אנו מתקרבים בצעדי ענק לסוף שנת 2019, ועם תחילתו של העשור החדש, מתקרבת אלינו גם תקופת ההכרזות הראשונה לשנת 2020. סמסונג צפויה להשיק את הגלקסי S11 ב-11 בפברואר בסן פרנסיסקו שם היא תחשוף את הסמארטפונים החדשים בסדרה.


כל מה שצריך לדעת על ה-Galaxy S11


דברים טובים באים בשלשות?

אחרי שבשנה שעברה הציגה סמסונג בפעם הראשונה לא פחות מ-3 דגמים שונים לסדרת מכשירי הדגל שלה, גלקסי S10, נראה כי החברה מתכוונת להמשיך באותה מתכונת גם עבור 2020. על פי הידוע לנו עד כה, סדרת גלקסי S11 תכיל 3 מכשירים שונים, והם: Galaxy S11e, Galaxy S11 ו-Galaxy S11 Plus - שיהוו דור המשך לדגמים המקבילים מסדרת S10.


בשלב זה לא ברור האם כך בדיוק יכונו כל מכשירי הסדרה, וייתכן כי בענקית הקוריאנית עומלים גם על שינוי באסטרטגיית המיתוג עליו נדע רק בהמשך. אף על פי שהסדרה תגיע עם שלושה דגמי על בולטים, צפויים לאלו מספר תתי-דגמים, עם דגש על דגם פרימיום בכל אחת מהסדרות (או בכולן) שיגיע עם תמיכה ברשת הדור החמישי 5G. 


כל מה שצריך לדעת על ה-Galaxy S11


לפני שנכנס להבדלים בין כל המכשירים הצפויים בסדרה, אלו גם ישתפו חלק ניכר מן היכולות שלהם. כל דגמי הגלקסי S11 יגיעו במבנה סנדוויץ' זכוכית במראה מעט מעודכן, עם זכוכית מסוג Gorilla Glass 6 שתגן על חלקם הקדמי והאחורי, ותתאחד אל מסגרת אלומיניום. כל המקשים ימצאו מימין, זאת בניגודל שילובם משמאל בגלקסי נוט 10.


בגב המכשירים יהיה מערך צילום ראשי מלבני הבולט מעל לפני השטח ומכיל בין 3 ל-5 מצלמות. בפעם הראשונה עבור סמסונג, כל מכשירי סדרת Galaxy S11 יגיעו ללא שקע אוזניות (3.5 מ"מ), והמשתמשים ידרשו לבצע שימוש בכניסת USB Type-C הן עבור טעינה והן עבור חיבור אוזניות. 


כל דגמי הגלקסי S11 צפויים להגיע עם אחת ממערכות השבבים Exynos 9830 או Snapdragon 865, בשילוב לזיכרון אחסון מינימלי של 128GB (יגיע עד ל-512 גיגה-בייט בגרסאות היקרות ביותר).


Samsung Galaxy S11e

הגלקסי S11e יהיה לדגם הזול והנחות ביותר בסדרת הדגל הבאה של סמסונג, בדומה מאוד ל-S10e מהשנה שעברה. עיצובו, כאמור, דומה מאוד ליתר הדגמים בסדרה, והפעם הוא כולל גם מסך בתצורה דומה - קמור מימין ומשמאל, עם חור בחלקו העליון עבור מצלמת הסלפי הקדמית.


כל מה שצריך לדעת על ה-Galaxy S11


את קורא טביעות האצבע מעבירה סמסונג אל מתחת למסך, שכן מדובר בפאנל תצוגה מסוג Dynamic AMOLED המאפשר את הטמעתו של קורא טביעות האצבע מתחת לפאנל. המסך, יש לציין, יגיע בגודל הנע סביב 6 אינץ', עם רזולוציה צפויה של Full HD Plus.


מערך הצילום הראשי של הגלקסי S11e יכיל 3 חיישנים, בהם מצלמה ראשית ברזולוציית 108 מגה פיקסל וזוג חיישנים נוספים עם עדשת טלפוטו ועדשה בעלת זווית צילום סופר-רחבה. חיי הסוללה של המכשיר יזכו לשיפור משמעותי בהשוואה לקודמו, והוא צפוי להגיע עם סוללה בקיבולת מרשימה של 4,000mAh. לצד מערכות השבבים Exynos 9830 או Snapdragon 865, יהיה זיכרון RAM בנפח של 6GB. 


כל מה שצריך לדעת על ה-Galaxy S11


Samsung Galaxy S11 

בעוד הגלקסי S11e מהווה למכשיר הדגל המוזל של סמסונג, ה-Galaxy S11 הוא מכשיר הדגל הסטנדרטי בסדרה, שימוקם מבחינת המחיר והפיצ'רים בדיוק בין ה-S11 פלוס ל-S11e. המכשיר יגיע עם אותם קווי עיצוב של יתר הדגמים בסדרה: מסך Dynamic AMOLED עם שוליים דקים, חור עבור מצלמת הסלפי וקורא טביעות אצבע שנמצא מתחת לפאנל עצמו. 


גודל המסך צפוי לגדול באופן די משמעותי בהשוואה לדור הקודם, וזה ינוע סביב 6.3 אינץ', עם רזולוציה מירבית של Quad HD Plus. בגבו של הגלקסי S11 יהיה מערך צילום המכיל 4 מצלמות: מצלמת 108 מגה פיקסל ראשית, מצלמה עם עדשת צילום סופר-רחבה, חיישן עם עדשת טלפוטו לביצוע זום אופטי ומצלמה רביעית שתתפקד כמצלמת ToF או חיישן עומק. 


כל מה שצריך לדעת על ה-Galaxy S11


הגלקסי S11 יגיע עם מערכות השבבים Snapdragon 865 (בשוק האמריקאי והסיני) ו-Exynos 9830 (או דגם מקביל אחר מבית סמסונג) ביתר השווקים. לצד זו נמצא עד ל-12GB RAM, זיכרון אחסון בנפח התחלי של 128 גיגה-בייט וסוללה בקיבולת שתנוע סביב 4,500mAh - גם כאן מדובר בגידול משמעותי בהשוואה לדור הקודם.


Samsung Galaxy S11 Plus

המכשיר העוצמתי, היוקרתי והיקר ביותר בסדרה יהיה, כמו בכל שנה, דגם הפלוס. ה-Galaxy S11 Plus צפוי להגיע אלינו עם המסך הגדול ביותר בסדרה איי פעם: 6.9 אינץ'. המסך, שמגיע מסוג Dynamic AMOLED עם שוליים קמורים וחור למצלמה הקדמית, יכיל גם קורא טביעות אצבע ביומטרי, ככל הנראה בטכנולוגיית UltraSonic של קוואלקום. לא ברור האם יהיה זה חיישן ה-3D Sonic Max עליו הכריזה קוואלקום לא מכבר.


בעוד קווי העיצוב הראשיים של הגלקסי S11 פלוס זהים ליתר הדגמים בסדרה, גבו יהיה ללא ספק הבולט מבין השלושה. על גבי הזכוכית האחורית של ה-S11 פלוס נמצא מערך צילום ראשי הבולט מעל לפני השטח, במימדים די עצומים שמכסים כמעט מחצית מרוחב חלקו האחורי של המכשיר. 


כל מה שצריך לדעת על ה-Galaxy S11


יחד עם הגידול הפיזי במערך הצילום, זה יצוייד גם בחיישן צילום נוסף ובסך הכל ב-5 מצלמות שונות. בעוד 4 המצלמות הראשונות יהיו, כנראה, זהות ל-S11, לא ברורים זהותה ותפקידה של המצלמה החמישית. הארבעה הראשונים יהיו: מצלמת 108 מגה פיקסל ראשית, חיישן עם עדשת טלפוטו לביצוע זום אופטי (עד פי 3 או 5) ומצלמה עם עדשה סופר-רחבה לצילומי נוף. 


מערך הצילום של הגלקסי S11 פלוס יהיה כנראה גם היחיד בסדרה שיתמוך בצילום וידאו ברזולוציה מירבית של 8K UHD, בקצב של עד 30 פריימים לשנייה. אחד מן השדרוגים המשמעותיים של המכשיר יתבטא גם הפעם בכל הנוגע לחיי הסוללה שלו, שכן הוא צפוי לשלב סוללה בקיבולת של 5,000mAh התומכת בטעינה מהירה בהספק של 45 וואט עם שנאי ייעודי, אותו ניתן לקוות כי נמצא באריזה.