד במיוחד - 19.6 קילו. במשקל כזה ההתקנה השולחנית עצמה הייתה מאתגרת לגב, אך היא לרוב חד פעמית אז זה סביר. תוכלו להתקין אותו על הקיר עם מתאם VESA אך קחו בחשבון שהוא שוקל כמו טלוויזיה גדולה בהרבה. כך או כך, דל מציעה סטנד מתכוונן לשולחן כך שהמסך יכול לרחף מעל עמדת העבודה. עם המסך תקבלו סטנד שולחני רגיל המאפשר לשנות את זווית המסך מעלה ומטה, לסובב אותו על ציר הרגל אך לא ניתן להעמיד אותו. מאוד אהבנו את זווית ההטייה כלפי מעלה שאפשרה לעמוד מעל השולחן ועדיין לראות.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image