חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדפסת Canon PIXMA TR7550 קנון
מותג: Canon
סוג המוצר: מדפסת משולבת
טכנולוגיית הדפסה: הזרקת דיו
סוג הפלט: צבעוני
מאפייני רשת: WiFi
רזולוציה מקסימלית: 4800x1200 DPI
גודל נייר מרבי: A4
תאריך כניסה לאתר: 3/2018
ציון WiseBuy
7.8
דירוג הגולשים
(2 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Lior 18.10.18
Ruben 18.12.18
Rami 05.09.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מדפסת Canon PIXMA TR7550 קנון

לירן עבדי | 17.12.2018
הטוב
  • הדפסה דו-צדדית בהדפסה והעתקה
  • הדפסה בצבע מפתיעה לטובה
  • אלחוטית ופונקציונלית להפליא
הרע
  • עלויות דיו גבוהות
  • לא מיועדת למטלות כבדות
  • תא אחסון קדמי לא נוח ושברירי
בשורה התחתונה
חברת Canon מציגה את ה-PIXMA TR7550, מדפסת עם יתרונות וחסרונות ברורים: מצד אחד מסך המגע והתפריטים לא נוחים במיוחד וגם על איכות הבנייה קשה להחמיא אבל במחיר ממוצע של 400 שקלים, שימושיות נדיבה ושאר יכולות מתקדמות, מדובר במדפסת פונקציונלית ומשתלמת למדי, כל עוד תכירו מראש את עלויות הדיו הגבוהות שצמודות אליה.
PIXMA TR7550
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 392 ₪
מחיר סופי: 393 ₪
מחיר סופי: 399 ₪
הקדמה
ה-Canon PIXMA TR7550 היא מדפסת משולבת אלחוטית מבית Canon, המציעה העתקה, סריקה, הדפסה ושליחת פקסים במכשיר אחד. בין התכונות המיוחדות: מסך מגע צבעוני בגודל 3 אינץ', הדפסה אלחוטית מכל מכשיר תומך, שני תאי אחסון דפים עם קיבולת מרשימה ומזין אוטומטי המסוגל להדפיס על שני צדי הדף (דופלקס).

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

נתחיל בממדים: עם רוחב 43.8 ס"מ, גובה 19 ס"מ, עומק 35 ס"מ ומשקל של 8 ק"ג, גוף המדפסת אינו קטן במיוחד אבל בוודאי שאינו מגושם או דורש מקום כמו מדפסות משולבות משרדיות, שנוטות לתבוע גובה ועומק מוגזם, במיוחד בקטגוריית מדפסות הלייזר. בחזית ניצב מסך מגע צבעוני בגודל 3 אינץ' על גבי פאנל אשר נשלף החוצה. העניין המצער הוא שהמסך לא תמיד הגיב היטב ללחיצות שלנו והבעיה שכשלחצנו חזק מדי, אין התנגדות מספקת והמסך נוטה לחזור למקומו.


באשר לתפריט, מסך הפתיחה די אינטואיטיבי ומכיל את הדרישות הפופולריות ביותר: העתקה, פקס, סריקה והדפסה, כשמתחת כפתורי ההגדרות, Wi-Fi ועוד. המסך מציע עוד כמה אפשרויות מתקדמות כמו צילום תעודת זהות, סריקה מהמדפסת ושליחתה ישירות למייל או שמירה לענן וכו'. התפריט מוצע ב-33 שפות אך עברית לא ביניהן. משמאל וימין למסך כמה כפתורים פיזיים, כמו חזרה למסך הבית, הדלקה/כיבוי, העתקה בשחור/צבע וביטול פעולה. דרכי ההתחברות רבים: ניתן להתחבר באופן קווי דרך כבל USB, בצורה אלחוטית באמצעות Wi-Fi, בלוטות' או Wireless Direct. העדפנו להתחבר באמצעות Wi-Fi, בתהליך זריז ונטול תקלות.


Canon PIXMA TR7550 - פונקציונלית ומשתלמת


כמקובל, המדפסת מסוגלת להתמודד עם סוגי נייר שכיחים למדי כמו מעטפה, A5, B5 ונייר מבריק שגודלו זוהה בהצלחה כשהכנסנו אותו למזין האוטומטי, ולנו רק נותר לבחור בתפריט את סוג הנייר להדפסה מיטבית.


ניתן להזין דפים בשלוש דרכים: במזין האוטומטי (כ-20 דפים), בתא הנשלף האחורי (כ-100 דפים) ובתא הנשלף הקדמי (כ-100 דפים) – נפח כולל מצוין למדפסת שלא אמורה לעמוד בהיקף עבודה גבוה במיוחד. הזנת הדפים בתא הקדמי לא נוחה בלשון המעטה: מכסה הפלסטיק שברירי מאוד וההרגשה הזולה ניכרת גם בשליפה וגם בתחיבתה חזרה למדפסת.


המזין האוטומטי בראש המדפסת נחשף בהרמת מכסה הפלסטיק והקיבולת המקסימלית שלו עומדת על 20 דפים בלבד – כך שתשכחו מעבודות סיכום ענקיות או שכפול מסיבי בשיטת "שגר ושכח". באשר לביצועים, לא נתקלנו בבעיות: שום דף לא נתקע במזין וכל דף שגרפה המדפסת, הודפס היטב. עוד תכונה מעניינת שנוכחת כאן ולא קיימת בכל המדפסות, אפילו לא המשולבות והמתקדמות שבהן, היא הדפסה והעתקה דו-צדדית שעובדת במקרה הנוכחי באטיות מסוימת אמנם אבל עצם קיומה של התכונה מעניק ל- TR7550כמה נקודות זכות.


ההדפסה בצורה אלחוטית מסמארטפון אנדרואיד הייתה פשוטה מאוד ובשבוע הראשון לשימוש כלל לא הזדקקנו להורדת אפליקציה חיצונית, כשכל הצרכים שלנו סופקו. רק בהמשך הורדנו את אפליקציית Canon PRINT Inkjet/SELPHY, המציעה כמה תכונות מתקדמות ולמרות שהיא סובלת מלא מעט קריסות וקשה להחמיא לה לעומת אפליקציות ההדפסה של המתחרות המוכרות, היא עדיין מספיק טובה לשימוש סטנדרטי.


Canon PIXMA TR7550 - פונקציונלית ומשתלמת


גם הסורק עבד היטב: בתוך 15 שניות רוב העמודים נסרקים, ובאיכות מקסימלית של 600dpi, באמת שלא צריך יותר מזה – גם תמונות משפחתיות מלאות צבע וגם מסמכי ביטוח מרובי טקסט נסרקו בהצלחה ונשמרו בבטחה במחשב. גם פקס קיים במכשיר, המסוגל לשלוח דפים צבעוניים ומציע זיכרון של עד 250 דפים וכן מסוגל לזכור עד 250 יעדים שונים – נתונים שכנראה חשובים למי שעוד מתעסק עם שיטת התקשורת הוותיקה.


כמו במשולבות רבות, גם ה- TR7550 מציעה אופציית הדפסה שקטה ואף ניתן לתכנת אותה שתעבוד כך בין שעות מסוימות. בפועל יצאנו מרוצים: המדפסת מאטה במעט את עבודתה אבל מרעישה פחות – פתרון אידאלי לבתים עם ילדים או משרד שמעדיף את השקט.


רכיב במדפסת שמאפשר לשמור את תוכן המסמכים שנשלחו להדפסה. ככל שהזיכרון גדול יותר ניתן לשמור כמות גדולה יותר של מסמכים ולהדפיס מסמכים מורכבים במהירות גבוהה יותר. יש יצרנים שמציינים את כמות המסמכים המרבית שאפשר לשלוח להדפסה בבת אחת. הזיכרון נמדד במגה בייטים (MB) למשתמש הביתי יספיק בדרך כלל  זיכרון של 8MB.

איכות ההדפסה

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

רזולוציית ההדפסה המקסימלית עומדת על 4800X1200dpi, נתון ממוצע בהחלט ולא זיהינו פשרות: מסמכי טקסט יוצאים ברורים מאוד, בלי פספוסי דיו שנוטים להתרחש במדפסות מבוססות מחסנית, גם בגופן נמוך מ-8 נקודות.


Canon PIXMA TR7550 - פונקציונלית ומשתלמת


למרבה ההפתעה, תמונות רוויות צבעים יוצאות לא רע בכלל, למרות שממילא לא ציפינו ליותר ממדפסת משולב עם ייעוד משרדי. על דף רגיל (Plain) קיבלנו תוצאות מעט יותר טובות מהדף הפושר שהתרגלנו לקבל במדפסת משולבת קלאסית והדפסה על דף מבריק כבר ממש הרשימה אותנו, עם הפרדה נאה בין גווני כחול סמוכים ומאתגרים במיוחד.

Canon PIXMA TR7550 - פונקציונלית ומשתלמתCanon PIXMA TR7550 - פונקציונלית ומשתלמת

מהירות ההדפסה

(10% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10
על הנייר, נתוני מהירות ההדפסה עומדים על 15 עמודי שחור ו-10 עמודי צבע בדקה – לא הנתונים הכי מהירים שפגשנו בקטגוריה, אבל בהחלט כאלו שאמורים להספיק לבית ממוצע או למשרד קטן עם דרישות נמוכות. למרבה ההפתעה, יש אמת בנתוני היצרנית והתוצאות היו די מדויקות עם סטייה קלילה אבל לא משהו ששווה לציין מעבר לכך. כמובן שדפים A4 מלאי צבע דרשו מהמדפסת כמעט דקה שלמה של הדפסה, אבל חשוב לזכור שלא לכך התכוון המשורר ב-"10 עמודי צבע בדקה". כאמור, לא מדובר במהירות מסחררת שיודעת לספק מדפסת לייזר ממוצעת, אבל לשם ייעודה, ה- TR7550 מספיק מהירה מבחינתנו.

יעילות וצריכת מתכלים

(20% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

בשונה מהמודל הקלאסי של 4 מחסניות דיו, שחור/צהוב/מג'נטה/ציאן, כאן מצטרפת מחסנית חמישית שחורה בשם Pigment, המחליפה את דיו ה-Dye השחור בדפי טקסט פשוטים או בעבודות הדורשות דיוק על פני איכות. במבחן התוצאה זה עובד טוב מאוד: הדיו השחור המיועד לדפי טקסט מתבזבז ולא על חשבון הדיו העשיר יותר, המיועד לתמונות. כמובן שברגע שנצטרך למלא שנית את הדיו המחיר יהיה גבוה ממילוי 4 מחסניות דיו, אבל אם באיכות עסקינן, התמורה באיכות משתלמת.


Canon PIXMA TR7550 - פונקציונלית ומשתלמת


במארז קיבלנו 5 מחסניות דיו בקיבולת סטנדרטית, כאשר בשוק מוצעות לרכישה גרסאות XL ו-XXL, האמורות להפיק יותר דפים במחיר מופחת. לפי היצרנית, המחסניות שקיבלנו אמורות להספיק ל-200 עמודי שחור ו-250 עמודי צבע. נעבור לעלויות: במחיר ממוצע של 100 שקל למחסנית (נבדק תחת מחסנית XL), עלות כלל המחסניות רחוקה מלהיות זולה, כן בהדפסת ממוצעת לדף שחור/צבע ואף עוקפת את מחיר המדפסת עצמה – כך שמדובר בשיקול כלכלי שיש לקחת בחשבון טרם רכישת המדפסת.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image