בחודש מרץ האחרון הציגה יצרנית הסלולר הסינית, חברת רילמי, את סדרת הסמארטפונים הפונה לשוק הנמוך - Realme 8. אחרי שזו כבר הספיקה לנחות על המדפים בחלק מן השווקים מסביב לעולם, חושפת היצרנית הסינית היום (ד', 21.4) וריאציה חדשה בסדרה, זו ה-Realme 8 5G.


רילמי מציגה את ה-Realme 8 5G


הרילמי 8 5G מהווה, כמובן, לגרסת הדור החמישי של סמארטפון שוק הביניים המוכר. הוא מגיע לשוק עם קווי עיצוב די דומים, שכוללים מבנה סנדוויץ' פוליקרבונט ומתכת, כאשר בחזית המכשיר נמצא פאנל תצוגה בגודל 6.5 אינץ', ברזולוצייה של Full HD Plus ועם תמיכה בקצב רענון מהיר של 90 הרץ. 


למעשה, אף על פי שמדובר בשדרוג בהשוואה למסך ה-60 הרץ של הרילמי 8 הסטנדרטי, ראוי לציין כי הרילמי 7 5G הגיע עם מסך בקצב רענון של 120 הרץ. מתחת למכסה המנוע, מערכת השבבים שתאפשר את התמיכה ב-5G היא ה-Dimensity 700 בפיתוחה של מדיה טק הטיוואנית.


שבב זה מיוצר בהליך 7nm וכולל מערך בעל שמונה ליבות עיבוד, מתוכן ארבע ליבות Cortex-A76 בתדר ליבה מרבי של 2.2GHz, כמו גם ארבע ליבות נוספות מסוג Cortex-A55 בתדר של עד 2.0Ghz. בגזרת העיבוד הגרפי, נמצא מאיץ גרפי (GPU) מדגם Mali-G57 בפיתוחה של Arm. 


רילמי מציגה את ה-Realme 8 5G


לצד ה-Dimensity 700, כולל ה-Realme 8 5G גם זיכרון אחסון פנימי בנפח של 64 או 128 גיגה-בייט מסוג UFS 2.1 (ניתן להרחבה באמצעות כרטיס מסוג MicroSD). בגזרת זיכרון ההפעלה (RAM), מציע המכשיר שלוש וריאציות שונות עם 4, 6 או 8 גיגה-בייט RAM. 


בגזרת הצילום האחורי, מגיע ה-Realme 8 5G עם מערך צילום משולש. בראשו נמצא מצלמת 48 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/1.8, מנגנון זיהוי פאזה עבור פוקוס אוטומטי (PDAF) וללא מייצב תמונה אופטי (OIS). שני החיישנים הנוספים, שישמש כחיישני מאקרו ועומק, יגיעו ברזולוציה של 2 מגה פיקסל ויגובו בפלאש LED ייעודי. מערך זה מסוגל להפיק צילומי וידאו ברזולוציה מקסימלית של Full HD (או: 1080p). 


רילמי מציגה את ה-Realme 8 5G


בחזית המכשיר, בחור קטנטן שנמצא בפאנל התצוגה, משלבת רילמי מצלמת סלפי קדמית ברזולוציה של 16 מגה פיקסל, עם תמיכה בזווית צילום רחבה ומפתח צמצם של f/2.1. מצלמה זו מסוגלת לצלם וידאו ברזולוציה של עד Full HD ובקצב של 30 פריימים בשנייה, בדיוק כמו מערך הצילום הראשי. 


ה-Realme 8 5G מגיע לשוק עם תמיכה בבלוטות' 5.1, שקע 3.5 מ"מ לחיבור אוזניות וכן תמיכה בסאונד 24 ביט. הוא מצויד בקורא טביעות אצבע קפסטיבי הנמצא על גבי דופן המכשיר הימנית, כחלק אינטגרלי מכפתור הנעילה והכיבוי שלו. גוף המתכת של המכשיר מגיע בעובי של 8.5 מ"מ. 


רילמי מציגה את ה-Realme 8 5G


על המכשיר תנצח סוללה בקיבולת של 5,000mAh. הסוללה בעלת הנפח הגבוה למדי, תטען באמצעות שקע מסוג USB Type-C ותגיע עם תמיכה בטכנולוגיית טעינה מהירה בקצב של 18 וואט. מדובר ביכולות טעינה פחות מהירות מאלו שראינו בדגם הרילמי 8 הסטנדרטי, שהציע תמיכה בטעינת 30 וואט מהירה. 


רילמי מציגה את ה-Realme 8 5G


את ה-Realme 8 5G מתכננת היצרנית הסינית להציע לרכישה במחיר של החל מ-10,000 באט, המקבילים לסכום של כ-1,050 שקלים (לפי שער ההמרה הנוכחי). המכשיר יהיה זמין לרכישה החל מה-3 במאי במספר שווקים מסביב לעולם, והוא בהחלט עשוי להגיע גם לישראל בשלב כזה או אחר. 


הרילמי 8 5G מצטרף למגוון עצום של סמארטפונים עליהם הכריזה רילמי במהלך החודשים האחרונים. ביניהם נוכל למצוא את סדרת רילמי 8, ה-Realme X7 Pro Ultra, Realme V13 5G, דגמי סדרת רילמי GT ועוד מספר מכשירים נוספים. בשלב זה גם אלו טרם נחתו על המדפים בישראל. 


מקור 1 | 2