צמד ענקיות הטכנולוגיה הקוריאניות - LG ו-Samsung, אמנם כבר לא מתחרות בזירת הסלולר, אך לשתיהן פעילות רחבה וענפה בתעשיית מסכי הטלוויזיה הבינלאומית, כשהן מהוות לשתיים מיצרניות הטלוויזיה הגדולות בעולם. שתיהן גם מפתחות ומייצרות את פאנל התצוגה של הטלוויזיות לעצמן, זאת באמצעות חטיבות Samsung Display ו-LG Display. אלא שכעת, נראה כי המצב עשוי להשתנות, ובסמסונג עשויים למצוא עצמם רוכשים מסכי טלוויזיה מ-LG.


דיווח: סמסונג שוקלת לרכוש מ-LG צגי OLED


על פי דיווח חדש שנחשף במהלך סוף השבוע, סמסונג נמצאת במגעים מול חטיבת המסכים של חברת LG, וזאת לטובת רכישתם של צגים מסוג OLED המיוצרים על ידי מתחרתה מן המולדת. בהתאם לכך ניתן להעריך כי סמסונג ככל הנראה מעוניינת להשיק טלוויזיית OLED בפיתוחה העצמאי, וכיוון שהיא לא מייצרת צגי OLED בעצמה - היא נדרשת לרכוש זאת מחברות צד ג', ולכן היא בוחנת את האפשרות לרכישת הצגים מ-LG.


הדיווח, שמגיע מקוריאה גם הוא, טוען כי לפי פרטי ההסכם המתגבש, תרכוש סמסונג מיליון צגי OLED מ-LG, ואלו יסופקו במחצית השנייה של 2021. עבור השנה הבאה, תרכוש החברה לא פחות מ-4 מיליון מסכים. כל אלו צפויים לשמש את סדרת מסכי הפרימיום של החברה בשנים הקרובות.


דיווח: סמסונג שוקלת לרכוש מ-LG צגי OLED


נכון לרגע זה, כל טלוויזיות סמסונג מגיעות עם מסכי LCD, כאשר סדרות הפרימיום מצוידות במסך המכונה על ידי החברה QLED - זהו למעשה סוג משנה של מסך LCD סטנדרטי המיוצר על ידי סמסונג עצמה. לפי הדיווח, בסמסונג צפויים לבצע מעבר משימוש במסכי QLED לשימוש במסכי OLED עבור סדרת הפרימיום - ומכאן שיתוף הפעולה הנבדק מול LG Display. לטווח הארוך, ייתכן כי בסמסונג יבחנו את האפשרות לפתח ולייצר בעצמם את צגי ה-OLED, אך לבינתיים נראה שאחת מן המרוויחות הגדולות ממעבר החברה לשימוש במסכי OLED תהיה דווקא מתחרתה של סמסונג, חברת LG. 


מקור