חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסך מחשב LG 34UC99W
יצרן: LG
טווח מחירים: מעל 3100 ₪
גודל מסך: 34 אינטש
רזולוציה מקסימלית: 3440x1440
סוג פאנל: IPS
זמן תגובה: 5 מילי שניה
קצב רענון: 75 Hz
תאריך כניסה לאתר: 2018
ציון WiseBuy
9.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
השוואת מחירים
סקירה מקצועית
מפרט המוצר
תמונות נוספות
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבחור מסך מחשב
איכותם השתפרה ומחיריהם ירדו, אבל לא כולם נוצרו שווים. יש שמתאימים לעבודה משרדית וכאלה שנועדו לצפייה בסרטים, המגוון גדול וטווח המחירים רחב. כך תבחרו את המסך המתאים למדריך המלא
סקירה השוואתית: 7 מסכי מחשב בגודל 22 אינטש
לקחנו שבעה מסכים בגודל 22 אינטש וברזולוציית Full HD ובדקנו אותם בו זמנית במגוון שימושים – התוצאות לפניכם למדריך המלא
הסקירות החדשות בקטגוריה
8.7
קצב רענון גבוה במיוחד, איכות תמונה מצוינת ורזולוציה סטנדרטית בלבד: הוא מרשים ויזואלית, מתגאה בקצב ריענון מצטיין...
8.2
עם יחס צפיה רחב של 21:9, גודל של 34 אינץ' וחווית משחק חלקה במיוחד, מסך ה-LG 34UM69G-B עשוי לקרוץ לחובבי הגיימינג...

סקירת wisebuy - מסך מחשב LG 34UC99W

שחר שושן | 14.03.2018
הטוב
  • תצוגה מרהיבה
  • רזולוציה גבוהה
  • נוח מאוד לאורך זמן
  • עולה ויורד על הסטנד המובנה
הרע
  • מחיר גבוה
  • לא ניתן לסובב על צירו
בשורה התחתונה
ה-LG 34UC99 הוא אחד המסכים הטובים ביותר שיצא לנו לפגוש. הוא חד, בהיר מאוד, נוח לשליטה, להזזה ולהתאמה אישית. התצוגה חדה, הצבעים מעולים והחוויה האימרסיבית שהמסך הקעור מספקת מרשימה מיותר.
34UC99W
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 4,449 ₪
מחיר סופי: 4,450 ₪
מחיר סופי: 4,480 ₪
הקדמה

זהו מסך מחשב קעור בגודל 34 אינץ' המציג תמונה ביחס של 21:9. ל-UC99 פאנל תצוגה מסוג IPS והוא מסוגל להציג תמונה בהירה ביותר ברזולוציה של 3440X1440 פיקסל או WQHD כשהוא תומך ביותר מ-99% מתקן sRGB. רזולוציה זו היא מעט נמוכה יותר מ-4K אך זה בגלל יחס הגובה-רוחב המיוחד.הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. ניתן אמנם לשנות את הרזולוציה דרך מערכת ההפעלה, אך לכל מסך ישנה הרזולוציה הטבעית שלו בה הוא נראה במיטבו ורצוי לבחור בה. כדאי לזכור עם זאת שרזולוציה גבוהה במסך גדול פרושה גודל טקסט קטן, לכן מי שמעוניין בתצוגה גדולה מאוד יבחר ברזולוציה יחסית נמוכה, או במסך פחות גדול שמסתפק ברזולוציה נמוכה.גיימרים שמעוניינים לשחק במשחקים כבדים עם רזולוציות גבוהות יזדקקו גם לכרטיס גרפי חזק שיוכל לתמוך ברזולוציות אלו.
האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המדידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. ניתן אמנם לשנות את הרזולוציה דרך מערכת ההפעלה, אך לכל מסך ישנה הרזולוציה הטבעית שלו בה הוא נראה במיטבו ורצוי לבחור בה. כדאי לזכור עם זאת שרזולוציה גבוהה במסך גדול פרושה גודל טקסט קטן, לכן מי שמעוניין בתצוגה גדולה מאוד יבחר ברזולוציה יחסית נמוכה, או במסך פחות גדול שמסתפק ברזולוציה נמוכה.גיימרים שמעוניינים לשחק במשחקים כבדים עם רזולוציות גבוהות יזדקקו גם לכרטיס גרפי חזק שיוכל לתמוך ברזולוציות אלו.

איכות התמונה

(70% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

להבדיל ממסכי טלוויזיה קעורים שמולם הצופה יושב במרחק של כמה מטרים, כאן הצופה נמצא פחות ממטר והיות ומדובר במסך רחב במיוחד, האפקט הקעור ששואב אותך פנימה לתוך התצוגה מורגש במיוחד. שיחקנו בסימולטור מכוניות, סימולטור חקלאות, טיסה, משחקי יריות ומשחק בניית ערים, בכל סיטואציה רוחב המסך בא לידי ביטוי בצורה חיובית.


למסך יש מגוון מצבי תצוגה שמשנים את פרופיל הצבע ונוחות הצפייה בהתאם לשימוש, אך השינוי לשמחתנו אינו אוטומטי כך שאין קפיצות לפתע במעבר בין תכנים. מצד שני, כל פעם שאתם מחליפים שימוש כמו צופים בסרט ואז מנסים לקרוא מסמך, יש לגשת לתפריט ולהחליף בין המצבים. 


מאוד שמחנו לראות מצבי תמונה ייעודיים לקריאה, לסרטים ולמשחקים, אך להבדיל מטלוויזיות שיש להן מצב משחק שמקצר את זמן התגובה, כאן הוא רק משנה את ערכי הבהירות והניגודיות - משהו שמאוד עזר לנו במשחקי יריות שבהן יש סצינות חשוכות, ורק תצוגה טובה מצליחה להראות את האזורים האלה בצבע תקין ולא שרוף או מעוות, כפי שקרה לנו במסכים אחרים. הצבעים מעולים, התצוגה ברורה וברזולוציה של 3440X1440 כל מה שמוצג על המסך נראה חד ביותר.


מסך ביחס גובה-רוחב 16:9 (או 16:10) שמתאים להצגת סרטי קולנוע ותוכני HD וכן להצגה של שני דפים או יישומים במקביל.
עוצמת הבהירות שהמסך יכול להפיק. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה צלולה וברורה יותר, וככל שהחדר מואר והמרחק מהמסך גדול יותר, דרושה בהירות גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. הבהירות נמדדת ביחידות   Cd/m2 (מספר נרות פזורים למטר רבוע. נקרא גם Nits קנדלה). הטווחים הנפוצים נעים בין 200 ל-500 Cd/m2. לשימוש בסיסי כגון גלישה ברשת, עבודה עם יישומי אופיס וכדומה, תספיק בהירות של 250-200 Cd/m2. למשחקים ולצפייה בסרטים וכן בתאורה סביבתית גבוהה, תתאים בהירות של 500  Cd/m2 או יותר.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. ניתן אמנם לשנות את הרזולוציה דרך מערכת ההפעלה, אך לכל מסך ישנה הרזולוציה הטבעית שלו בה הוא נראה במיטבו ורצוי לבחור בה. כדאי לזכור עם זאת שרזולוציה גבוהה במסך גדול פרושה גודל טקסט קטן, לכן מי שמעוניין בתצוגה גדולה מאוד יבחר ברזולוציה יחסית נמוכה, או במסך פחות גדול שמסתפק ברזולוציה נמוכה.גיימרים שמעוניינים לשחק במשחקים כבדים עם רזולוציות גבוהות יזדקקו גם לכרטיס גרפי חזק שיוכל לתמוך ברזולוציות אלו.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

כמו כל מסך אחר, גם כאן ההתקנה והתפעול של המסך פשוטים ביותר. מחברים את הכבלים והוא מייד פועל. כן התאכזבנו לגלות את אחד מספקי הכוח הגדולים ביותר שראינו במסכים - ממש לבנת אקרשטיין, אך הוצאת ספק הכוח מהמסך עצמו תורמת לדקות כך שאם תסתירו את ספק הכוח היטב, איש לא ישים לב לבלטה הענקית הזאת.


השליטה בתפריט המוצג על גבי המסך, שאגב ניתן להצגה בצד המסך ולא באמצע כמו בשאר שמכסים את התמונה עם ממשק, מתבצעת דרך ג'ויסטיק קטן שנמצא בחלקון התחתון האמצעי של המסך. השליטה מאוד אינטואיטיבית וברורה, כשהתפריטים השונים מובנים גם לאדם שפוגש לראשונה מסך היום. 


מסכים רחבים שכאלה משמשים לא רק לגיימינג אלא גם לתצוגה מרובת מקורות. שהרי, מסך בגודל הזה בתצורת 21:9 שנחצה באמצע, מסוגל לתפקד גם כשני מסכים מרובעים, על ידי תמיכה בשני מקורות תצוגה בו זמנית. זו תכונה שהיא יותר שימושית למשרדים מאשר לגיימרים אבל זה נחמד שהיא קיימת.


את המסך ניתן להטות בעד 15 מעלות ואף להרים ולהוריד אותו מאוד בקלות, אך לא לסובב על צירו וחבל שכך, כי לעיתים זה שימושי, במיוחד במסכים מלבניים שכאלה.


למסך מגוון רחב של חיבורים: 1.2 HDMI 2.0, Display Port, יציאת USB C אחת, שתי יציאות USB 3.0 כשאחת מהן תומכת בטעינה מהירה ויציאת אוזניות.מילון מונחי מסכי מחשב
הצג הכל