מוקדם יותר השבוע חשפה ענקית הטכנולוגיה ויצרנית המובייל האמריקאית, חברת אפל, את אוזניות הפרימיום החדשות בפיתוחה, אלו הן ה-AirPods Pro. אלא שהדגם החדש כלל לא נועד להחליף את קודמיו, ומטרתו להוות וריאציית פרימיום בסדרת האוזניות נטולות החוטים של החברה. כעת מונה 3 דגמים שונים בטווחי מחירים מגוונים: 159 ו-199 לאיירפודס 2 בגרסאות השונות, ו-249 דולר ל-AirPods Pro. אז מה ההבדלים בין הדגמים השונים, מה מחירן של האוזניות בישראל ומה עדיף לקנות? 


AirPods Pro VS AirPods 2 - מה ההבדלים ומה עדיף לקנות?


הדומה

בין שלושת הדגמים בסדרת האוזניות של אפל, שעד לתחילת השנה כללה דגם אחד בלבד, ישנם הבדלים די מהותיים, אך גם קווים משותפים, ומאלו נתחיל. כל דגמי ה-AirPods 2 ו-AirPods Pro מגיעים לשוק עם שבב עיבוד אודיו ייעודי בפיתוחה של אפל המכונה H1, וזה מאפשר הן חיסכון בסוללה והן אפשרות להפעלת העוזרת הוירטואלית, סירי, באמצעות הגיית צמד המילים "היי סירי", ללא ידיים.


AirPods Pro VS AirPods 2 - מה ההבדלים ומה עדיף לקנות?


גם כשזה נוגע לחיי סוללה, מציעים כל הדגמים יכולות דומות: עד ל-5 שעות האזנה רצופות, ולמעלה מ-24 שעות האזנה כולל קיבולת הסוללה של מארז הטעינה הנלווה. האיירפודס פרו, עם זאת, מגיע עם עם אפשרות לסינון רעשים אקטיבי, ואם זו מופעלת יעמדו חיי הסוללה על 4.5 שעות האזנה רצופות. 


AirPods Pro VS AirPods 2 - מה ההבדלים ומה עדיף לקנות?


השונה

מנקודה זו מתחילים להרשם הבדלים מהותיים בין הדגמים השונים. ה-AirPods 2 ו-AirPods 2 עם טעינה אלחוטית זהים לחלוטין בכל הנוגע לביצועים ועיצוב, מלבד הבדל אחד: מארז הטעינה של הראשון נטען באמצעות כבר Lightning בלבד, בעוד הדגם השני והיקר יותר מסוגל להטען גם באופן אלחוטי, עם משטח טעינה תומך Qi. 


ה-AirPods Pro, מנגד, מגיעות עם שורה של הבדלים משמעותיים, נוסף על המחיר הגבוה יותר. בראש ובראשונה, מגיעות האוזניות עם קווי עיצוב חדשים - הן קצרות יותר ומגיעות בתצורת In Ear, זאת בניגוד לתצורת Ear Buds של האיירפודס 2. כמו כן, הן כוללות באריזתן 3 מתאמי סיליקון שונים שנועדו לטובת התאמתן באופן מיטבי לאוזן המשתמש (יחד עם ממשק תוכנתי המאפשר לזהות את ההתאמה הטובה ביותר). 


AirPods Pro VS AirPods 2 - מה ההבדלים ומה עדיף לקנות?


מנגד, ה-AirPods 2 מגיעות בתצורת Ear Buds אחת ויחידה, ללא מתאמים וללא אפשרות להתאמתן לאוזן המשתמש. כמו כן, האיירפודס פרו מצויידים בטכנולוגיה לסינון רעשים אקטיבי. באמצעות שני מיקרופונים יעודיים, מסוגלת האוזניה לסנן את רעשי הרקע שסובבים את המשתמש ולספק חווית שמע עם פחות הסחות דעת חיצוניות.


פיצ'רים נוספים שקיימים באיירפודס פרו ונעדרים מן האיירפודס 2 הסטנדרטיות הם - עמידות בפני מים ואבק תחת תקן IPX4 (התזות מים וזיעה) ואקולייזר מותאם שנועד להגברת איכות האודיו, וזה מכונה בשם Adaptive EQ. לטענת החברה, אקולייזר זה מסוגל להתאים את הסאונד המתנגן בהתאם לסוג התוכן ובהתאם לאוזן המשתמש. 


ומה עם המחיר?

שלושת דגמי האוזניות הללו הגיעו כולם לישראל בהשקה מהירה במיוחד, יחד עם מחיר השקה לא צנוע כלל. ה-AirPods 2 ללא טעינה אלחוטית הושקו במחיר הנע סביב 799-899 שקלים בייבוא רשמי, ה-AirPods 2 עם טעינה אלחוטית הגיעו עם תג מחיר שנע סביב 999-1,099 שקלים, ובשבועות הקרובים ינחתו על מדפי החנויות ה-AirPods Pro במחיר התחלתי של כ-1,299 שקלים


AirPods Pro VS AirPods 2 - מה ההבדלים ומה עדיף לקנות?


אלא שלפני שנבהל ממחירי ההשקה הגבוהים, חשוב לציין כי אלו לא נותרו כך לאורך זמן. בעוד מוצרים אחרים של היצרנית, בהם מכשירי האייפון והאייפד, שומרים על מחיר השוק שלהם בייבוא רשמי קרוב מאוד למחיר ההשקה, לא היה זה המצב עם אוזניות האיירפודס עד עתה. 


מאז השקת האיירפודס 2 (ללא הטעינה האלחוטית) חלפו קצת יותר משישה חודשים, ובמהלך התקופה ירד מחירן, עם אחריות הייבוא הרשמי, עד לכ-600 שקלים. מדובר בירידה של כ-25% בתקופה של כחצי שנה (אם כי יש לציין שהמחיר הנמוך זמין כבר מספר חודשים). המצב דומה מאוד גם עם האיירפודס 2 עם כיסוי הטעינה האלחוטית: מחירו החל בכ-1,000 שקלים בייבוא רשמי, והגיע כיום לכ-750 שקלים - ירידה של 25% במחיר גם כן.


AirPods Pro VS AirPods 2 - מה ההבדלים ומה עדיף לקנות?


בשוק הפתוח (כולל ייבוא מקביל), על פי נתוני אתר זאפ, התמונה מציגה ירידה חדה יותר במחיר: כ-33% הן בדגם הסטנדרטי והן בדגם עם הטעינה האלחוטית. כך, ולפי זאפ, ניתן למצוא את שתי האוזניות במחיר של החל מ-567 ו-712 שקלים בלי או עם הטעינה האלחוטית, בהתאמה. תמונת מצב רחבה יותר על פופולריות ה-AirPods 2 וירידת המחיר לאורך מחזור חיי המוצר בשוק ניתן לקבל בעמודי המוצר של האוזניות בזאפ - כאן וכאן, באמצעות לחיצה על כפתור "מגמת מחיר ופופולריות".


בהתאם לכך, ניתן להעריך כי גם עם ה-AirPods Pro נראה מצב זהה. האוזניות יעלו למדפי החנויות בקרוב במחיר של כ-1,299 שקלים בייבוא רשמי, אך עם הסבלנות המתאימה - ייתכן כי בעוד מספר חודשים הם יראו ירידה זהה במחיר. במקרה שאכן יהיה זה המצב, אנו עשויים לראות אותן נמכרות בפחות מ-1,000 שקלים תוך כשלושה חודשים. 
אז למי מתאימות ה-AirPods Pro?

הפיצ'רים החדשים שמבדלים את ה-AirPods Pro מהאיירפודס 2, והופכים אותן ליקרות יותר, מתמקדים בעיקר בשיפור חווית האודיו: סאונד טוב יותר ונטול רעשים, זאת לצד עמידות בפני מים, כמו גם התאמה משופרת לאוזן. ביתר הקטגוריות, הן צפויות להיות דומות מאוד לאיירפודס 2 הסטנדרטיות.


אם כך, הסיבה העיקרית לבחירה באיירפודס פרו לעומת אחד מדגמי איירפודס 2 היא אם תרצו חווית סאונד משופרת, סינון רעשים אקטיבי ועמידות במים. בכל מקרה, אחר, ה-AirPods 2 צפויות לעשות את העבודה בצורה דומה מאוד.