בעוד כארבעה חודשים, סביב חודש ספטמבר הקרוב, צפויה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, אפל, לקיים אירוע הכרזה ובו תחשוף את סדרת האייפונים שתלווה אותה אל תוך שנת 2020. בזמן שצמד מכשירי הדגל בסדרה, ה-iPhone XI ו-IPhone XI Max, כבר נחשפו בהדלפה שפורסמה בחודש שעבר, לא נחשף עימם הדגם השלישי בסדרה, דור ההמשך ל-iPhone XR.


הודלף: כך יראה iPhone XR 2019 (או iPhone XIR)


כעת, אותו המקור בדיוק מביא אלינו את ההדלפה הראשונה שחושפת כיצד עשוי להיראות ה-iPhone XR 2019 (או iPhone XIR). על פי ההדלפה, חלקו הקדמי של המכשיר יהיה זהה לדור הקודם: המסך יהיה אותו צג LCD בגודל 6.1 אינץ', והשוליים העבים למדי שראינו סביב פאנל התצוגה בדור הקודם ישארו על כנם ללא כל שינוי משמעותי או בולט. כך גם החריץ במסך, שישאר רחב ועבה למדי. 


בחריץ הבולט שבמסך תשלב אפל את מערך זיהוי הפנים Face ID, שסביר להניח כי יזכה לשדרוג בביצועיו עם השקת המכשירים החדשים. מלבד זאת, נראה שמסגרת המכשיר תמשיך להגיע בתוצרת אלומיניום (בניגוד לפלדת אל חלד באייפון 10/10S). בצידה הימני שוכן כפתור נעילה/כיבוי/הפעלת סירי, בעוד מצידה הנגדי משולבים זוג כפתורי ווליום ומתג הפעלת מצב השקט.


בניגוד למתג ההשתקה החדש שראינו בתמונות המודלפות של סדרת iPhone XI, כנראה שכאן לא יהיה כל שינוי. ההבדל הויזואלי המשמעותי ביותר ב-iPhone XIR בהשוואה לקודמו מתבטא בגבו. שם ישנו מערך צילום ראשי כפול, הכולל שני חיישני צילום (האחד עם עדשה סטנדרטית ואחד עם עדשת טלפוטו לצורך ביצוע זום אופטי של עד פי 2).
על פי ההדלפה, שתי המצלמות ימשיכו להגיע ברזולוציית 12 מגה פיקסל כל אחת, עם מייצב תמונה אופטי (OIS) עבור כל אחד מן החיישנים. אלא שמערך הצילום הכפול לא ישולב באופן הזהה  למה שראינו באייפון 10/10S. אלא שהמערך ישולב בתצורה הדומה לזו שכנראה תגיע עם אייפון 11: במבנה בצורת ריבוע המוגבה מעל לפני השטח ועוטה זכוכית הגנה.


יתר גב המכשיר יעטה זכוכית הגנה הזהה לזו שראינו עם האייפון 10R שהוכרז בשנה שעברה. גם בדור החדש נמצא את מגוון הצבעים שהגיעו עם קודמו, בהם: צהוב, אדום, שחור, לבן וכחול. מסך ה-6.1 אינץ' שבחזית המגיע יגיע באותה רזולוציה - 1792X828 פיקסלים, כך שאנו מצפים שהוא יציע את אותה חווית צפייה (לטוב ולרע).


הודלף: כך יראה iPhone XR 2019 (או iPhone XIR)


מימדי ה-iPhone XIR עשויים לעמוד על 150.9 מ"מ אורך, 76 מ"מ רוחב ו-8.3 מ"מ עובי בנקודה הדקה ביותר (או 9.1 מ"מ בנקודה העבה ביותר). מדובר במימדים כמעט זהים לדור הקודם, מלבד רוחב המכשיר שיגדל ב-0.3 מ"מ בהשואה לאייפון 10R המקורי. 


בחלקו התחתון של האייפון 11R נמצא את אותו שקע Lightning מוכר, כמו גם רמקול ראשי שיהווה חלק ממערך האודיו הסטריאופוני. באריזת דגמי האייפון 11 ככל הנראה יגיע מטען מהירה בהספק של 18 וואט, אותו דאגה אפל שלא לשלב באריזת ה-iPhone XS, iPhone XS Max ו-iPhone XR. ניתן לקוות ולהעריך כי זה יגיע גם לאייפון ה"מוזל".


הודלף: כך יראה iPhone XR 2019 (או iPhone XIR)


מתחת למכסה המנוע של ה-iPhone XIR צפויה להגיע מערכת השבבים Apple A13 בייצור TSMC. השבב ייוצר בהליך 7nm Plus וביצועיו כנראה יהיו מהטובים ביותר בשוק המובייל. לצידו ניתן להעריך כי אפל תשדרג את זיכרון ה-RAM ל-4GB, ותשלב רכיב אחסון פנימי בנפח התחלתי של 128 או 64 גיגה-בייט. קיבולת הסוללה ככל הנראה תהיה זהה לדור הנוכחי, שהצליח לעשות עבודה לא רעה בסקירה שלנו. 


חשוב לציין כי אף על פי שאנו מתייחסים למכשיר בשמות iPhone XR 2019 או iPhone XIR, כלל לא ברור כיצד תחליט אפל לכנות את המכשיר בסופו של יום. ניתן להעריך כי השם הסביר ביותר שהוא יקבל יהיה ה-iPhone XIR, וגם זה במקרה שמכשירי הפרימיום בסדרה אכן יקבלו את השם אייפון 11 ואייפון 11 מקס. את הפרטים המדוייקים בנושא זה סביר כי נקבל לקראת מועד ההכרזה בסתיו הקרוב, זאת בדיוק כפי שקרה בשנה שעברה.


הודלף: כך יראה iPhone XR 2019 (או iPhone XIR)


לצד ה-iPhone XI, iPhone XI Max ו-iPhone XIR עשויה אפל לחשוף מכשיר אייפון רביעי, זו גרסת 2019 לאייפון המוזל מסדרת אייפון SE. המכשיר, שכונה בדיווחים השונים בשמות אייפון SE2 או SE 2019, עשוי לבסוף להגיע לשוק תחת השם iPhone XE או iPhone XIE. המכשיר יגיע עם מסך בגודל הנע סביב 4.7 אינץ', מערך זיהוי ביומטרי מסוג Face ID ומגוון פיצ'רים שהיו שמורים לדגמים היקרים של החברה. 


על ה-iPhone XIR, iPhone XI, iPhone XI Max ו-iPhone XE (או iPhone XIE) צפויה אפל להכריז במהלך חודש ספטמבר הקרוב. 


מקור