חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
משחק ל X-Box Xbox One Lego-The Incredibles
התאמה לקונסולה: Xbox One
ציון WiseBuy
8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - משחק ל X-Box Xbox One Lego-The Incredibles

לירן עבדי | 01.07.2018
הטוב
  • עלילה קלאסית מבית Disney ו-Pixar הנשענת על סרטים מצליחים
  • קטעי דיבוב מעולים
  • חווית משחק קלילה ומהירה
הרע
  • רמת קושי נמוכה
  • קטעי מעבר רבים וארוכים
  • פירוט גרפי מינימלי של העולם בו ניתן לשוטט בחופשיות
בשורה התחתונה
בדומה לשאר כותרי לגו, LEGO The Incredibles הוא משחק מהנה, משעשע, קל עד כדי גיחוך ומספק עלילה לא רעה בכלל, הנשענת על סרטים מצליחים וסופר-מהנים. הוא אמנם סובל מכמה בעיות טכניות קטנות, אורך חיים קצר וגם על הגרפיקה חילקנו לא מעט הערות – אבל בסופו של דבר הוא עוד אחד מאותם משחקי לגו לא רעים אבל גם לא כאלה שאסור לפספס. מומלץ בעיקר לחובבי משחקי לגו או מי שגדל והתאהב בסרט "משפחת סופר על".
Lego-The Incredibles
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 97 ₪
מחיר סופי: 98 ₪
מחיר סופי: 99 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-13 חנויות>>
הקדמה
במשחק ההרפתקאות LEGO The Incredibles נשלוט על הדמויות המוכרות משני סרטי "משפחת סופר על", נתאחד כדי למגר את הפשע ונתגבר על קשיי חיי משפחת גיבורי העל. כמיטב המסורת, המשחק כולו עטוף אווירת משחק ההרכבה המפורסם, בשילוב ההומור הטיפוסי של לגו. המשחק פותח על ידי TT Games ויצא לאור על ידי .Warner Bros ב-15.6.18 לפלטפורמות PlayStation 4, Xbox One ו-Nintendo Switch.

משחק ברשת (מולטיפלייר)

(15% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

המשחק לא מציע אפשרות לשלב שחקנים מרחבי העולם אבל כן מאפשרת שיתוף פעולה עם שחקנים סמוכים (Local Multi-Player), כלומר פיצול המסך לשניים, כשכל שחקן שולט על חצי מסך וביחד משלימים משימות. זו לא עבודת הצוות לה ייחלנו ובוודאי שאינה מנצלת את הפוטנציאל הגלום בסגנון משחק קואופרטיבי שכזה. ההחלטה לא לשלב אופציית משחק ברשת בסגנון משחקיות שכה מעודד שיתופי פעולה יצירתיים תמוהה לנו – ולחלוטין מצמצמת את חיי המשחק לכמה שעות בודדות.

משחקיות

(20% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

משחקי לגו לאורך השנים שמרו על נוסחה שעבדה לא רע בכלל: היצע של עשרות דמויות, כשלכל אחת מהן יכולות מגוונות, כאשר שיתוף פעולה חכם מסוגל לפצח חידות שונות. השילוב בין הכוחות לא נעדר כאן וגם ב- LEGO The Incrediblesניצלנו את היכולות הגמישות של Elastigirl להגיע למקומות בלתי אפשריים, להקפיא אויבים עם Frozone, לפתוח דלתות חשמל עם המהירות העל-אנושית של Dash ולנצל את הכוח הפיזי של Mr. Incredible כדי להקפיץ אנשים למקומות גבוהים. השילוב בין הכוחות עובד היטב ובצורה מאוד יצירתית ניתן לפתור את רוב הבעיות שעמדו בפנינו. גם האינטואיטיביות של השימוש וכיצד להשתמש באיזה כוח ומתי – מאוד הגיונית וברורה, כלומר כמעט ובלתי אפשרי "להיתקע" במשחק, פשוט כי כל פעולה במשחק מובילה לאחת אחרת, בלי הצורך לחשוב מה צריך לעשות כעת.


LEGO The Incredibles: כיף ועוד פעם כיף

חשוב לציין שהמשחקיות הפשוטה חושפת את אחת הבעיות הגדולות של המשחק וצריך לזכור שכמו בכל משחק לגו – גם כאן רמת הקושי קלה למדי וכמות האתגרים המתסכלים שואפים לאפס. גם אם לרגע לא הבנו מה עלינו לעשות, המשחק סולח לבלבולים ולא הזדקקנו ליותר מחצי דקה לפני שהבנו מה הצעד הבא, אחרת התחלנו לקבל רמזים כדי לצלוח עוד חידה קלילה. נכון שהמשחק בהגדרתו מיועד לקהל הצעיר יותר, אבל אפילו לכותר לגו, מדובר במשחק עם רמת קושי אפסית. הכותר גם לא ארוך במיוחד וכנראה שהשחקן הממוצע יסיים את המשחק בתוך 10 שעות, שהופך את LEGO The Incredibles לדי קצר.

LEGO The Incredibles: כיף ועוד פעם כיף

המשחק כולל קמפיין ליחיד המשלב דמויות רבות מרחבי היקום הקולנועי של סרטי The Incredibles אך לא רק; במהלך הסיפור הכרנו המון דמויות שמעולם לא פגשנו בשני הסרטים, ודרכן אף ניתן לשחק ולנצל את הכוחות הייחודיים שלהן כדי לפתור חידות מבוססות קמפיין או סתם פתירת משימת משנה. כאמור, פרט לעלילה הראשית, עולם המשחק מציע לא פעם לשוטט בחופשיות ברחבי אזורים שונים ולהציע עזרה לעוברי אורח, כיאה לגיבורים שכמונו. נוכל לעזור לתושבים שממש הרגע נחטף מהם ארנקם, להשיב את הגלידות מגנבים שאוהבים מתוק או סתם להוריד חתול מעץ גבוה. כמו שאפשר להבין, המשימות המשניות והמשחקונים המהירים שבדרך אמנם מנפחים את המשחק במעט אבל לא בטוח שתמצאו את עצמכם נשאבים למשימות הצד כמו במשחקים אחרים, שמתגאים במטלות משנה שלא נופלות מהעלילה הראשית.

LEGO The Incredibles: כיף ועוד פעם כיף

מנגנון הלחימה במשחק פשוט מאוד ולא צריך להיות שועל קרבות כדי לנצח את רוב העימותים האלימים, שמסתכמים בהקשה מהירה של יותר משני כפתורים. כמשחק לגו הפונה לנוער, לא תמצאו כאן דם כמובן, רגעים בוטים או דמויות נהרגות באגרסיביות, אלא סתם אויבים המתפרקים לחתיכות לגו קטנות. גם נפילה מגובה רב לא תסתיים בפציעה כלשהי, אלא אם ניפול לתוך בור מסוכן או עומק בלתי נגמר, ואז הדמות פשוט תחזור לנקודה האחרונה בה הייתה לפני הקפיצה.

LEGO The Incredibles: כיף ועוד פעם כיף

לצערנו המשחק לא חף מתקלות טכניות – בפעם אחת למשל נתקלנו בשלב מתסכל שגרם לנו לחזור לנקודת ההתחלה כמה פעמים בגלל שאחת הדמויות שאנו תלויות בו להפעלת מתג מסוים פשוט נתקעה באותה פנייה בכל פעם. יש גם לא מעט זמני המתנה, שאמנם אורכים מספר שניות, אבל כמות ההופעות הרבה שלהן מורידה משמעותית את קצב המשחק המהיר שלגו מבקשת להכתיב, כמו ברוב המשחקים שלה.

גרפיקה וסאונד

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

קטעי המעבר מצוינים, סופר-מקצועיים ומדובבים נפלא על ידי שחקנים מקצועיים אבל הבעיה הכי גדולה היא כמות ההופעות שלהם: יש המון סרטונים שקוטעים את האקשן ומורידים את הרוח מהמפרשים אחרי עוד קרב תזזיתי, בוודאי אחרי שלמדנו לנתב במהירות בין הדמויות ולהילחם באויבים רבים במקביל. מדובר בבעיה לא קטנה ולפעמים נדמה כאילו יש יותר סרטוני מעבר מצחיקים מאשר קטעי הפעולה עצמם, בהם השליטה חוזרת לשחקן. הבעיה החריפה כשגילינו שלא ניתן לדלג עליהם, וביותר מדי פעמים פשוט היה בא לנו לוותר על הקטע ולעבור לנקודת האקשן הבאה.


LEGO The Incredibles: כיף ועוד פעם כיף

בכל הנוגע לעיצוב השלבים, קיים פער תמוה בין השלבים הקשורים לעלילה לבין משימות הצד שמסתתרות ברחבי האזורים הניתנים לשיטוט חופשי. ההבדל מתבטא בעיקר ברמת הפירוט והאלמנטים הסביבתיים, שבבירור הושקעו יותר בקמפיין ליחיד, כאשר דווקא העולם הגדול שהמשחק כל כך מזמין אותנו לחקור אותו – לא פעם מרגיש בנאלי, ריק ממכוניות ודמויות ולא הכי מפתה לבדוק אותו מקרוב אלא רק לעבור לידו, בדרך למשימה הבאה.

LEGO The Incredibles: כיף ועוד פעם כיף

באשר לקטעי הסאונד, כרגיל לגו מתגאה בסוללת מדובבים מקצועית, שגם אם רק מדובר בחיקויים של השחקנים ההוליוודיים המפורסמים, לנו זה היה מספיק טוב כדי ליהנות מעלילה משעשעת, כיאה להומור הכל-כך טיפוסי של לגו, עליו מנצחות דמויות זכורות לטובה, בדיבוב שחקנים אהובים עוד יותר. המוזיקה ברקע והאפקטים הקוליים מיישרים קו עם החוויה העל-אנושית: רעשי לייזר, פיצוצי ענק ומגינת מתח בזמן התגנבות מאוד תומכים באווירה ומרגישים מעולה, גם בהקשר הרלוונטי כל סיטואציה וגם ברמת איכותן.

עלילה

(40% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10
כצפוי, עלילת המשחק נשענת על צמד סרטי "משפחת סופר על" המצליחה, אשר ליוו אותנו מיציאת הסרט הראשון ב-2004 ועד לסרט הבא אחריו שיצא לאקרנים ממש לאחרונה. רוב ההרפתקאות במשחק נעות בין שני הסרטים ומתבססות על סצנות שכבר ראינו על המסך הגדול, הפעם משוחזרות ומפורקות לחלקים קטנים פי כמה – כך שעל השחקן לפצח את החידות והתעלומות ש"פספסנו" בסרטים. אם ננסה לתאר את החוויה העלילתית מבלי לחשוף יותר מדי פרטים, רק נגלה שגיבור-על זו לא המשרה הכי מבוקשת וחלומית שאפשר לחשוב עליה, בוודאי כשהחיים האמיתיים חובטים בך, כמו תשלום חשבונות, מציאת בייביסיטר לתינוק והתמודדות עם בני נוער מצוברחים. בסופו של יום מדובר בסיפור מקסים, שנכתב לפי הקלישאות המסורתיות של סרטי Disney ו-Pixar ועדיין מצליח לרגש ובעיקר להצחיק, ממש כאילו צפינו בסרט, בטח כשההומור החביב של לגו מצטרף לחגיגה.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image