חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

דיווח: האייפונים שיוצגו ב-2020 יגיעו עם זיהוי ביומטרי ייחודי

מכשירי האייפון שיוכרזו בשנה הבאה יגיעו עם קורא טביעות אצבע מתחת לפאנל התצוגה המאפשר הזדהות ביומטרית על המסך כולו

אלי כהן |  26/05/2019

עם הכרזת iPhone X לפני כשנתיים, הותירה אפל מאחור את טכנולוגיית Touch ID לזיהוי טביעת האצבע של המשתמש, זאת לטובת שימוש בזיהוי פנים ביומטרי בטכנולוגיה המכונה Face ID. אף על פי שמאז לא ראינו אייפון עם אפשרות לזיהוי טביעת אצבע, המשיכה היצרנית לשלב את הטכנולוגיה באייפדים ובמחשבי המקבוק פרו שלה. כעת, דיווח חדש שעושה דרכו אל הרשת בסוף השבוע האחרון חושף כי בשנה הבאה התמונה עשויה להשתנות.


דיווח: האייפונים שיוצגו ב-2020 יגיעו עם זיהוי ביומטרי ייחודי


על פי דיווח שמגיע דרך אתר Mac Rumors, סדרת מכשירי האייפון שתוכרז בשנת 2020, תגיע לשוק עם הדור הבא של קוראי טביעות האצבע מסדרת Touch ID. קורא טביעות האצבע החדש שיגיע עם מכשירים אלו ישולב, בדומה למכשירי הדגל של סמסונג, וואווי ומגוון יצרניות אחרות, מתחת לפאנל התצוגה עצמו.


אלא שבניגוד לקוראים הביומטריים הנפוצים כיום, שדורשים לחיצה במיקום מדוייק לצורך הזיהוי, יוכל קורא טביעות אצבע שתשלב אפל באייפונים בשנה הבאה, לזהות את טביעת האצבע של המשתמש מכל חלקי המסך. כך, לא משנה היכן יקיש המשתמש עם האצבע שהגדיר במערכת, יוכל האייפון לבצע את האוטנטיקציה ולפתוח את נעילת המכשיר. בהחלט אפשרי כי זיהוי טביעת האצבע יוגבל לחלק מסויים מן המסך, אך כך או כך יהיה זה גדול משמעותית מהמתבצע כיום.


דיווח: האייפונים שיוצגו ב-2020 יגיעו עם זיהוי ביומטרי ייחודי


את נושא זה אף מאשרים פרטי פטנט שנחשפו מוקדם יותר השנה. פרטי הפטנט, שכותרתו "Acoustic Imaging System" הציגו כיצד עשויה אפל להטמיע במכשירי האייפון שלה טכנולוגיה המאפשרת זיהוי טביעת אצבע מהמסך כולו. מלבד זאת, דגמי האייפון שיוצגו בשנה הבאה צפויים להביא עימם שדרוג משמעותי מזה שאנו נראה השנה. קווי העיצוב שלהם כנראה ישתנו, והם עשויים להגיע עם תמיכה ברשת הדור החמישי (5G), מערך צילום ראשי עם יכולות רחבה יותר לזיהוי והתמצאות במרחב ועוד.


עד אז, מאוחר יותר השנה, סביב חודש ספטמבר הקרוב, יושקו ה-iPhone XR 2019 (עשוי לקבל את השם iPhone XIR) וצמד מכשירי הפרימיום iPhone XI ו-iPhone XI Max. אלו יגיעו עם קווי עיצוב דומים לדור הנוכחי, כשעיקר השיפורים יתבטאו מתחת לפני השטח: 3 מצלמות אחוריות, מעבד Apple A13, עד ל-1TB או 512GB זיכרון אחסון פנימי וחיי סוללה משודרגים.


מקור

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלפונים סלולריים

יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
מערכת הפעלה:iOS,
החל מ- 2,760 ₪
מתוך 36 חנויות
יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
מערכת הפעלה:iOS,
החל מ- 2,954 ₪
מתוך 31 חנויות
יצרן:Xiaomi,
גודל מסך:6.53 אינטש,
מערכת הפעלה:A...,
החל מ- 849 ₪
מתוך 38 חנויות
יצרן:Xiaomi,
גודל מסך:6.3 אינטש,
מערכת הפעלה:An...,
החל מ- 579 ₪
מתוך 40 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il