אחד מן הפיצ'רים הפופולריים ביותר בקרב כמעט כל מכשירי הדגל של השנים האחרונות - ואף גם בקרב מכשירי הביניים של השנה האחרונה, זהו מסך בעל קצב רענון מהיר. כעת, על פי הערכות חדשות שנחשפות ביממה האחרונה נראה כי ב-2021 גם חברת אפל תיישר קו עם הטרנד.


הערכות: חלק מדגמי סדרת iPhone 13 ישלבו מסכי 120 הרץ


אנליסט המובייל מינג-צ'י קאו, מבכירי האנליסטים בכל הנוגע לפעילותה של אפל, חושף בהערכותיו החדשות כי סדרת מכשירי האייפון הבאה מבית אפל, iPhone 12S או iPhone 13, תגיע עם מסכי 120 הרץ. לפי קאו, מי שיהנו מהמסכים בעלי קצב הרענון המהיר הם ה-iPhone 13 Pro ו-iPhone 13 Pro Max, דגמי הפרימיום בסדרת הדגל של אפל לשנת 2021.


עוד חושף קאו כי כל מכשירי סדרת אייפון 13/12S יגיעו לשוק כשהם כוללים חריץ קטן מזה של הדור הנוכחי. מכאן ניתן להבין, כמובן, שאנו צפויים לכל הפחות לשנה נוספת בה מכשירי הדגל של אפל מגיעים עם חריץ משמעותי במסך. מכשירי האייפון שיוכרזו השנה, כך נמסר, יהיו מעט יותר כבדים - וזאת נוכח החלטתה של אפל להגדיל את קיבולת הסוללה שלהם. 


הערכות: חלק מדגמי סדרת iPhone 13 ישלבו מסכי 120 הרץ


כמו כן, טוען האנליסט כי באפל רוצים להתקדם אל עבר אייפון נטול חיבורים (ללא כניסת Lightning או USB Type-C), כשזה יתבסס על טכנולוגיית MagSafe for iPhone. עם זאת, לטענת קאו הטכנולוגיה עבור אייפון נטול-מחברים אינה בשלה לחלוטין בשלב זה, ואנו עשויים לראות אייפון ללא חיבורים או כניסות אחרות רק במהלך 2022 או 2023.


ובכל הנוגע לאייפון המתקפל, טוען האנליסט כי זה יגיע לשוק עם מסך ראשי בגודל הנע בין 7.5 ל-8 אינץ'. הכרזתו, כך נמסר, צפויה להתקיים רק במהלך 2023 - כמה שנים טובות אחרי ההכרזה של סמסונג, וואווי ויצרניות אחרות על סמארטפונים מתקפלים בפיתוחן. במהלך 2022, טוען קאו, תציג אפל אייפון המגיע עם קורא טביעות אצבע המוטמע מתחת למסך. 


מקור 1 | 2