בעוד יומיים בלבד, בתאריך ה-8 בספטמבר 2019, תקיים ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים האמריקאית, חברת אפל, את אירוע ההכרזה השנתי שלה, בו היא נוהגת לחשוף את מכשירי האייפון החדשים בפיתוחה. אז מלבד מכשירי ה-iPhone XI, אותם אנו יודעים באופן כמעט וודאי שהיצרנית חציג, אילו מוצרים נוספים אנו עשויים לראות באירוע ההכרזה המעניין? 


מה תציג אפל באירוע ההכרזה שתערוך ב-10 בספטמבר?


Apple iPhone XI

לפני שנכנס למוצרים הנוספים אותם עשויה החברה להציג באירוע, אי אפשר שלא לציין את המובן מאליו: מכשירי האייפון החדשים. במסגרת אירוע ההכרזה שיתקיים מאוחר יותר השבוע, צפויה אפל להכריז על שלושה מכשירי אייפון שייצגו אותה בשנים 2019-20. הדגמים השונים בסדרה צפויים לקבל את השמות iPhone XI, iPhone XI Max (דור המשך ל-iPhone XS ו-XS Max) ו-iPhone XIR (דור המשך ל-iPhone XR). 


עם זאת, דיווחים והערכות מהשבועות האחרונים העידו על כך שהחברה עשויה לבצע שינוי באסטרטגיית המיתוג, וזו תשלב את המילה "פרו" בחלק מן הדגמים על מנת להגדיל את בידולם מן היתר. כך, iPhone XI ו-XI Max יכונו בשמות iPhone XI Pro ו-iPhoen XI Pro Max, ואילו iPhone XIR פשוט יכונה בשם iPhone XI. בשלב זה עוד אין אישור רשמי לדברים ונצטרך להמתין ולגלות.


מה תציג אפל באירוע ההכרזה שתערוך ב-10 בספטמבר?


כשזה נוגע לקווי העיצוב שלהם, מכשירי האייפון הבאים צפויים להגיע עם עיצוב זהה באופן כמעט מוחלט לדור הקודם: הם יגיעו במבנה סנדוויץ' זכוכית עם יריעות זכוכית הנמצאות בחלקן הקדמי והאחורי, יחד עם מסגרת עשויה פלדת אל-חלד (מסגרת אלומיניום עבור אייפון 11R). השינוי הבולט ובין הבודדים שיגיע עימם יתבטא במערך הצילום האחורי: זה יגיע כעת במבנה מרובע הבולט מאוד מעל לפני השטח.


עבור iPhone XI ו-iPhone XI Max, נמצא מסכי OLED זהים לדור הקודם בגדלים 5.8 ו-6.5 אינץ', ומערך צילום אחורי הכולל 3 חיישני צילום: מצלמה סטנדרטית, מצלמת פורטרט המאפשרת זום אופטי של עד פי 2, ומצלמה בעלת זווית צילום רחבה במיוחד לצילומי נוף. 


ה-iPhone XIR, מנגד, יגיע עם זוג חיישני צילום אחוריים (בניגוד למצלמה יחידה בדור הקודם), בהם חיישן ראשי סטנדרטי וחיישן נוסף עם עדשת טלפוטו לביצוע זום אופטי. שלושת האייפונים יצויידו במצב צילום לילי חדש, וכן יהיו מסוגלים לצלם תמונה מכל 3 החיישנים יחדיו בו-זמנית, ועל ידי מהלך זה להפיק תמונה אחת משופרת. 


מה תציג אפל באירוע ההכרזה שתערוך ב-10 בספטמבר?


מתחת למכסה המנוע של כל דגמי סדרת אייפון 11 תשולב מערכת השבבים Apple A13 בפיתוחה של חברת אפל ובייצור TSMC,  שצפויה להגיע עם שיפור ביצועים ניכר בהשוואה לדור הקודם. דגמי אייפון 11 ואייפון 11 מקס ככל הנראה יצויידו ב-6GB RAM, בעוד האייפון 11R יגיע עם 4GB RAM (בהשוואה ל-3GB בדור הקודם). שלושת האייפונים יגיעו עם עמידות משופרת בפני מים, אך לא ברור תחת איזה תקן. 


מערך הצילום הקדמי של מכשירי הסדרה החדשה יכיל חיישן ראשי ברזולוציית 12 מגה פיקסל (בניגוד למצלמת 7 מגה פיקסל בדור הקודם). כמו כן, זיהוי הפנים הביומטרי, Face ID, ישתדרג גם הוא, ויאפשר זיהוי פנים ממספר זוויות רחב יותר, עם אפשרות לפתיחת הנעילה גם כאשר האייפון יונח על גבי השולחן באופן ישר לחלוטין.


מה תציג אפל באירוע ההכרזה שתערוך ב-10 בספטמבר?


Apple Watch Series 5

מוצר נוסף אותו עשויה אפל לשדרג באירוע ההכרזה הקרוב הוא סדרת שעוניה החכמים. על פי הערכות, היצרנית תשיק את דור שעוניה הבא, Apple Watch Series 5, כבר באירוע ההכרזה שתערוך בעוד יומיים. הסדרה הבאה צפויה להגיע עם קווי עיצוב זהים לדור הנוכחי, מלבד שימוש בשני חומרי גלם חדשים עבור השעון בחלק מן הדגמים: חומר קרמי (Ceramic) וכן טיטניום (Titanium).


שתי הויריאציות החדשות יגיעו באותם גדלי 40 ו-44 מ"מ כמו הדור הנוכחי, ולא ברור האם אלו יתווספו לגרסאות האלומיניום והפלדה או שמא יחליפו את אחת מהן או יותר. אחד מן הפיצ'רים עליו עובדת היצרנית עבור השעונים החדשים, כך לפי הערכות, הוא ניטור אחר איכות השינה של המשתמש. עם זאת, כיום שעוני החברה מציעים זמן סוללה של כיום עבודה אחד, כך שלא ברור כיצד יוכל המשתמש להרשות לעצמו להמשיך ולענוד את השעון בלילה מבלי להטעינו. 


מה תציג אפל באירוע ההכרזה שתערוך ב-10 בספטמבר?


יותר מנשמח לגלות כי בדור השעונים הבא של היצרנית, Apple Watch Series 5, תשפר זו את חיי הסוללה באופן מהותי שיאפשר לענוד אותם ברציפות למשך מספר ימים - וכך פיצ'ר ניטור השינה יהפוך לאפקטיבי. נכון לרגע זה טרם ידועים שינויים נוספים אותם מתכננת אפל לשעונים. ראוי להדגיש כי ייתכן והחברה תשיק את גרסאות הטיטניום והקרמיקה כוריאציות עיצוביות חדשות ולא כדור שעונים חדש. 


Apple Tag

אחד מן המוצרים המעניינים ביותר עליו עובדת החברה ופרטים חדשים בעניינו נחשפו בימים האחרונים, זהו -Apple Tag. בעוד לא ברור האם אכן כך יקרא המוצר, נראה כי היצרנית האמריקאית מתכננת להשיק בקרוב מאוד מוצר חדש שיאפשר למשתמשים לעקוב אחר הפריטים השונים שלהם. 


מה תציג אפל באירוע ההכרזה שתערוך ב-10 בספטמבר?


המוצר, שיגיע בצורת מטבע לבן שבמרכזו לוגו החברה, ככל הנראה יודבק/יוצמד בדרך כזו או אחרת למוצרים שונים, ויאפשר למשתמשים לעקוב אחריהם במקרה שהם אינם מוצאים אותם. אותן תגיות קטנות יגיעו עם שבב בלוטות' LE (ר"ת: Low Energy), תמיכה ב-NFC ואף רמקול קטנטן שיאפשר להן לשמיע סאונד כאשר המשתמש מבקש לאתר אותן.


את התגיות ניתן יהיה לקשר ל-Apple ID ול-iCloud דרך מסך ייעודי בשם Items באפליקציית Find My של אפל, ואלו יקושרו לאייפון באופן דומה ל-AirPods. את איתור הפריטים תבצע החברה באמצעות טכנולוגיה חדשה אותה הציגה בתערוכת WWDC 2019, המאפשרת לה לבצע שימוש במכשירי אפל שונים הנמצאים בסביבת המוצר לצורך קבלת מידע על מיקומו - גם במקרה שהמוצר עצמו אינו מחובר לרשת, בדיוק כמו התגיות הללו. 


מה תציג אפל באירוע ההכרזה שתערוך ב-10 בספטמבר?


MacBook Pro 16

אחד מן המוצרים עליו שמענו רבות במהלך החודשים האחרונים זהו המחשב הנייד Apple MacBook Pro. על פי הערכות ודיווחים מגוונים, החברה מקופרטינו עומלת בימים אלו על פיתוחו של מחשב המקבוק פרו 16 כדור חדש למחשביה, שיחליף את סדרת MacBook Pro 15 המוכרת. על פי אותם דיווחים, מדובר למעשה בדגם שיגיע בגודל פיזי כמעט זהה ל-15 אינץ', אך עם עיצוב חדש, שוליים דקים יותר הסובבים את המסך ותצוגה גדולה יותר. בשלב זה לא ברור האם החברה תציג גם גרסה חדשה למקבוק פרו 13 לצד דגם זה. 


iPad

כשזה נוגע לאייפדים של אפל, זו הציגה מוקדם יותר השנה את דגמי ה-iPad Pro החדשים שלה לשנת 2019 בסוף שנת 2018, גך שדור ההמשך בסדרה צפוי להגיע לשוק מאוחר יותר השנה, כנראה במהלך הרבעון האחרון. עם זאת, דגם ה-iPad 9.7 2018 נחשף לפני למעלה משנה וחצי, ודיווחים מהחודשים האחרונים מעידים באופן קבוע על תוכניותיה של החברה לשדרג אותו בקרוב מאוד.


מה תציג אפל באירוע ההכרזה שתערוך ב-10 בספטמבר?


על פי הערכות, שדרוג האייפד 9.7 יהיה משמעותי במיוחד, כאשר החברה תיישר קו בסדרת האייפדים שלה ותעצב גם את דגם זה מחדש. אנו צפויים לראות את האייפד מחליף את שמו ל-iPad 10.2, תוך שהוא מצוייד במסך גדול יותר (10.2 אינץ') ובשוליים דקים יותר הסובבים אותו. מפרטו הטכני צפוי גם הוא להשתדרג, כמובן. ניתן להניח כי אם תרצה החברה לשמור על תג המחיר המוזל של הסדרה, היא לא תצייד אותה במערך זיהוי הפנים Face ID, אך הדבר עוד אינו ידוע בשלב זה. 


Apple TV

אחרון חביב ברשימת המוצרים אותם אנו עשויים לראות משתדרגים באירוע הקרוב של אפל זהו מזרים המדיה Apple TV. הדור האחרון בסדרה, Apple TV 4K, נחשף באירוע ההכרזה שקיימה היצרנית לפני כשנתיים, איי שם בשלהי 2017, ומאז לא עודכנה הסדרה. בהתאם לכך, עשויה החברה לחשוף רענון למזרימי המדיה שלה באירוע הקרוב, עם תמיכה ב-HDMI 2.1 ופיצ'רים נוספים שאינם ידועים בשלב זה. 
איך אוכל לצפות באירוע?

את אירוע ההכרזה תזרים החברה לצפייה ישירות דרך אתר האינטרנט שלה ובאפליקציית Apple Events הזמינה למזרימי המדיה מסדרת Apple TV. כמו כן, בפעם הראשונה איי פעם, יוזרם האירוע לצפייה ישירה גם בערוץ היוטיוב הרשמי של החברה. האירוע יתקיים ב-10 בספטמבר, יום שלישי הקרוב, בשעה 20:00 שעון ישראל. 


מקור 1 | 2 | 3 | 4