סופו של עידן: פחות משבועיים חלפו מאז צץ ברשת הדיווח האחרון הנוגע לכוונתה של ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית, חברת LG אלקטרוניקס, לצאת משוק הסמארטפונים. וכעת, בהודעה ששיחררה היצרנית במהלך הלילה, הודיעה LG באופן רשמי כי היא יוצאת משוק הסמארטפונים הבינלאומי וסוגרת את חטיבת הסלולר שלה.


רשמי: LG יוצאת משוק הסמארטפונים


ענקית האלקטרוניקה מקוריאה חשפה את הדברים במהלך היממה האחרונה, אז היא גם החליטה להעלות עמוד ייעודי באתר האינטרנט של החברה (שזמין כאן גם בעברית), והוא היא משתפת עם הצרכנים את כל הפרטים אודות החלטתה לסגור את חטיבת הסלולר שלה. החלטתה של היצרנית אושרה במהלך הלילה על ידי מועצת המנהלים שלה. 


נכון לרגע זה, מלאי הסמארטפונים הנוכחי של LG ימשיך להימכר מסביב לעולם עד אשר זה יסתיים, והיצרנית תמשיך להעניק לרוכשים תמיכה. כמו כן, בחברה מציינים כי מכשיריה ימשיכו לקבל עדכוני תוכנה כפי שהיו מקבלים עד עתה. עם זאת, ב-LG לא נוהגים למהר עם עדכוני התוכנה, וסביר שהמצב לא ישתנה על אחת כמה וכמה עם סגירת פעילות הסלולר של המותג. 


ההחלטה של LG לסגור את פעילותה בתחום הסלולר אינה מגיעה כרעם ביום בהיר. לדיווח אותו שיתפנו עמכם לפני כשבועיים הצטרפו שורה של דיווחים מהשנים האחרונות, שהעידו כולם על כוונתה של היצרנית לצאת משוק הסלולר. למעשה, חלק מן הדיווחים העידו על כך שהחברה הייתה במשא ומתן למכירת חטיבת הסלולר, אך לבסוף לא צלחה בכך. בשנים האחרונות, מפסידה חטיבת הסלולר של החברה רבעון אחר רבעון.


רשמי: LG יוצאת משוק הסמארטפונים


ב-LG מודיעים כי הסגירה של חטיבת הסלולר תסתיים ב-31 ביולי, אם כי גם לאחר מכן צפוי מלאי מכשירי החברה להמשיך ולהימכר מסביב לעולם. לאחר מכן, עדכנה החברה כי היא תבחן זו פעם נוספת את האפשרות למכור חלק מן הנכסים והפעילויות בחטיבת הסלולר הסגורה. עם הסגירה של עסקי המובייל, ב-LG מודיעים כי יתמקדו בתחום הרכבים החשמליים, האינטרנט של הדברים (IoT), בתים חכמים, בינה מלאכותית ועוד.