חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רמקול נייד ואלחוטי Braven Stryde 360
סוג: רמקול נייד
חיבור לנגן / סלולרי: Bluetooth
מקור חשמל: סוללה פנימית
ייעוד: כללי
מסך: לא כולל
רדיו: לא כולל
תכונות נוספות: עמידות במים
ציון WiseBuy
7.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - רמקול נייד ואלחוטי Braven Stryde 360

אלי כהן | 30.04.2018
הטוב
  • מוקשח ועמיד
  • עוצמת ווליום גבוהה
  • משמש כסוללה ניידת
הרע
  • מחברים אינם נגישים
  • כפתורים קשים ללחיצה
  • הסאונד צורם בווליום גבוה
בשורה התחתונה
מותג ברייבן הצעיר מנסה "לשחק במגרש של הגדולים" עם רמקול ה-Stryde 360 שבפיתוחו וזה מצליח להציג ביצועים לא רעים: עוצמת ווליום מקסימלית מרשימה, עמידות וקשיחות בפני נפילות ומים, ואפשרות לשימוש ברמקול כסוללה ניידת לסמארטפונים. מנגד, איכות האודיו אינה מהרשימות שראינו ובטווח המחירים בו הוא מוצע, היינו יכולים למצוא רמקול נייד מתחרה שיספק תמורה טובה יותר בזירת האודיו. עם זאת, אם אתם מוכנים להתפשר על איכות הווליום לטובת עמידות ועוצמת ווליום גבוהה, ייתכן כי זהו הרמקול בשבילכם.
הקדמה
לפני קצת פחות משנה, בקיץ 2017, הכריזה חברת Braven על רמקול בלוטות' נייד חדש שעונה לשם Braven Stryde 360 כחלק מסדרת הרמקולים המוקשחים Braven Active, בעודו ממותג כרמקול המיועד לשימוש בטבע, בים ובכל טיול כזה או אחר. אל הרמקול הצמיד היצרנית תג מחיר של 99 דולר (כ-360 שקלים), שהפך חודשים לאחר מכן, בעת השקת המוצר בישראל, ל-499 שקלים.
Braven Stryde 360 - רמקול נייד מוקשח ועוצמתי

תג המחיר הגבוה בישראל הציבה את רמקול ה-Stryde 360 של ברייבן בשורה אחת מול המתחרות הפופולריות ביותר בשוק הרמקולים הניידים הישראלי והבינלאומי, בהם JBL, Bose ואחרות. אז האם המותג הצעיר מסוגל להתחרות באופן ראוי אל מול המתחרים המובילים ולספק את הסחורה כנגד תג המחיר הגבוה? לקחנו את הרמקול לבדיקה מעמיקה - ומסקנותינו לפניכם.

איכות השמע

(50% מהציון הסופי)
7 מתוך 10
רמקול ה-Stryde 360 מהווה לניסיונה של חברת Braven הצעירה לנגוס בנתח השוק של ענקיות רמקולים מתחרות, בראשן JBL הוותיקה, בשוק הרמקולים הניידים שהחל להתפתח ולהתעצם בשנים האחרונות. כך, על החברה היה להביא עם הרמקול איכות שמע טובה שתהא מסוגלת להתחרות מול היצרנית הפופולריות בתחום, אך זו לא בדיוק מצליחה לבצע זאת.

ראשית, מציע המכשיר אודיו המתנגן ב-360, פיצ'ר שהפך להיות פופולרי בשוק הרמקולים הניידים לאחרונה, כאשר הסאונד אותו מצליח הרמקול להפיק אינו רע כלל, אך ממוצע למדי. האודיו נקי וצלול למדי, חד ודי עשיר.בזמן שהקטעים הווקאליים היו מרשימים למדי, בכל הנוגע לבאס ה-Stryde 360 עשה עבודה ממוצעת בלבד, מה שלא היינו מצפים מרמקול נייד בעל תג מחיר זה.

Braven Stryde 360 - רמקול נייד מוקשח ועוצמתי


אחת הנקודות המרשימות ביותר ברמקול היא, ללא ספק, עוצמת הווליום שלו - מדובר בעוצמה מהגבוהות ביותר שראינו בשוק הרמקולים הניידים ובטווח מחירים זה, כזו שבהחלט הפתיעה אותנו שמגיעה מרמקול כה קטנטן. בדומה לרמקולים מתחרים בשוק הניידים, גם כאן עם עוצמת הווליום הגבוהה מגיעה פגיעה באיכות הסאונד אותו הוא מפיק והופכת אותו לצורם. עם זאת, אנו הסתפקנו בעוצמת ביניים שהצליחה לספק הן ווליום בעוצמה גבוהה והן לשמור על איכות הסאונד המתנגן בצורה מיטבית.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ה-Stryde 360 מבית ברייבן מגיע במבנה גליל המוכר לנו מיצרניות הרמקולים הניידים השונות, והוא מציע מימדים לא כה גדולים. מימדי המכשיר ומשקלו כלל לא הפריעו לנו לקחת אותו עימנו ממקום למקום ולא היוו לבעיה. הרמקול עשוי פוליקרבונט מוקשח בגימור נעים למגע, כאשר בדפנותיו מימין ומשמאל, נמצא מעטפת המסייעת לבלימת זעזועים. עיצוב הרמקול נעים למראה, והוא משלב, בדגמים שמגיעים לישראל, את וריאציות הצבעים אפור-אדום או אפור-ירוק.


Braven Stryde 360 - רמקול נייד מוקשח ועוצמתי


נוכח העובדה שמדובר ברמקול בעל מבנה גלילי, משלבת היצרנית בחלקו התחתון פס סיליקון שטוח, המאפשר את הנחת הרמקול על גבי משטח ישר במאוזן ובצורה נוחה ללא אפשרות לתזוזות מיותרות. על גבי אותו משטח, מתחת למעטה הסיליקון המוקשח, נמצא מספר מחברים: שקע MicroUSB לטעינת הרמקול, שקע 3.5 מ"מ לחיבור אביזרים ללא צורך בבלוטות' ושקע מחבר USB-A בגודל מלא שישמש לצורך טעינת מוצרי צד שלישי, פיצ'ר עליו נפרט בהרחבה בהמשך.

על מנת להגיע למחברים אלו יש להרים את יריעת הסיליקון - צעד שהתברר לנו כקשה ביותר. לכל אורך תקופת השימוש ברמקול, התקשנו לפתוח את מכסה המחברים ונאלצנו לבצע שימוש באביזרים מאולתרים לצורך פתיחתו. בעת שנפתח את מכסה זה ונרצה לבצע שימוש באחד מן המחברים, אין באפשרותנו להניח את הרמקול על חלקו התחתון, ובעקבות כך שילבה היצרנית על גבי דפנות הרמקול מימין ומשמאל, מספר רגליות קטנטנות שיאפשרו לנו להניח אותו במאונך על כל אחת מהן. כך, ניתן להמשיך ולבצע שימוש ברמקול בצורה טובה גם בעת שאחד המחברים נמצא בשימוש.

Braven Stryde 360 - רמקול נייד מוקשח ועוצמתיהסיבה לקשיחות בפתיחת מכסה הרמקול, ניתן להניח, מגיעה נוכח עמידותו של ה-Braven Stryde 360 בפני מים ואבק תחת תקן IP67. משמעות הדבר היא שהרמקול מסוגל לעמוד בפני טבילה בעומק של מטר למשך 30 דקות רצופות, ולהמשיך לתפקד לאחר מכן בצורה תקינה. כמו כן, חלקיקי אבק דקים אינם מסוגלים לחדור אליו ולהפריע לתפקודו. כמו כן, עמיד הרמקול בפני זעזועים ונפילות.

במעבר חד לחלקו העליון של הרמקול, נמצא שורת מקשים הכוללת: כפתור הדלקה/כיבוי, כפתור הפעלת/הפסקת מוזיקה המתפקד גם ככפתור למענה שיחות וצמד כפתורים לוויסות עוצמת השמע. בין ארבעת הכפתורים הללו מונח כפתור נוסף המשמש לצורך צימוד הרמקול באמצעות בלוטות', כאשר מימינו ומשמאלו נמצא שתי נורות LED - האחת נורת סטטוס עבור הפעלה והנותרת נורת LED לצורך מתן אינדיקציה על מצב הסוללה.

Braven Stryde 360 - רמקול נייד מוקשח ועוצמתי


הדלקת הרמקול מתבצעת על ידי לחיצה ארוכה של 2 שניות, בעוד על מנת לבצע צימוד למכשיר חדש יש ללחוץ לאחר ההדלקה על כפתור הבלוטות' הייעודי שבמרכז פאנל המקשים. יש לציין כי ה-Stryde 360 מסוגל לזכור עד ל-8 מכשירי בלוטות' שחוברו אליו, ואליהם הוא יתחבר באופן אוטומטי אם יהיו בסביבתו בעת ההדלקה. בהתאם לכך, לאחר הצימוד הראשוני, תוכלו להתחבר לסמארטפון, לטאבלט או למחשב שלכם תוך שניות ספורות מרגע ההדלקה.

אם תרצו לבצע שימוש במקשי הרמקול לצורך החלפת שירים, תוכלו ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור ה"-" (הורדת הווליום) לצורך מעבר לשיר הקודם או לחיצה על כפתור ה"+" (הגברת הווליום) לצורך מעבר לשיר הבא. נציין כי המקשים קשים מאוד ללחיצה, מה שגרם לנו להעדיף לבצע את השליטה על הרמקול דרך הסמארטפון.

נוסף על כך, כולל סטריידי 360 מיקרופון בודד המשולב בחלקו העליון, כאשר זה אמנם מתפקד בצורה סבירה, אך לא בצורה הטובה ביותר. כמו כן, ניהול שיחות דרך הרמקול אינו הדבר הנוח ביותר ואנו העדפנו להמשיך ולבצע שימוש באפרכסת השיחות של הסמארטפון שלנו.

משך פעולת הסוללה

(20% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

רמקול ה-Sryde 360 של מותג ברייבן כולל מתחת לפני השטח סוללה בעלת קיבולת של 2,500mAh המציעה, לטענת היצרנית, עד ל-12 שעות ניגון. עם זאת, בשימושים שלנו הצלחנו להפיק ממנו קרוב ל-10 שעות עבודה מלאות. עבורנו היה נתון זה למספיק ויותר מכך, שכן נהגנו לבצע בו שימוש בין חצי שעה לשעה ביום, מה שאיפשר לנו להטעין אותו אחת לעשרה ימים או יותר מכך, בהתאם לשימוש.


ראוי להדגיש כי מדובר ברמקול נייד המיועד לשטח - טיולים כאלו ואחרים, ביקורים בבריכה או בים, ברביקיו וכל אירוע אחר שאינו בהכרח מאפשר חיבור ישיר לשקע החשמל במקרה הצורך. בהתאם לכך, כ-10 שעות עבודה מלאות צפויות להספיק עבור המשתמש הממוצע, אך גם במקרה שלא - ניתן להטעין את סוללת הרמקול דרך שקע MicroUSB סטנדרטי. טעינת הסוללה מ-0 ל-100 אחוזים הייתה לא קצרה ונערכה בין 3 וחצי ל-4 שעות רצופות, בעוד הרמקול כבוי. במקרה שתרצו להטעין את הרמקול ובמהלך הטעינה לבצע בו שימוש, צפוי משך הטעינה להיות ארוך יותר.


Braven Stryde 360 - רמקול נייד מוקשח ועוצמתי


סוללת ה-2,500mAh של הרמקול אינה משמשת רק אותו, אלא עשויה לשמש גם אתכם. ה-Stryde 360 מכיל שקע USB-A בגודל מלא ודרכו ניתן יהיה להטעין את הסמארטפון שלכם או כל מוצר אחר. הטעינה הנתמכת מציעה זרם של 1A ועוצמה של 5V, בדומה למרבית שקעי USB במחשבים ניידים ונייחים. עם זאת, מדובר בעוצמה נמוכה משמעותית מזו של השנאים הזמינים כיום עם מרבית הסמארטפונים ותומכים בטעינה מהירה בזרם הנע בין 2A ל-4A ואף יותר מכך. בהתאם לדברים אלו, אם תבחרו להטעין את הסמארטפון שלכם דרך הרמקול, דעו לכם שהטעינה תמשך לא מעט זמן.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image